Přejít na obsah

Statie na semafore a DSG prevodovka


matelkoxxl

Doporučené příspěvky

Ja mam tedy 7° DSG a kdyz dojizdim ke krizovatce tek tedy ani nepostrehnu ze dsg podrazuje. Je to naprosto plynuly bez jedineho zaskubu, jen vidim na maxiku jak klesaji cisla. Jinak bych to ani nepoznal. Je to tedy nove auto, tak mne zajima jestli to tak zustane nebo se to zhorsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč si kupujete automat,když chcete kvedlat pákou...za jízdy na to nešahejte a při delším stání dejte P a ruční brzdu.Pokud parkujete v kopci,vždy první ruční brzdu a pak P aby se motor nepověsil na převodovku a nezatěžoval tak setrvák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ještě k té jízdě z kopce na N. Nevím,zda to platí i pro DSG , ale podle tohoto doporučení by se z kopce na N jezdit nemělo.:

 

"N-používáme když stojíme např. na semaforech nebo můžeme vyřadit když budeme zastavovat. Nikdy nepoužíváme při jízdě z kopce ,abychom ušetřili.Tady může nastat problém, že se rozlomí koše v převodovce. Je to tím, že koše jsou převážně z hliníku a když z kopce vyřadíte , otáčky motoru a převodovky jsou rozdílné. Ve chvíli, kdy zařadíte se otáčky pod velkým tlakem začnou synchronizovat a hrozí velké namáhání právě na unašecí koše uvnitř převodovky. Nevyřazujte, neušetříte !  Zdroj:  http://ecupower.cz/index.php/technika/31-mate-v-aute-automat-bude-vas-to-zajimat      bod6

" Osobně z dlouhého kopce také vyřadím,ale po přečtení tohoto se mi už moc nechce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tezko rict jestli se tim neco nici nebo ne, ale automat je od toho aby se dalo na zacatku jizdy D a na konci P. Pokud chci mezitim kvedlat pakou a kecat automatu do prace, tak jsem si rovnou mohl vzit manual. A vyrazovat z kopce je temer vzdy hloupost i u manualu. Spotreba se tim temer nikdy nesnizi, prave naopak. Samozrejme existuji specificke useky, kde to tak nemusi byt.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Preposlielam moju komunikaciu s panom I.SIxtom:

 

Momentalne mam na vas jednu otazku. Moj superb je vybavenehy 6 stupnovou prevodovkou DSG.
Moja otazka je ci mozem na krizovatke na semoafore vyradovat porevodovku do polohy N. Lebo som nasiel kopu clankov a odporucani kde odporucaju nechat zaradene D a stat na brzde, pretoze v pripade
zaradeneho N a nastartovaneho motora moze viac opotrebovavat prevodovku. Neviem teda kde je pravda. A kedze ste najvecsi odbornik ohladne tychto (a inych) prevodoviek chcem sa na to spytat vas ako sa mam
k svojej DSG spravat a co je lepsie a co horsie.

Velmi pekne vam dakujem

 

Odpoved:

 

Nevyřazovat do N. Hlavně měnit olej po 60 000km a filtr a nikdy nepoužívat olej FEBI.
I.S

Editováno: , autor: boriso11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

mám ted v Superbu(125kw 4x4 dsg fl najeto 25tis km) svůj první automat a překvapilo mě chování na volnoběh. Při stání na brzdě auto relativně dost vibruje, citelněji víc, než naše OctaviaII 2.0tdi cr manual a ještě jsem nedávno jel Octavii III 1.6 tdi dsg a zde nebyly na volnoběh téměř žádné vibrace. Také je zde velký rozdíl, když např. stojím na brzdě a dám N nebo P, tak se motor citelněji uklidní a zmírní se vibrace. Je toto normální, že se dost mění projev motoru v závisloti na zařazeném režimu? U octavie s dsg jsem nic takového nespozoroval, ale zde byla 7st dsg.

 

Díky moc za rady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té jízdě z kopce na N. Nevím,zda to platí i pro DSG , ale podle tohoto doporučení by se z kopce na N jezdit nemělo.:

 

"N-používáme když stojíme např. na semaforech nebo můžeme vyřadit když budeme zastavovat. Nikdy nepoužíváme při jízdě z kopce ,abychom ušetřili.Tady může nastat problém, že se rozlomí koše v převodovce. Je to tím, že koše jsou převážně z hliníku a když z kopce vyřadíte , otáčky motoru a převodovky jsou rozdílné. Ve chvíli, kdy zařadíte se otáčky pod velkým tlakem začnou synchronizovat a hrozí velké namáhání právě na unašecí koše uvnitř převodovky. Nevyřazujte, neušetříte !  Zdroj:  http://ecupower.cz/index.php/technika/31-mate-v-aute-automat-bude-vas-to-zajimat      bod6

" Osobně z dlouhého kopce také vyřadím,ale po přečtení tohoto se mi už moc nechce..

Ale výše uvedený text se netýká DSG !!!

V DSG žádné koše nejsou !!!

Tohle se týká normálního měničového automatu kde se vyřazování zásadně zakazuje !!!

U dsg se vyřazovat může a nehrozí žádné nebezpečí poškození .

Editováno: , autor: 16TDI81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ale není tak, že by se to auto třáslo jak drahej pes. Pokud se na to soustředíš, tak je mezi D a N rozdíl, ale neřekl bych, že si toho bez upozornění všimneš. Nicméně smysl mi to nedává. Pokud není ani jedna spojka alespoň minimálně sepnutá, není mezi motorem a převodovkou přece žádné spojení. Dokáže  někdo vysvětlit, co to teda může způsobovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepatrná změna motoru mezi D a N, to mám také, nepovažuji to za problém.
Na N je malinko hladší volnoběh. Myslím, že běžný člověk to skoro ani nepostřehne.

Na N ani na D (při stání na brzdě) spojky v záběru nejsou, jen v režimu D je přeřazená jednička+dvojka nic víc.

Však pokud stojím na semaforu, mám D a pustím brzdu, tak je tam nějaká ta desetinka něž auto zase samo zabere, to samé když člověk zajíždí např do garáže na centimetry, tak si musí pomáhat ručkou, protože je tam malá prodleva a auto se pak hned rozjede...

 

To samé je u R, také je tam prodleva mezi uvolněním brzdy a záběrem spojek a to jak u 2.0 TDi, tak i u 3.6ky :-D

 

Takže verdikt: spojky při stání na semaforu určitě v režimu D netrpí, co trpí je noha co ten pedál musí držet...

Když očekávám delší stání tak dávám P, jinak mám stále D/S .... 

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemyslím nepatrnou změnu. Když se u Octavie 7DSG soustředím na změnu, tak ji také poznám(trochu rozdilny zvuk), ale musí se na to člověk opravdu soustředit. 

U Superbu bohužel pociťuju vyšší vibrace a je to opravdu znát i ve volantu změna režimu, dokonce se i mírně hnou otáčky.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...