Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Bohužiaľ sa nedá, skúšal som to už veľa krát. Vždy keď som to dokódoval mi v rádiu vyhodilo hlásenie že park pilot nie je k dispozícii a nešiel vôbec. Možno niekto skúsenejší alebo s originálnym káblom by to rozbehol. Asi to bude ale závislé od inej RJ aká je v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono oficiálne servisy ti nepovedia nič. Kompletný zoznam je ale len to na čo sa zatiaľ prišlo. Robil som na to príručku ale potom spravil väčšiu užívateľ wirer. Je tu na fóre, treba ju len pohľadať pár strán dozadu. Má tam pekne označené čo funguje a čo zatiaľ nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie okná sú diskutabilné. sťahovanie diaľkou tuším doteraz nejde, resp. to nemám ako otestovať, keďže zadok nemám v elektrike :(  ešte ma napadlo "fiktívne pridať", resp. potvrdiť v nastaveniach, že mám aj zadné okná v elektrike, ale asi to neoblbnem

 

zo servisu sa nedozvieš nič, a aj keď prídeš že chceš niečo aktivovať, tak sa môžu vyhovárať a pýtať veľké peniaze. Radiss začal pekný návod, ja som ho o dosť roztiahol, pridal fotky a screeny a nejaké to základné ovládanie. je to na prvej strane prvý príspevok

 

Radiss, išiel si aj podľa môjho posledného postupu? lebo postupne zisťujem a pridávam ďalšie riadky kódov. aktuálny stav:

Kódovanie:
-	Modul 09 – Central Electronics
-	Adaptation 10
(1)-Access control 2-Komfortbedienung global zmeniť na Active
(2)-Access control 2 Comfort opening zmeniť na Active
(3)-Access control 2-Comfort closing zmeniť na Active
(7)-Access control 2-Schliesszylinder Komfort oeffnen (Funk Komfort oeffnen) zmeniť na active
(6)-Access control 2-Funk Komfort oeffnen (Funk Comfort schliessen) zmeniť na active
(27)-Access control 2-Profilfunktion für Anklappung der Außenspiegel (Menuesteurung Komfortbedienung einstellbar) zmeniť na adjustable
(10)-Access control 2-SAD Komfort schliessen zmeniť na active
(11)-Access control 2-SAD Komfort oeffnen zmeniť na active

Poznámka: následne je možné zmeniť požadovaný stav otvárania v menu rádia (Otváranie a zatváranie – Okná – Conv. Opening)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zatiaľ mám to, čo som uviedol. mne nefunguje ani dojazd vodičovho okna. čiže testy musí urobiť niekto z fóra a dať spätnú väzbu

 

ja pracujem na ďalšej verzii, buď preskočím na 1.5 alebo rovno na 2.0, keďže som to trošku preusporiadal

 

a ešte vec ohľadom tripplingu - "diaľničný" trojblik - v aplikácii Carista cez Bluetooth sú možnosti iba 3, teda 1, 2 alebo 3 bliknutia. takže to asi voči predošlej F2 neupravíme. zatiaľ to v návode nechám, ak mi to niekto potvrdí, zmažem to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som vravel, môžem to pozrieť len ma trápi otázka, či je to povolené ? Predsalen každé auto má trojblik, aspoň čo som ja videl a skúšal.

Mňa by skôr ako toto zaujímalo, či niekto neskúšal kompletné zhasnutie DRL pri smerovej signalizácii? Ja som to skúšal dávať na hodnotu "0" no nikdy sa nevypnú úplne. Pri nastavenej hodnote "0" a zapnutí smerovej signalizácie mi potom auto vyhodí upozornenie, že si mám skontrolovať denné svietenie.

 

Mám dojem, že to máš aj v príručke, no nejde mi to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radiss, je to len jeden blik navyše. som zvyknutý na plynulejšie zaradenia sa do pruhu a 3 bliknutia sa mi zdajú málo, 4 sú akurát. ako som už spomínal, F2 som mal zmenené, všetko bez problémov. áno, viem že to bolo elektronicky niečo odlišné

to úplné vypnutie DRL pri smerovke u seba nevidím, len pohasnutie ako má väčšina. ak nezabudnem, môžem na to pozrieť. prípadne pošli do SS čo máš nastavené

 

h2o, máš od toho niekde foto/video? skúšal som aj reset BCM cez VCDS, aj reset nastavenie z výroby v menu rádia, a neberie nič. Carista je už rovno pripravená na max. 3 bliknutia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Menty91 napsal:

Není někde kompletní seznam funkci, které lze dokodovat do F3..Nechaval jsem si pred pul rokem něco dokodovat, tak jestli nejsou nějaké novinky od te doby? :) 

 

před 7 hodinami, RaDiS234 napsal:

Ono oficiálne servisy ti nepovedia nič. Kompletný zoznam je ale len to na čo sa zatiaľ prišlo. Robil som na to príručku ale potom spravil väčšiu užívateľ wirer. Je tu na fóre, treba ju len pohľadať pár strán dozadu. Má tam pekne označené čo funguje a čo zatiaľ nie.

