Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

Tady máš ještě odpověd co mi napsali.

Vladimir (Sygic Support)

Jan 09 11:07

Dobry den,

Dakujeme ze ste nas kontaktovali.

Pre systemy s mirrorlinkom mame aplikaciu ktora je zvlast, vola sa Sygic Car navigation a len tato je schopna fungovat s Mirrorlink zariadeniami. Momentalne je nasa aplikacia funkcna v systeme Novej Skody Fabia, v novych Jaguaroch a Range Roveroch. Na podpore pre dalsie automobilky pracujeme.

V pripade akychkolvek otazok ma prosim kontaktujte.

Dakujem.

Best regards,

Vladimir

Sygic Customer Support

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakúpil som si Sygic Car Navigation, lebo ostatné si zakupovať nemusíš, lebo je ich kopec na internete, ale táto konkrétne nie je nikdy na stiahnutie bez platenia. (aspoň mne a mojim šťahovateľom sa to nepodarilo) Pokiaľ ide o S3jku tak je v zozname kompatibilných telefónov (zoznam priamo MirrorLink). Ten zoznam mi poslal importér škoda auto na Slovensku, ale nevravím, že ten chlapík vie viac ako my všetci dokopy.  Pokiaľ pozerám Compatibility list na škodováckej stránke tak tam S3 nie je. Dnes som skúšal Sony Xperiu Z. Všetko krásne fungovalo. Navigáciu ukazovalo či už cez "AUTO REŽIM" alebo priamo mirroring obrazovky. Ale opäť keď som sa pohol (pri oboch prípadoch) tak bola aplikácia za jazdy nedostupná.

Vie mi tu niekto napísať prax čo skúšal ako mu to išlo, alebo len teóriu? Lebo podľa teórie to je jednoduché, ale škúšali ste to niekto? S akým telefónom to na 100% funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni znovu na komp. list. ani S3 ani Xperia Z nema primou podporu ML, zde mas vypis  Ztka:

    • Media Browsingred.png
  • Enabled MirrorLink™ Applicationsred.png

    MirrorLink™ Applications support

  • Enabled MirrorLink™ Audiored.png

    Enabled MirrorLink™ Audio support

  • Enabled MirrorLink™ Connectivityred.png

    Is this mobile phone for use as a MirrorLink™

  • Enabled MirrorLink™ Smartphone control

u sony muzes zkusit treba Z2, ta bude fungovat 100% pripadne HTCcko. Co jsem cetl, tak snad nexus 5 s lizatkem by sto snad taky mel umet (podle skody ale ne - tam ale maji posledni OS verzi 4.4.4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Bohužel mám odzkoušeno že se Mirrorlink nepřipojí ani k Samsung Galaxy S5 a to i přesto, že na webu Mirrorlink hlásí pro S5 plnou kompatibilitu.
V telefonu Mirrorlink aktivuji ale Bolero neustále hlásí "Chyba Mirrorlink".
Opakovaně se k aplikaci připojuje což se zobrazí i na telefonu, ale po pár sekundách se odpojí a takto pořád dokola.
S Galaxy S3 to přes DriveLink komunikuje, ale funkčně je to nepoužitelný.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte. Ako mlada rodina si chceme kupit novu Fabiu III s autoradiom Bolero. Zaujala nas funkcia Mirrolink. Mate s tymto autoradiom uz niekto realne skusenosti? V najnovsom cisle casopisu Mamaaja som sa docital, ze tato funkcia je nedokonala a od mesiaca maj chcu zacat do auta montovat navigacny system Amundsen. Podla vas mame s objednavkou auta pockat na navigaciu Amundsen, alebo mozme auto objednat aj bez spominaneho navigacneho systemu? Navigaciu budeme pouzivat sporadicky, no chceme ju v aute - nepacia sa mi drziaky na celnom skle. Viete mi napisat v suhrne, ake su vyhody a ake nevyhody Mirrorlinku? Viem, ze treba kupit novu verziu Sygic Car, co ma trosku stve, lebo v telefone mam legalny Sygic. Ale ak treba, clovek kupi... Co este treba, aby vsetko spravne fungovalo? Ma Mirrorlink niekto odskusany aj na Samsung Galaxy S4 mini? Ako to je s hudbou? Je pravda, ze pocas navigacie sa neda pustit radio? Ak nie, dokaze Mirrorlink spustit dve aplikacie naraz? Napriklad audioteku a Sygic?  Ma este Mirrorlink nevyhody, pripadne vyhody? Dakujem vopred za akukolvek radu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som skusal s4 aj s4 mini nejde to. A co sa tyka nevyhod tak horsi signal gps a pustenie len jednej aplikacie ale to su len dohady kedze som neoskusal. Myslim ze aj to odstrania casom nejakym upgradom bolera. Uvidime ak ti ide vyslovene o navigaciu a je to podmienka nejako by som sa nespoliehal. No ja dufam ze to do leta pojde chystam sa do Grecka aj ked cestu poznam na obcasne prekontrolovanie to nie je zle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas teraz iny telefon? Na nom to ide? Na S4 mini si mal legalny Sygic aj Android? Sygic si mal vo verzii Car za cca 80EUR? Pre nas navigacia nieje priorita, no mam rad, ked je navigacia v pristrojovke a nie na celnom skle. To je uz podla mna prezitok... Doba pokrocila. Preto rozmyslame, ci ist do Mirrorlinku, alebo Amundsena. Na Mirrrorlinku sa mi paci to, ze si aktualizujes bezplatne mapy v mobile a pokracujes. Kedze Amundsen je zjavne samostatny system, tak tam sa budu asi mapy aktualizovat z CD (aspon tak je to v ponuke konfiguratora Skoda Rapid). Tu neviem, ci su mapy aktualizovane bezplatne a ako casto. Lebo ak mam platit za aktualizaciu map, tak to je tiez dost zastarale...

