Jump to content

Výfukový systém, hlučná část, auto škube - co to je za díl?

Kaspi88
 Share

Recommended Posts

Začal se mi ozývat zvučnější výfuk u superba II kombi 2009 1.8 tsi. Stále jsem s tím jezdil v domnění, že bude nějaká díra ve výfuku. Auto lehce vibruje. Nechal jsem auto zvednout a chrchlavý zvuk se ozývá z dílu, který jsem zakroužkoval. Bohužel nevím o co se jedná? Vypadá to jako vlnovec, nicméně když je vedle roura na pevno, tak vyloženě jaký účel to má nevím.

post-86659-0-50757600-1413634365_thumb.j

Díky moc za radu

Edited by Kaspi88

To jsem si taky myslel, bohužel jako náhradní díl (zkoušel jsem to snad všude) se tento díl nevyrábí.

Dělá se pouze kompletní originální výfuk, nechci ani vědět jaká bude cena.

Nicméně zda to vyřeší problém se škubáním auta, to si nejsem vůbec jist, možná je problém zcela jinde..

Vlnovec v servisu často jen odříznou a použijí samostatně koupený jiný. Alespoň takto se to řešilo u mého předchozího auta (Passat TDi)

To jestli tam přišel zpět originál, či nějaká univerzální náhražka - to ti nepovím, ale fungovalo to a zvuk se vrátil do normálu.

přesně tak, poměř si délku průměr na trubce a kup v tom rozměru jiný a pak už jen k někomu kdo má céóčko, aby ti to vyřízl a pak navařil. ve Škodovce ti to opravdu nebudou dělat jinak, jen tam více necháš, jak za díl, tak za práci :kol-28:

Zvolil jsem jednoduchost. Byla by s tím velká práce - co jsem se na to díval, tak sundat potrubí kvůli kardanu není úplně jednoduché, je to kompletní kus, jednodušší by bylo odříznout rovnou na autě, pak nějakými spojovacími díly na výfuky to spojit, no nedokážu si to představit...

tak výfuk se dá oddělit, stejně ho budeš muset jednou říznout, když budeš chtít dát nový (kterýkoliv díl), tzn. říznout před předním dílem, sundat potrubí i s vlnovcem, ten vyříznout, navařit jiný a namontovat zpět a tak jak existují spony na stažení když spasuješ dva díly do sebe, tak existuje i převlečné "potrubí", spona, něco jako je na obrázku a zase to zpět spojíš s tmelem a utáhneš

post-3505-0-19810400-1414430016_thumb.jp

• 2 months later...