Přejít na obsah

Výfukový systém, hlučná část, auto škube - co to je za díl?


Kaspi88

Doporučené příspěvky

Začal se mi ozývat zvučnější výfuk u superba II kombi 2009 1.8 tsi. Stále jsem s tím jezdil v domnění, že bude nějaká díra ve výfuku. Auto lehce vibruje. Nechal jsem auto zvednout a chrchlavý zvuk se ozývá z dílu, který jsem zakroužkoval. Bohužel nevím o co se jedná? Vypadá to jako vlnovec, nicméně když je vedle roura na pevno, tak vyloženě jaký účel to má nevím.

 

post-86659-0-50757600-1413634365_thumb.j

 

Díky moc za radu

Editováno: , autor: Kaspi88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si taky myslel, bohužel jako náhradní díl (zkoušel jsem to snad všude) se tento díl nevyrábí.

Dělá se pouze kompletní originální výfuk, nechci ani vědět jaká bude cena.

Nicméně zda to vyřeší problém se škubáním auta, to si nejsem vůbec jist, možná je problém zcela jinde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlnovec v servisu často jen odříznou a použijí samostatně koupený jiný. Alespoň takto se to řešilo u mého předchozího auta (Passat TDi)

To jestli tam přišel zpět originál, či nějaká univerzální náhražka - to ti nepovím, ale fungovalo to a zvuk se vrátil do normálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvolil jsem jednoduchost. Byla by s tím velká práce - co jsem se na to díval, tak sundat potrubí kvůli kardanu není úplně jednoduché, je to kompletní kus, jednodušší by bylo odříznout rovnou na autě, pak nějakými spojovacími díly na výfuky to spojit, no nedokážu si to představit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak výfuk se dá oddělit, stejně ho budeš muset jednou říznout, když budeš chtít dát nový (kterýkoliv díl), tzn. říznout před předním dílem, sundat potrubí i s vlnovcem, ten vyříznout, navařit jiný a namontovat zpět a tak jak existují spony na stažení když spasuješ dva díly do sebe, tak existuje i převlečné "potrubí", spona, něco jako je na obrázku a zase to zpět spojíš s tmelem a utáhneš

post-3505-0-19810400-1414430016_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...