Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

Mirrorlink nemám, ale proč by auto mělo něco zrcadlit, když stále existujou originál navigace, které fungujou spolehlivě.

 

1. Cena

2. Aktuálnost a podrobnost podkladů (včetně např. databáze firem vyhledávaných jenom podle názvu)

3. Internetová rádia a další nepokryté oblasti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler:

1. Cenový rozdíl mezi Bolero (6700.- + MirrorLink 3300.-) a Amundsen (18300.-) je 8300.- a to není u auta za 300 tisíc moc

2. Pravda, že navi od Škody neobsahuje takovou databázi, ale pokud si cestu naplánuješ a tedy najdeš si adresu předem, tak není problém zadat cílovou adresu

3. Od toho je AUX

 

Neříkám, že je MirrorLink špatný nápad, jen nefunguje na 100% a to ho zabíjí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když budu chodit každej den na směny nebo do kanceláře a pojedu jednou za rok na výlet, tak se připravím předem. Když jezdím pravidelně a některé dny na tři nebo i čtyři různá místa, tak je tvůj návod mimo realitu. Teď podržím tlačítko na volantu, řeknu "Zetor", potvrdím a jedu. Odpoledne řeknu "Jiná firma v Šalingradu" a zase jedu. Připlácet si za manuální zadávání podle adresy 9 tis. nechci.

 

Vestavěná navigace má (u Škody) navíc zásadní problém v tom, že prakticky nevede dopravní situaci. TMC je (aspoň teda z mých zkušeností za poslední tři roky) úplně na hovno. Pro mě je zásadní přidanou hodnotou vestavěné navigace ovládání na Boleru. Bez držáků. Splněno AA nebo ML. Ještě by to chtělo zmíněný druhý stupeň v podobě bezdrátu.

 

No a třetí věc se týká internetového rádia. Na jednu stranu tady slyším stesky nad tím, jak ML odvádí pozornost, na druhou pak slyším o AUXu. Nene, já nechcu za jízdy šmátrat po displeji, abych si pustil rádio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že si tu každý bude hájit to svoje. Ti z nás, kterým ML funguje, ho budou chválit, ti kteří si zaplatili Bolero a nejde jim to, budou celkem oprávněně nadávat. Ti, co Bolero nemají, budou neustále tvrdit, že je to k ničemu. Naštěstí se řadím k těm, co jim ML funguje, škoda, že nás takových není víc. Jen doufám, že tu stávající funkčnost nedojebe nějaký update, ať už v Androidu, nebo od škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk vieš čo nie nevedel som čo kupujem... Bral som skladove vozidlo kde v ponuke bolo napisane ze ten mirrorlink obsahuje... Tak som sa tešil a proste ked sme skusali a hladali mirrorlink v aute nebol tam... Tak hned po vikende som navstivil Skoda Auto a tam mi povedali ze som vychytal auto ktore to nema... Lebo ze auto vedla teda Fabia Hatchback ktoru som ja nechcel to ma v presne tej istej výbave ako ja... :) Takze tak... :)

OK, to ovšem z prvního příspěvku nebylo nijak poznat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Bolero a celý soubor těch programů, tel s androidem 6.0 a jednou jsem ozkoušel trapárny v podobě sledování přetížení a jestli mi svítí kontrolky jak na palubovce i v mobilu a tím jsem to přestal řešit. Kdejaký tel má lepší obraz a osobně na navigaci koukám raději v úrovni čelního skla než někde dole. Toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím, že jsou aplikace pro SmartGate od ŠA na nic, naprosto souhlasím. Nevidím jediný důvod to používat. Co se týká navigace, Sygic na Boleru přes ML je super. Nikde se mi netáhnou kabely, nemusím nalepovat držák, nic mi nepřekáží ve výhledu a na rádiu je to hodně velký. Takhle to zas vnímám já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Sony Xperiu Z5 Compact a zrkadli mi to pekne kompletne všetko, avšak certifikovaných je len pár aplikácií ktoré sú funkčné zajazdy. Sygic, Gmapy, nastavenia telefonu, prehrávač hudby atd. Tieto aplikacie fungujú aj zajazdy, celkové zrkadlenie všetkého ostatného len pri stojacom vozidle. V podstate nič iné človek za jazdy ani zrkadlit nepotrebuje, naviac obraz nieje úplne plynulý ako na telefóne takže nejaké to pozeranie filmov neprichádza do úvahy (neviem ako s inými telefónmi). Keď to tak zhrniem, Mirrorlink je dobrá vec (keď funguje) a keďže mne funguje tak palec hore :D Inak nechápem prečo niektorí z vás čo ste kúpili auto na Slovensku nemáte v Bolere Smartlink, Bolero v sk konfigurátore ani bez Smartlinku nieje, mal by v ňom byť vždy.