 

Pokud si toho všimnu, nebo mě někdo na to upozorní, vkládám odkazy na tyto příspěvky (seznamy funkcí) do prvního příspěvku tohoto tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera aj napriek -10°C vonku som sa chvíľu hral. no nie všetko fungovalo podľa predstáv :( 

- možnosť aktivácie/deaktivácie zatrúbenia pri odomykaní/zamykaní - už v postupe som mal uvedené, že je to možné cez menu rádia. včera otestované, do postupu pridávam fotku

20170110_172400.jpg

 

- Radiss - čo sa týka tvojho dotazu na úplne zhasnutie DRL pri smerovke - zatiaľ som neprišiel na nič. je možné nastaviť aj nulu. teda mne to chybu žiarovky nehlásilo. i keď som neštartoval auto, len skúšal na dvore ťuknúť do páčky smerovky. ale nepohasne to úplne, stále to presvecuje

- na niektoré funkcie bohužiaľ nemám výbavu :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na začiatok - mám potvrdené, že pri F3 nie je možné upraviť trippling na viac ako 3 bliknutia. škoda, no aspoň viem, že nemusím sa s tým trápiť. a nie, nebude to žiadny reset BCM a podobne

 

a v piatok pri čakaní na manželku ďalšia kravinka...rozsvietenie smeroviek pri odomknutí auta / otvorení dverí

 

 

bude to v aktualizácii. ak by niekto nechcel čakať, stačí napísať. ešte chcem poriešiť pár drobností, tak uvidím kedy sa k tomu dostanem. možno to niekoho zaujme ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svietia iba späťáky, no viem ti nastaviť aj predok+zadok. F3 nemá osvetlenie nástupného priestoru (biele svetlo zospodu), tak som ti riešil aspoň takto. auta je trošku viditeľnejšie aj pri zastavení na krajnici a otvorení dverí. možno nie každý zareaguje hneď, ale dá sa to. ešte chcem urobiť test, keď manuálne vypnem vnútorné osvetlenie (teda aby sa nezaplo pri otvorení dverí), či sa zapne to osvetlenie spätných

 

ďalší postup prezrádzať zatiaľ nebudem ;)  aj tak som tu asi jediný, kto sa podelil o svoje zistenia. toto som nikde na nete nenašiel, bolo to z mojej hlavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to na O3, protože nemám senzor. Dal jsem to na 30 % denního svícení halogenu a na proužek vzadu + 3. brzdové na 30% + osvětlení RZ.

 

Jinak mi nesvítí mi u denního svícení celé C, právě jen ten boční pruh, který u O3 dělaj dvě žárovky.

 

A je to jednoduché, nastavíš si funkci světlu, a sám jsi napsal i kterého ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O3 ma výhodu v tom, že je zadné svetlo ináč delené. mne svieti spodná časť C-čka (teda skôr je to L) aj pri DRL. ale len na nejakých 80% jasu. pri prepnutí na parkovačky už svieti celé C plným 100% jasom, to bolo z výroby.

svetelný senzor nemám, coming home sa dá využívať len manuálny (teda ťuknutm do páčky diaľkových pri vystupovaní). moc to nevyužívam, až tak ďaleko na dvore k dverám nemám. no je to fajn hlavne v menej známom teréne

 

a áno, dosť veľa vecí sa dá okopírovať aj z O3, Rapid, Polo, Golf 7, Toledo či Ibiza, Leon a podobne. len nie všetko náš chudobnejší príbuzný toleruje a povolí ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 minutes ago, wirer said:

O3 ma výhodu v tom, že je zadné svetlo ináč delené. mne svieti spodná časť C-čka (teda skôr je to L) aj pri DRL. ale len na nejakých 80% jasu. pri prepnutí na parkovačky už svieti celé C plným 100% jasom, to bolo z výroby.

svetelný senzor nemám, coming home sa dá využívať len manuálny....

 

 

Já mám těch úprav víc, pohasínání proužku při blinkru, atd. možností je spousta, času málo ;-) 

 

A pak je potřeba být připraven na příslušníky, kteří chtějí aktivně pokutovat ;-) 

 

JInak takhle to vypadá u mě:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novšie motorizácie už nemajú možnosť zobrazenia na maxidote stav AKU.

Mám dotaz, moc neviem anglicky šlo by to dokodovať takto do fabie je to z Golfa7

 

5. Display the battery charge level or SOC (state of Charge)
Enter [17] Instruments
Go to adaptation channels, (no need for a security log in with this module)
Scroll down until you see Battery Charge > simply change it in the new value drop down to "active" and it's done.

Usage
Switch the ignition off, then press (and continue to hold) the trip reset button in the middle lower of the instrument panel. It will cycle from first resetting the trip to 0 miles > show "Time" to allow you to change the clock > then keep holding until say "Battery".
Release the button and display SOC for a few seconds before returning back to the main screen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...