Este dodam. Pises, ze ma slabsi signal. Ale to mas asi mobilom? Vsak Mirrorlink by malo byt len prenasanie obrazu z mobilu. Nad aktualizaciou pochybujem, lebo ako som cital v tom casopise, tak tam pisali, ze od maja bude v ponuke system Amundsen. Takze ak som to spravne pochopil, tak navigaciu budu riesit tou cestou...

Editováno: , autor: zeludek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nemám iný telefón mám stále S4 a oficiálnu verziu pre nemecký trh android 5 a nepomohlo to takže skor to bude muset prist zo strany skody v podobe upgradu alebo rozsirenia o android car. Uvidime. Signál len z recenzii viem a ano sposobuje to telefon kedze je za sklom neviem co bude na tom pravdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chci přihodit svou špetkou do mlýna o funkci Smart Link, Android Auto a Apple Catplay. Tady jsou informace přímo od Škody z infolinky:

___________________________________________________________

"Doporučili bychom, abyste kontaktoval prodejce, u kterého jste vozidlo objednával a zjistilo se, kdy bude Váš vůz vyráběn, protože nová funkce SmartLink (balíček konektivity) bude v modelu Fabia třetí generace k dispozici až od 22. kalendářního týdne roku 2015. Na vozidlech vyrobených před tímto termínem, bude nadále k dispozici funkce MirrorLink.

Rádi bychom Vás také informovali, že k tomu, aby Váš telefon byl kompatibilní se SmartLink, bude potřeba, aby měl v případě operačního systému iOS verzi 7.1 a novější a disponoval portem pro připojení Lightning (od iPhone 5 a novější) nebo v případě Android telefonu operační systém ve verzi Android 5 Lollipop.

_________________________________________________________

a

_________________________________________________________

"Váš dotaz k jsme konzultovali s kolegy a dle získaných informací. vůz vyrobený před 22. týdnem roku 2015 nebude mít odpovídající palubní síť (či verzi hardware infotainmentu) k tomu, aby na ní fungovalo rozhraní Android Auto.

Co se týká vozů vyrobených od 22. kal. týdne - nemáme bližší specifikace, jestli bude balíček konektivity SmartLink za příplatek nebo ne či zda bude možné SmartLink dodatečně nainstalovat do systému vozidla – byť vyrobeného po 22. kalendářním týdnu. Tyto údaje ještě nebyly zveřejněny. Všechno by se mělo pokrýt přímo při tvorbě objednávky. Předpokládáme,že to však možné nebude, protože je to stejné jako s rozhraním MirrorLink a balíček SmartLink bude spojen s konkrétním rádiem – systémem infotaimentu. MirrorLink je spojen s infotainmentem Bolero a nebo vyšší Amundsen. Předpokládáme, že u SmartLink to bude podobně a vůz tedy bude bez Android Auto a půjde používat jen MirrorLink."

_________________________________________________________

Editováno: , autor: VojtěchPraha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua tak to posrali :-( Když koukám na dodací lhůty tak auto budu mít po 22. týdnu, ale ta druhá odpověď je nějaká vyhýbavá, bůh ví jak to bude. Mirrorlink jako taký je naprd a pokud nebude zpětná kompatibilita tak škodovka neudělal moc dobrý krok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já popravdě vůbec nevím, co si o tom mám myslet, zítra mi bude psát prodejce s informacemi z jeho strany. Absolutně netuším, jestli stačí mít objednanou Bolero s Mirrorlinkem a po 22. týdnu to sami ve výrobě udělají tak, aby fungoval Smart Link, nebo bude nutný zasahovat do konfigurace a měnit palubní systém v konfiguraci. Na to, že si u nich člověk pořizuje auto za 3 - 400 000 Kč, tak je jejich je jejich informační systém dost špatný. Já se tímhle už 2. den stresuju, protože jde zrovna o funkci, kvůli které jsem nakonfiguroval Mirrorlink.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

priznam se, ze ta odpoved mne trosku nastvala. Je fakt, ze s nakupem noveho telefonu jsem tedka pocital (stary nexus 3 uz mi zacina dosluhovat), ale chtel jsem si koupit neco jineho nez HTC nebo Sony... Osobne si myslim, ze zpetne ten update pusti, toto si preci nemuzou dovolit...

Uvidime jak to dopadne:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...