Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

s tým výhrevom je zatiaľ problém...

- návod z F2/Rapid 2013 nepôjde

- v kalkulačke sú rozdielne info - podľa verzie programu a "tabuliek" je tam Start/Stop systém

- v kalkulačke na inom byte je zase info o vyhrievaných spätných, resp. ohľadom tlačidla výhrevu/nastavovania spätných

 

a aby to nebol príspevok proti srsti, tak jedna featurka :D

 

Rozsvietenie hmloviek pri diaľkových svetlách
Poznámka: okrem rozsvietenia diaľkových svetiel sa rozsvietia aj predné hmlovky. Ide o nezávislé nastavenie voči predošlej kapitole.

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptations 10
(9)-Leuchte12NL LB40-Lichtfunktion C12 zmeniť na Left high beam
(10)-Leuchte12NL LB40-Dimming_CD_12 zmeniť na 100
(11)-Leuchte12NL LB40-Dimming_Direction_CD_12 zmeniť na maximize
(9)-Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion C13 zmeniť na Right high beam
(10)-Leuchte13NL RB3-Dimming_CD_13 zmeniť na 100
(11)-Leuchte13NL RB3-Dimming_Direction_CD_13 zmeniť na maximize

 

všetko spisujem a dokumentujem, video ale asi až zajtra, ak nezabudnem :)

Editováno: , autor: wirer
oprava C13 na Right high beam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 11. 2017 na 19:30, wirer napsal:

s tým výhrevom je zatiaľ problém...

- návod z F2/Rapid 2013 nepôjde

- v kalkulačke sú rozdielne info - podľa verzie programu a "tabuliek" je tam Start/Stop systém

- v kalkulačke na inom byte je zase info o vyhrievaných spätných, resp. ohľadom tlačidla výhrevu/nastavovania spätných

 

a aby to nebol príspevok proti srsti, tak jedna featurka :D

 

Rozsvietenie hmloviek pri diaľkových svetlách
Poznámka: okrem rozsvietenia diaľkových svetiel sa rozsvietia aj predné hmlovky. Ide o nezávislé nastavenie voči predošlej kapitole.


Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptations 10
(9)-Leuchte12NL LB40-Lichtfunktion C12 zmeniť na Left high beam
(10)-Leuchte12NL LB40-Dimming_CD_12 zmeniť na 100
(11)-Leuchte12NL LB40-Dimming_Direction_CD_12 zmeniť na maximize
(9)-Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion D13 zmeniť na Right high beam
(10)-Leuchte13NL RB3-Dimming_CD_13 zmeniť na 100
(11)-Leuchte13NL RB3-Dimming_Direction_CD_13 zmeniť na maximize

 

všetko spisujem a dokumentujem, video ale asi až zajtra, ak nezabudnem :)

nezavisle..myslis to tak, ze kdyz budu mit nakodovane jen toto , tak pri svetelne houkacce to nepujde a musim mit nakodovane oboji??Nakodovane jak mlhovky pri svetelne houkacce tak i mlhovky pri dalkovych svetlech? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak. teda ak chceš pri húkačke aj pri klasických diaľkových, musíš toto, plus húkačku.

 

predpokladám že bude na to dopyt, tak zde:

 

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptations 10
Leuchte12NL LB40-Lichtfunktion D12 zmeniť na Lichthupe bei Abblendicht
Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion D13 zmeniť na Lichthupe bei Abblendicht

dimming a dimming_direction ostávajú rovnaké hodnoty pre obe funkcie. prípadne ak chceš rozdielny jas pre svetlenú húkačku a zase iný pre diaľkové, využi inú dvojicu, napr. D nahraď E, a CD nahraď EF

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si včera nakódoval mlhovky spolu s dálkovými a funguje dobře jen funkce 

Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion D13 zmeniť na Right high beam

se mi pere s

Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion D13 zmeniť na Lichthupe bei Abblendicht

Nyní mi svítí dálkové světla s mlhovkami avšak při světelné houkačce mi svítí jen levá mlhovka. Kde je prosím chybka?

