Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Setkal jste se někdo s chybovou hláškou při pokusu nakódovat zobrazení teploty oleje? Zkoušel jsem postup podle @wirer, ale nezadařilo se.

 

První varianta

- Modul 17 – Instruments

-  Adaptations 10

(7)-ESI: Coding of Service Interval Extension (SIE)-TOG --- tuto položku nemám ve výběru

zmeniť na Oil level thermal sensor connected 

 

Druhá varianta (dostávám Error)

- Modul 17 – Instruments

- Coding 07 – Long Coding Calculator

- Byte 10 – Bit 1 Display Oil Temperature

 

 

olej_error.PNG

olej1.PNG

olej2.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri tom oleji sa riešilo niečo so servisným intervalom niekde. teraz nepamätám presne či to nešlo nastaviť pre pevný interval

 

Citovat

Setting extended service schedule (SID or ESI) or words to that effect

Bottom box is poor or good oil quality, click that and another box drops down

Oil sensor connected or not connected to dash cluster, select the first option

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, nseries100 napsal:

Tak jsem tedy tak učinil. Avšak téměř okamžitě po uložení se rozblikala kontrolka tlaku v pneu spolu s hláškou Loss Ind Error Tyre Pressure. Když uložím tlaky v pneu, tak se to asi po 10s opakuje. Když vrátím původní kódování, hláška se objeví taky. Nesetkal se s tím někdo?

 

EDIT: Zdá se, že se problém vyřešil pomocí Soft resetu jednotky. HHC tedy funguje tak jak má a @wirer opravdu jsem měl špatný popisek k HHC na Byte 16 místo 22.

 

před 3 hodinami, wirer napsal:

buď je tam soft reset, alebo stačí aj vypnúť zapaľovanie, prípadne naštartovať :) ak sa chyba pneu zobrazí znovu (čo sa mi ešte nestalo), tak treba len prejsť pár km, zastaviť na rovinke a uložiť ;) 

 

PS: pridám poznámku do dokumentu, nech nedochádza k nedorozumeniam 

 

Taky jsem dnes kodoval HHC - chyba kontroly tlaku se mi také objevila (MR2017). Stačilo vypnout a zapnout zapalování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Přesně tak, aby se aktivoval tempomat, potřebuješ kód, který se zaregistruje na tvoje VIN a až ti budou někdy přehrávát systém, tak se tam nahraje ten tempomat taky. Takhle mi to bylo vysvětleno. Dříve to prý museli ještě aktivovat ručně, ale teďka se ta aktivace spojí s Vinkem i. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem mluvil s jedním guru na VCDS F.... tak mi Tempomat klidně udělá, jen si mám koupit páčku a dojet za ním. 

Ale nechci to rozebírat, pokud to nepůjde tak sjedu do ŠA a nechám to rovnou dělat je :) Cestou za Ferdou projedu skoro to co zapaltím u ŠA navíc

Editováno: , autor: vejbuch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dodatočné zotretie po ostrekovaní ostrekovačom
Kódovanie:
 

Citovat

Modul 09 – Central Electronics
Adaptation 10
(4)-Rear Window Wiper Traenenwischen Heck zmeniť na active
(15)-Windshield wiper-Traenenwischen Front Status zmeniť na active

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi omlouvám se, možná to tu někde je ... ale řeším new káru FIII a zda objednávat asistent rozjezdu do kopce ... vím, že to jde dodatečně dokódovat, jen mě zajímá co je potřeba mít za "výbavu" aby to šlo. Jde mi o to ušetřit 2 litry za něco, co půjde udělat i bez poplatku a raději ušetřené peníze přispět na tempomat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlhovky na asistent rozjezdu do kopce?

 

před 6 minutami, Malta napsal:

no kabel jsem na mysli neměl, spíše co je potřebné "mít na autě" aby to vůbec šlo ... tu "kabelovou" záležitost bych někomu svěřil, kdo má a umí

Aha, to mi nějak nedocvaklo. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ospravedlňujem sa, asi je už veľa hodín, myslel som si, že chceš corner. Pri asistente rozjazdu tie hmlovky samozrejme netreba. Keďže rozjazd do kopca je príplatková výbava už od Active, určite nebude treba nič špeciálne... a verím, že sa to bude dať dorobiť aj do Trumfu, aj keď to nemá v ponuke.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...