Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

tak to asi jo, nicméně, víš jak to je ... když se kofiguruje tak se ty "menší" částky v té celkové lépe schovají, než když bych pak mojí řekl po půl roce ježdění, že chci třeba šestku na dodělání tempomatu ... vím jak by se tvářila ;):D ... ale to už jsme off topic ... šlo mi jen o to, jestli "něco" krom vyhozených 2000,- za asistenta do kopce by bránilo k jeho pozdější aktivaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malto, někde jsem pochytil, že chceš kupovat 1.0MPI? Pokud jo, tak je tempomat asi zbytečný, jestli tedy nebudeš jezdit dálnici po rovině. Ono se totiž s tímto motorem musí často kvedlat šaltrpákou. Já ho mám, ne, že by to nejelo, ale řadit se musí. Abys nebyl zklamaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být tebou, tak i ten tempomat dodělám. Mě vyšel na 5 599Kč i s prací. Když si vezmeš, že v konfigu stojí 7 500 - 5 599 = tak to máš 1901 dalších ušetřených peněz, plus také můžeš prodat cca za 1 000 tu starou páčku + corner 2 000, tak to jsme na 4 901Kč, které půjdou tobě do kapsy. Za to máš například už zaplacenou cestu do Chorvatska a zpět a nebo cestu do Bulharska. :) 

 

PS: Už se odklaňujeme od témy k čemu je určená, kdyby něco, tak to pawouku smaž :) 

 

Editováno: , autor: Mics0d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, los pakos napsal:

Dotaz, měl jsem možnost se projet v RS245 a na konci jízdy mě zaujala věc, že se mi na barevném maxidotu zobrazil souhrn jízdy, kolik kilomterů jsem ujel, průměrná rychlost  atd, je možnost tohle zobrazit na konci jízdy i na našem maxidotu?

Jasně. Toto mi ukazoval pc už na F1. Normálně po skončení jízdy ale před vypnutím zapalování projeď data vozidla. A je to i  na Swingu jako jedna z obrazovek. Na maxiku samo že čb ale swing v barvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus borci, dnes jsem potřeboval něco nakodovat a u řídicí jednotky 17 Instruments - Long Koding mi vyskočí chyba 20170831_194720.thumb.jpg.edd8148e0ca1dc5b16cf81aa8a0af69a.jpgOmlouvám se, že pro tuto ECU nejsou k dispozici žádné informace o kódování. Pokud byste chtěli pomoct, pošlete nám prosím mapu kanálu automatického skenování ).Kodování asi půjde ale nevídím co mám kodovat normálně se vše zobrazí, např. Byte 0,1,2,3,4 bit 0,1,2,3,4 atd jen nevidím názvy např. corner, staging, auto-lock, auto-unlock. Dělá to jen u té 17 Instruments jinak vše funguje. Jen podotknu že mi dělali servisku a že je svolávačka na fábie a že mi musí přehrát software. Do té doby vše fungovalo nechápu sice proč mi přehrávali software když vše bylo ok mám rok 2015/6 měsíc. Tak nevím jestli to nemá s tým nějakou spojitost jinak všem moc dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to umí nové budíky v F3 co se nyní montují, tak jedině výměnou panelu přístrojů. Jinak ne.

 

K chybové hlášce, není problém dopsat identifikaci do souboru s příponou lbl, jestli už to nemá příponu clb. Tam je to trochu složitější, tam si musíš vtvořit nový soubor lbl a původní s příponou clb přesunout jinam(zazálohovat, pokud se Vám změna nepodaří, tak alespoň vše vrátit do původního stavu).

 

Příklad:

editace lbl:

 

původní obsah:

;
; VCDS Redirect File
;
; Copyright © 2004+ Ross-Tech, LLC
;
; Component: J285 - Instrument Cluster (#17)
;
; This file is part of a label file package,
; make sure you have all of the following files.
;
; 1K-17.LBL
; 1T-17.LBL
; 1Z-17.LBL
; 2K-17.LBL
; 5P-17.LBL
; 1K0-920-xxx-17.LBL
; 5K0-920-xxx-17.CLB
;
; created on 30/Jul/2004 by Sebastian Stange (Sebastian@Ross-Tech.com)
;
; last modification on 13/Mar/2013
;
; requires VCDS 805.0 or newer
;
;
REDIRECT,1K0-920-xxx-17.LBL,1K0-920-???-???  ; Normal
;
REDIRECT,1K0-920-xxx-17.LBL,1K6-920-???-???  ; GTI
;
REDIRECT,1K0-920-xxx-17.LBL,1K8-920-??0-???  ; Scirocco (< MY 2009)
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-??1-???  ; Scirocco (MY 2010 >)
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-??2-???  ; Scirocco (MY 2011 >)
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-??3-???  ; Scirocco (MY 2012 >)
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-??4-???  ; Scirocco (MY 2013 >)
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-??5-???  ; Scirocco (MY 2015 >)
;
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-880-???  ; Scirocco (MY 2010 >)
REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K8-920-980-???  ; Scirocco (MY 2010 >)
;
REDIRECT,1K0-920-xxx-17.LBL,1KD-920-???-???  ; Normal (CHN)
;