Edit: ospravedlňujem sa, jediné čo funguje je Sygic. Ostatné aplikácie nie sú podporované za jazdy. Čakal som, že aspon Gmaps, ale na tie treba asi pripojiť cez Android Auto, to sa mi zatiaľ nepodarilo, vždy ma pripojí automaticky cez Mirrorlink aj keď mám preferované android auto. :)

Editováno: , autor: Helmic-Svk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ptal jsem se Škodovky ohledně kompatibility Apple s MirrorLink a dostal jsem dost negativní odpověď

Mirror link iP podporovat nikdy nebude protože tento systém jde proti politice applu a kdybych chtěl alespoň využít CarPlay tak bych se mmusel napřed odstěhovat někam daleko protože CarPlay není v ČR aktivní...

Mirror Link je dle vyjádřeni Škody pouze a výhradně pro telefony s Androidem a to ještě k tomu na pár vybraných modelů takže si mám doslova koupit jedině Android abych využil SmartLink...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 To potom nechápu proč píšou, že "Zmiňovaný Apple CarPlay aktuálně není v ČR oficiálně podporován"

 A funguje tam asi pouze originální navigace že? Jak jsi s navigaví od applu spokojený? Já podle ní zatím teda nejel, ale když jsem to zkoušel zapnout tak se mě zdálo, že to mele zbytečně moc informací ohledně toho na jaké číslo silnice, jakým městem odbočit a pod. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 To potom nechápu proč píšou, že "Zmiňovaný Apple CarPlay aktuálně není v ČR oficiálně podporován"

 A funguje tam asi pouze originální navigace že? Jak jsi s navigaví od applu spokojený? Já podle ní zatím teda nejel, ale když jsem to zkoušel zapnout tak se mě zdálo, že to mele zbytečně moc informací ohledně toho na jaké číslo silnice, jakým městem odbočit a pod. :D

Protože není: http://www.apple.com/ios/feature-availability/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smart link je v aute podla vybavy. Ja mam vybavu style plus a tam smart link mam. Svagor si kupoval auto o 2 dni a ma vybavu Joy a tam smart link nieje. Bol v skodovke a vraj za 130 eur mu to tam vedia nahrat. Auta sme kupovali v 4.mesiaci tento rok

Editováno: , autor: Zipko0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 15. 7. 2016 at 8:12 AM, Pavel_cz said:

Neni podporovan != nefunguje

CarPlay v CR normalne funguje ("legalne", bez jakehokoliv jailbrake nebo zmeny regionu, atp). 

Neni podporovan v tomto smyslu znamena, ze pokud vam neco nejede, tak si bezte stezovat na lamparnu  - 5. nastupiste

Stejne tak Android Auto, oficialne je podporovan v zemich jako napr: Guatemala, Paraguay, Peru, Uruguay, Venezuela (ta zeme jeste existuje?), ale v relativne civilizovane zemi jako je CR ne. Takze kdyz pujdu s problemem do Skodovky, tak me poslou ke Google a Google rekne: sorry, not supported in you country...

Hezka je taky hlaska: Most features won't work if you use Android Auto outside these countries. Nemam pocit ze by me neco v AA fungovalo v rakousku a v cechach ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam v OIII seriovou navigaci, nicmene pouzivam spise CarPlay a to predevsim kvuli monitorovani dopravni situace. CarPlay je zasadnim zpusobem presnejsi nez origo navi. 

Nicmene v CR uprednostnuju AA pred CarPlay, podle me je lepsi vcetne moznosti stahnuti offline oblasti a navigace pres GoogleMaps bez potreby datove pripojeni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...