Přejít na obsah

Cvrlikající ventilátor foukání ve středu palubovky


Joppien

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám Feldu combi II, r.v. 1999. Asi poslední půlrok mi někdy za jízdy ze středu panelu foukání vychází cvrlikající zvuk. Někdy i cvrlikalo, když jsem jel přes hrboly či do ostrých zatáček. Foukání mám vždy na 1. Pokud cvrlikání mě obtěžuje, dám foukání na 2, 3, nebo 4, to už pak přestane dělat ty zvuky. Říkal jsem si, jestli tam nemám nějaký bordel i přesto, že tam mám filtr. Dnes jsem rozebral kryt motorku foukání a zjistil jsem, že je tam jakoby špunt, či něco jako uzavírací ventil, na kterém byla hromada bordelu. Ten jsem vyčistil a dal jsem ho tam zpátky. Akorát nechápu jeho funkci, neboť po nasazení hlavního krytu je tam přicvaklej na pevno. Na něj je evidentně nějaký polštářek, který stářím i prachem ztvrdnul. Přikládám fotky, co to je za "špunt" a k čemu to slouží? Není to tak, že v případě výbavy s klimatizací se místo špuntu zespodu do krytu nasadila hadice od klimy?

 

Bordel byl jen na něm, jinak v prostoru motorku foukání a dvou kol - turbínek žádný binec nebyl, jen velmi jemný prach, jinak de facto bylo čisto. Zkušebně jsem zapnul foukání při odkrytém krytu a krásně to běží, bez zvuku, bzučení, je to tak dokonale tiché, že není prakticky nic slyšet. Kola turbínek neměla prakticky žádnou vůli ani odchylku. Už sem to smontoval vše zpět a uvidíme. Moc tomu nevěřím, že tento menší bordel na ploše cca 2x4 cm s výškou bince asi 1,5 cm dokázal udělat takové cvrlikání, že přes běžící motorek foukání a tunely bylo slyšet až do prostoru posádky auta. Přinejhorším budu muset vyjmout celý motorek mimo auto. Bude to na hlavu, neboť mám tam stabilizátor řízení - vzpěrnou tyč. Ta brání v úplné demontáži a vyjmutí krytu a motorku. Že budu muset přinejhorším sundat celou plastovou lištu stěračů. Moc taky tomu nevěřím, že to cvrlikání vydávají plasty mechanismu sklápění v tunelech foukání.

 

Předem díky za odpovědi :)

 

SAM_1586, 88 - "špunt"

SAM_1591 - uprostřed bez špuntu

SAM_1593 - uprostřed s špuntem, jen na něm byl bordel

post-17345-0-85849800-1413662847_thumb.j

post-17345-0-11447300-1413663302_thumb.j

post-17345-0-40527700-1413663626_thumb.j

post-17345-0-06116200-1413665193_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...