Přejít na obsah

Koupě FIII - jakou motorizaci, výbavu, doplňky...


rsrsrs

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Taky se v tom moc nevyznám, ale ten přeplatek 5 000,- mi nějak nevychází......

 

akontace:                                             98 955,-

celkově splátky úvěru bez pojištění:  188 191,-

celkem:                                               287 146,-

cena vozu:                                         -219 899,-

přeplatek:                                             67 247,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 19 minutami, Jan R. napsal:

A není to 98955 akontace + 38371 doplatek + 60x3333splátka - 50160 pojistka ?

No, vždyť to vychází stejně, jako to moje......

98955 akontace + 38371 doplatek + 60x3333splátka =  337306 - 50160 pojistka = 287 146 - cena auta 219899 = 67247,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebýt to na úvěr, ale kešem tak by byla cena 23300,- tak přeplatilo by se 53847,-. Nevím jestli to je výhodné za 5let skoro čtvrtinu auta vyhodit oknem, ale chápu situaci v ČR. To já to našetřím přes spořicí účet a stavební spoření a nic neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je nechat si udělat multikalkulaci.Jsou tam rozepsané měsíce od 12-70 a akontace od 0-70%.z toho si člověk vybere co se mu líbí a byvá tam třeba skok na urocích.Dám sem příklad RPSN bez sjednaného pojištění při akontaci 0-20% na 60 měsíců je něco málo přes 10%,u akontace 30% a výš je topřes 15%. Je to postavené trochu na hlavu.Mělo by to snad být naopak ne?Čím větší akontace tím menší urok.

IMG_1491.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30% na dva roky někdo půjčí? Se v tom neorientuji. To musí být někde akce. Možná je výhodnější operák a pak ho odkoupit.

 

jestli ale ten úrok nemá být větší, když se přeplatí čtvrtina auta třeba 25% a ne 15.

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, nevím jak tomu je teď, ale dlouhou dobu taková akce u Škofinu byla. Stačilo složit minimálně 70% a zbytek rozložit do jednoho nebo dvou let bez navýšení. 

 

Akce platí stále: 

https://www.vwfs.cz/mobile/financovani-znacek/skoda-finance/light-financovani-lehke-jako-pirko.html

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dusan.k tak nemel jsem to sice primo od prodejce, ale neco podobneho jsem si delal rucne prave s daty z konfiguratoru a skofin online kalkulacky. nicmene nepochopil jsem proc se tak lisily v tech procentech. Ta zavislost tam byla ale ne napr 10% a 14% jak mas ty na obrazku, ale treba 7.9%, 6.9%, 8.9% apod.

to vetsi urok s mensi castkou ma svou logiku z pohledu skofinu. chteji porad podobne stejne mnozstvi penez, takze kdyz si pucis mene na kratsi dobu, tak proste aby meli porad +/- stejny zisk tak si holt musi zvednout urok.

ono totiz napr. 10% ze 100000 muze udelat skoro to same jako (nastrel bez pocitani) 15% z 50000. za stejnou jednotku casu. tady treba 10000 vs 7500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, MilanHos napsal:

Jo, nevím jak tomu je teď, ale dlouhou dobu taková akce u Škofinu byla. Stačilo složit minimálně 70% a zbytek rozložit do jednoho nebo dvou let bez navýšení. 

 

Akce platí stále: 

https://www.vwfs.cz/mobile/financovani-znacek/skoda-finance/light-financovani-lehke-jako-pirko.html

Minulý rok jsem bral takto Seat Leon,dal jsem akontaci 50%,ted platím 24 měsíců jen pojištení 1000kč měsíčně a za 24 měsíců doplatím zbytek bez navýšení.Škoda že toto nemá i Škoda .Byla by to velmi zajímavá nabídka,boužel Škoda se prodává jednodušeji než Seatík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, dusan.k napsal:

Nejlepší je nechat si udělat multikalkulaci.Jsou tam rozepsané měsíce od 12-70 a akontace od 0-70%.z toho si člověk vybere co se mu líbí a byvá tam třeba skok na urocích.Dám sem příklad RPSN bez sjednaného pojištění při akontaci 0-20% na 60 měsíců je něco málo přes 10%,u akontace 30% a výš je topřes 15%. Je to postavené trochu na hlavu.Mělo by to snad být naopak ne?Čím větší akontace tím menší urok.