 

 

Změna: potřebuji přidat ještě panel přístrojů, který má softwarovou identifikaci: 1K0 921 720(zřejmě vůbec neexistuje, je to jen příklad)

 

tj. nakonec souboru přidám řádek:

REDIRECT,5K0-920-xxx-17.CLB,1K0-921-720-???  ; Scirocco (MY 2010 >)

 

Uložím.

 

Po dalším zapnutí VCDS mám již pro budíky: 1K0 921 720 dostupné label pro kódování 

 

Volba správného labelu pro mě není problém, ale chce to určité znalosti, jinak můžete nastavit špatný label a tím kódovat nesmysly.

 

Tato metoda umožňovala kódovat panel přístrojů u Rapida po 05/2015.

 

Pokud postup není pochopitelný doporučuji počkat na další update pro VCDS a doufat, že bude již obsahovat řešení.

 

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zduř všem, tak dnes jsem zjistil že to nebylo u jednotky 17 ale 09 tak za ten omyl se omlouvám. Volal jsem dnes do ŠA na dotaz co mi tam přehrávaly a proč tak mi bylo řečeno že se jednalo o problémovou chybu s kontrolkou emisní elekronika motoru a proto se to muselo přehrát, jenom že nepřehrály řj.motoru 01 ale řj.centrální elektroniku 09.Škoušel jsem nakodovat  doplnění vodu do ostřikovače a funguje. Vypadá to že budu muset koupit novější verzi VCDS.59a9b09782c3f_star.thumb.jpg.e033eb6ede697464d3454d61f3b808fe.jpg Tohle je původní do 20.8.2017.59a9b139c7ae2_nov.thumb.jpg.0dfab646b3f7db72fbfd820f18c8dfd2.jpg A to je nové od 21.8.2017. Číslo řj. jsou stejné jen jiné koncové písmeno a číslo komponentu poslední dvou čísli je také jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau kluci

 

mam ted nove Fabia III 1.2 TSI - DSG

 

kdo by mi z Prahy neco dokodoval (samozrejme zaplatim) popr. Poradil jaky jsou moznosti. Zjistim nekde v menu jaka je ceho verze a podle toho zjistit co vsechno to ma?

 

zajima me vypnuti esp, start/ stop, corner mlhovky, rozjezd do kopce, a co ja vim co tam vsechno jde :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on to chce vypnúť, nie? :D

 

@moralles v prvom príspevku tejto témy máš odkaz na wirerovu príručku vo formáte pdf.

V nej si môžeš listovať a vyberať, čo všetko chceš dokódovať. Ja som si akurát cez víkend z nej povyťahoval ďalších pár vecí, ktoré budem chcieť pri najbližšom stretnutí s wirerom dokódovať! :D

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nutne 4 okna v elektrike:

 

Citovat

Kódovanie:
Modul 09 – Central Electronics
Adaptation 10
(1)-Access control 2-Komfortbedienung global zmeniť na active
(2)-Access control 2 Comfort opening zmeniť na active
(3)-Access control 2-Comfort closing zmeniť na active
(5)-Access control 2-Funk Komfort schliessen zmeniť na active
(6)-Access control 2-Funk Komfort oeffnen zmeniť na active
(7)-Access control 2-Schliesszylinder Komfort oeffnen zmeniť na active
(8)-Access control 2-Schliesszylinder Komfort schliessen) zmeniť na active
(10)-Access control 2-SAD Komfort schliessen zmeniť na active
(11)-Access control 2-SAD Komfort oeffnen zmeniť na active
(25)-Access control 2-Fahrertuerbedienung Fensterheber oeffnen zmeniť na active
(26)-Access control 2-Fahrertuerbedienung Fensterheber schliessen zmeniť na active
(27)-Access control 2-Profilfunktion für Anklappung der Außenspiegel (Menuesteurung Komfortbedienung einstellbar) zmeniť na adjustable

 

V pripade potreby zmen nastavenia v casti Car-Nastavenia-Otvorit a zatvorit-Okno-Iba vodic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer Kodovani stahovaní řidičového okna funguje, díky. Mám z toho ale smíšené pocity, když držím tlačítko na ovladači, tak se mi podaří stáhnout nebo vytáhnout okno třeba až na 3 pokus, někdy to jde hned a někdy musím ovladač několikrát zmáčknout. Na videu, které jsem našel na internetu se jim podaří zavřít okno taky až na druhý pokus.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3QDhF0M6Fuw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...