Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, lac1kam napsal:

a určite by nepomohlo vymeniť rádio? (Nemyslím "displej", ale jednotku pod ním?) Napr. bars aj za model s navi.

 

když jsem psal o tom, že ani výměna rádia by nepomohla, tak jsem myslel to, že bys výměnou rádia stejně nezprovoznil smartlink, který je prostě spárovaný s Vinem a přes to nejde vlak, už to pár lidí zkoušelo, dokonce v AS to zkoušeli, ale smartlink se zprovoznit nepodařilo.

Jinak u Bolera máš jednotklu zvlášt, jak už se tu píše..je vlevo vedle odkládací schránky. Takže výměna za jinou jednotku třeba z octávie by možná šla, ale nevím, jak je to náročné na zprovoznění. Vím o tom, že v FB skupině někdo ukazoval, jak má v F3 jednotku s Octávie s Columbusem a navigací, ale zda to jde do každého auta netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnit jednotku Bolera problém není, dokonce můžeš dát jednotku Amundsen a nechat panel Bolero (nebudou sice sedět popisky, ale fungovat to bude). jediné co je třeba udělat je kódování a odstranit ochranu komponent (když na to přijde, dá se tam dát i jednotka z Columbuse). Ale pro zprovoznění Smartlinku je třeba buď aktivace v ŠA (což nikdo u auta, které nemá možnost aktivae spárovanou s VIN neudělá), nebo nechat upravit FW Bolera. Jsou borci co to umí, nebo na Alegru hledej jednotky které mají u sebe "Unblocked" nebo podobné. Bohužel pak je cena trochu jinde a otázkou je, jak moc se to vyplatí a jestli není lepší potom nechat nainstalovat Android modul k současnému rádiu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna swingu a Bolera nepomůže. U Bolera možná u vyššiho ročníku auta kdy už mohl být smartlink. Jinak nepomůže žádný swap. Prostě server v německu nevygeneruje soft do bcm kde je licence. Cesta amundsen je možná, žádný swap  jen je poléčená jednotka. Ale bavíme se o 1500eur bez úpravy palubky po swingu. A na swing už je také cesta ale riziková že se může poškodit radio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pekný deň prajem,

 

vlastním Fabiu III, r.v. 02/2015 s rádiom Bolero a aj s funkciou Mirrorlink.

Keď pripojím môj Iphone X cez USB tak Mirrorlink na to nezarraguje. Kedysi v Octavii 3 mi sa mi to nastavilo samo, lenže tam bol columbus a smartlink . 
mám nejakú šancu softver Bolero aktualizovat? Na ofic stranke škody si môžem stiahnut len loga rozhlasovych stanic. 

Zajtra skusim pripojit starší iphone 6s ako to zareaguje
Niekto rada?

0328FCC6-BD55-48FD-A27C-15B40568E4E8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa čísla rádia ide o jednu z prvých trojkových Fabii, tam bola podpora len pre už mŕtvy Mirrorlink a žiadna aktualizácia nepomôže. Tam potrebuješ nejakú väčšiu investíciu... jednu z týchto:

https://forum.skodahome.cz/topic/145763-roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%AD-android-pro-origin%C3%A1ln%C3%AD-infotainment/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj kluci.

Jelikož je tady toho psáno mnoho a já se v tom absolutně ztrácím potřebuji shrnutí.

Kupuji Fábku 2018 kde je předplacen SMARTLINK.  Telefon mám Samsung A70 s konektorem USB-C.

Co vše mi bude fongovat, kde co mám stáhnout. Chtěl bych ideálně zrcadlení telefonu a navigaci v rádiu.

 

Musím si koupit originál kablík od Škoda, nebo stačí takový jako k nabíječce? 
Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak v aute naozaj budeš mať Smartlink, budeš mať podporu pre Mirrorlink, Android Auto, CarPlay:

 

Mirrorlink - v dnešnej dobe je mŕtvy, síce tam funguje offline Sygic, ale Samsung postupne ruší jeho podporu vo svojich mobiloch - možno to už nebude fungovať ani tebe, treba vyskúšať.

AndroidAuto - ak máš Android 10, musíš cez Google Play stiahnuť appku Android Auto a budeš tam mať navi cez Waze alebo Google Mapy. Ak máš starší Android, musíš cez apkmirror.com stiahnuť aplikáciu Android Auto a nainštalovať manuálne. V priebehu budúceho roka by mali doraziť aj ostatné navi ako je Sygic a spol.

CarPlay - to čo Android Auto, len je to určené pre iPhony..

 

Kábel treba skúšať... mne to s originálnym káblom k mobilu nešlo, fungovalo to až s dodatočne kupovaným originálnym káblom, ale napr. mi to teraz funguje aj cez aliexpress kábel s magnetickou koncovkou.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde (odkaz) najdeš hodně informací o mirrorlinku, situaci s telefony Samsung atd.  ... stále to jde, ale je třeba si s nastavením telefonu pohrát. Já osobně mirrorlink na Boleru i nadále spolehlivě používám (plné zrcadlení), telefony Samsung A3 2016 a S7 egde, ale není to úplně jednoduché.

 

https://www.facebook.com/groups/1284093011720537/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez nějakého vehementu navíc to zrcadlení bezdrátově neumí a není zaručeno, že se spáří. Když si přečte forum jak mu tady bylo 2x doporučeno tak to zjistí taky. 

AA umí zatím jen Waze (mimo google maps) a už jsem si na něj zvykl a konečně mi po dlouhé době funguje bez potíží. Mirrorlink je mrtvý formát jak jsem se dočetl na jiných forech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06@octavia_66_tdi Klasické mapy.cz od seznamu. Když jsem jezdil začátkem června s Karoqem našich s AndroidAuto (nebo jsme v tu dobu měl Apple, už upřímně nevím, ale myslím že už ne), tak to tam bylo a i co jsme zkoušel, tak to fungovalo. Od té doby jsme to ale nezkoušel, mapy.cz používám na turistiku, né na autonavigaci...

 

EDIT:

Tak se omlouvám, asi jsem v tu dobu zrovna zkoušel SEčko a umí to Apple

https://www.svetandroida.cz/mapy-cz-podpora-carplay-android-auto/

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...