IMG_1491.JPG

 

 No pěkná pálka !!! Teď jsem si srovnával podobnou tabulku, co jsem v autosalónu  Suzuki zkoušel nacenit na úvěr VITARU a srovnal jsem to s tvojí tabulkou.  Úvěr mi tam dělali přes ČSOB.  Dělal jsem to na 60. měsíců úvěru a srovnal jsem to s tvojí tabulkou, kde to  u tebe při 30% akontaci a taktéž  60. měsících,  činí  zaplacení  úvěru celkem  312.604 ,- Kč i s pojištěním. Pokud jsem odečetl platby za pojištění a akontaci , tak jsem dostal, že si půjčíš 195.930,- Kč a přeplatíš (bez toho pojištění, které je u každého auta jiné) celkem 78.934,- Kč.

Já v Suzuki při 60. měsících úvěru a při půjčce 196.950,-Kč (což je skoro stejná částka půjčky ) přeplatím jen 42.841,- Kč. Což je oproti částce 78.934,- Kč skoro o polovinu lepší částka.

Je to hlavně tím, že ty tam máš pevnou zápujční úrokovou sazbu 14,08% a mě tam dali 7,8294%

RPSN nepočítám, tam má velký vliv hodnota auta a tím výše pojištění.

Nevím odkud máš spočítaný úvěr, jestli od Škofinu, tak jsou oproti ČSOB pěkní vyděrači, i když nevím jestli k tomu nemáš další výhody ?

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vše jako sleva.Jednalo se o nebídku skladového vozu Fábia III 1.2tsi combi style s cenou 279900kč.Tato cena byla ale podmíněna právě koupí na uvěr,za to je jako sleva tuším 25000kč a vozem na protiučet,dalších 25000kč.Cena v hotovosti by byla 32900kč.To se mi zdála jako férová nabídka,když ceník nové Fabie zdražil.Je to nabídka 14 dní stará.Stroskotalo to  asi hlavně na výkupní ceně za manželčino auto Fabii III 1.0 mpi 44 kw trumf ,kupovaná v dubnu 2017,najeto 30000km a za tu nabídli 155 tis a to se mi zdálo málo.Mám ještě jednu nabídku,tam jsou ty procenta lepší,ale zase tam mám dražší pojištění,stejná akce a jiný urok.Druha varianta je stejny vuz jen s motorem 81kw a cenou 301700kč.Ano a uvěr je od Škofinu.

Image-1.jpg

Editováno: , autor: dusan.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó nabídka při výkupu auta na protiúčet vždy stojí za starou belu! Ale co s tím, když člověk potřebuje denně jezdit, nemá celou hotovost a něco potřebuje na akontaci. Nejlehčí  a nejrychlejší řešení je přijet do autosalonu starým vozem a ihned odjet novým.  Ale taky je to řešení, to nejvíce prodělečné. Těžko někomu prodat s předstihem auto, s tím, že mu ho předám, až si odvezu nové, ale peníze chci  předem na to nové. Jedině tak akce "Kulový blesk", ale to musí vše klapnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním proč jsem psal ze je dobré si nechat vypracovat takovouto multikalkulaci.Při variantě 30% akontace na 48 měsíců zaplatim 382896kč komplet a při 40% na 48 měsíců 398408kč.To znamená třeba ze je lepší dát akontaci 30% a ne 40% a ušetřím 15500kč na celém uvěru.Takových chytáků tam je ale více a nechce se mi to tu dávat celé.Jinak máš Dušane ve všem pravdu.

Editováno: , autor: dusan.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejce to podle mě nemá jak ovlivnit, ten pouze klepe data do tabulek a ty čísla mu tam už naskáčou samy. Bude to jiné u leasingu, jiné u úvěru, jiné u jednotlivých akcí na úvěr a podobně. Možná i podle toho do jakého typu dle věku a příjmu spadáme, to jsou věci které se obyčejný smrtelník nedozví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ano aj s pojistkou a pojistka je 60€ cize splatka 140 cize 84x140=11760€ + akontacia 3500€ Ta akontacia bude menšia neviem presne cena auta vysla na 14000€

 

Este k pojistke stym ze pri tomto modely úvery je GAP na cele 4 roky.

 

Btw este nejakych 200€ bol poplatok za vybavenie toho úveru cez wvfs

 

a potom som mal nacenene na štvrtiny auto a tam by sa zaplatilo naviac nejakych 350€ za vybavenie tiez 

 

ak beriete auto na štvrtíny tak GAP je len na 3 roky

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...