Přejít na obsah

Xenony výdrž (a krádeže?)


Tragedie_v_JZD

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Ted jsem přešel ze SB (po 1 roce) se sériovými H7 (a svítí dost dobře) na SB s xenony

a rozdíl vnímám následovně:

- osvícení je sytější

- svítí i více do šířky, lepší přehled o okolí a nasvícený i vedlejší pruh, to překvapilo nejvíc


 

 

 

 

Připnutí dálkových je poznat, ale je vidět jiný odstín-barevná teplota,

sakra BiXenovy budou až od června.


 

 

 

Skoro každou druhou trasu jezdím za tmy, takže pro mě dávají smysl.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

Je to pro ně horší. Mžeš nastavovat vynucení denního svícení, než vjedeš do garáže, aby se kvůli té chvilce nezapínaly, jenže to se Ti zase bude ošoupávat vypínač :-) Já všechny takové věci kolem auta neřeším, to je jednodušší se zbláznit. První Rapid měl přes 100 tisíc a výbojky původní, současný má 40 denního ježdění a také drží. Pokazit se může vše i nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já si xenony nechal dodělat místo halogenů a svítí opravdu líp. Jezdil jsem s Philipskama xtreame vision a rozdíl to je stejne i když samozřejmě žádný wow efekt to nebyl. Svítí to stejně daleko, ale světlo je jasné v celém světelném kuželu, takže i po stranách vidíte mnohem líp. Pro mě to má význam v tom že mnohem méně namáhám oči a nemusím se tolik soustředit na to co vidím, ale spíš se můžu věnovat jízdě ( vidím všeobecně spíš hůře). Pro mě největší peklo je mrholení v husté dopravě ve tmě kde se všechno osvětlení ve městě a okolních aut všemožně odráží a jsem z toho pak trošku dezorientovaný nebo jak to popsat. Tyhle světla svítí prostě jasněji a okolní světelný šum prostě vnímám mnohem míň a jízda je pohodovejsi, stejně tak i protijedoucí auta co mají výkonnější světla mě oslňují méně. Vzhledem k tomu že od října do března prostě tma je půl dne a více, tak to prostě význam má. 

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...