 

Jinak se mi včera podařilo aktivovat směr jízdy auta při parkovacím asistentu což je super. Bohužel nový vzhled rádia mi už nešel přesto že byl v nabídce.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, lubomir.kozak napsal:

Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion D13 zmeniť na Right high beam

 

C13, nie D13...nebolo zatiaľ nikomu divné, že nesedí dvojica C-C, ale je kombinácia C-D? ja už niektoré veci beriem ako samozrejmosť asi, preto pri prepisovaní som sa sekol :( 

C13 zmeniť na Right high beam
D13 zmeniť na Lichthupe bei Abblendicht

 

vďaka za upozornenie, opravujem

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivace HHC.

Sice jde o známý a již několikrát diskutovaný postup, ale připojuji i ten mnou ověřený a sepsaný do dvou stránek pdf.

 

Výpis před kódováním:

Address 03: ABS Brakes (J104)       Labels:. 6R0-907-37x-ESP90.clb
   Part No SW: 6C0 907 379 K    HW: 6R0 907 379 BA
   Component: ESP9.0i       H03 0004 
   Serial number: 08504979160402
   Coding: 41F5487D4A2B33C0091D10710054821252CC9008000DCAF98F00
   Shop #: WSC 13765 031 00000
   ASAM Dataset: EV_Brake1ESP90iBOSCHPQ26 100020
   ROD: EV_Brake1ESP90iBOSCHPQ26.rod
   VCID: 377C13408E4D85FE7B-8062

 

HHC.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, wirer napsal:

 

C13, nie D13...nebolo zatiaľ nikomu divné, že nesedí dvojica C-C, ale je kombinácia C-D? ja už niektoré veci beriem ako samozrejmosť asi, preto pri prepisovaní som sa sekol :( 


C13 zmeniť na Right high beam
D13 zmeniť na Lichthupe bei Abblendicht

 

vďaka za upozornenie, opravujem

A mohu mít hloupou otázku? K čemu to je,.aby.svítily společně tyto světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi prečítal som asi cele toto vlakno a stále neviem a Niesom si istý odpoveďou na otázku či pripadne nakodovanie nebude robiť problém pri reklamácii. Resp. či takýto zásah a pripojenie bude zaznamenane niekde v aute. A či s tým nebude problém napr pri servisnej prehliadke :) ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Rušaj jasné. pár dôvodov ma napadá hneď:

  • chceš prebliknúť kamošovi - ten bude hneď vedieť podľa hmloviek, že to s veľkou pravdepodobnoťou si ty
  • chceš niekoho cudzieho prebliknúť - skôr si všimne, že sa niečo deje. hlavne keď nemusí registrovať prebliknutie diaľkovými a môže si myslieť, že auto len vbehlo do diery a prehuplo
  • niekto pred tebou oxiduje alebo má zapnuté hmlovky - snáď skôr pochopí, že niečo nie je v poriadku, keď okrem diaľkových mu zasvietíš aj hmlovkami
  • niekto oproti tebe oslňuje hmlovkami keď nemusí - ty nemusíš voči nemu zapínať hmlovky a teda dávať ruku dole z volantu k prepínaču svetiel, ale len preblikneš páčkou diaľkových a snáď pochopí že oslňuje
  • ak ideš po diaľnici/voľnej okreske - diaľkové sú fajn, no občas by si rád videl aj do strany a nechce sa ti stále zapínať osobitne hmlovky a diaľkové? takto to máš spolu
  • a určite sa nájde pár ďalších. alebo sa ti to zdá málo??

 

@AceLooop na toto neviem či existuje jednoznačná odpoveď. bežné nastavenia nemajú ako overiť, či máš od výroby a väčšina to skúmať nebude. napríklad mám aj svietenie späťákov pri otvorených dverách, čo je viditeľné pri každej návšteve servisu a nepovedali mi nič. to isté svietenie zadku pri DRL. ak by sa v tom chceli hrabať a prechádzať položku po položke, nemajú na to priestor ani čas. ak by si mal problém s elektronikou, ako prvé by mal byť reset BCM, teda maximálne prídeš o všetky nastavenia...a máločo ti vrátia...je to fakt na posúdení konkrétneho technika. určite vedia, že káble sú cenovo dostupné, návodov na internete nespočetné množstvo

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že tie výstražné s hmlovkami nie sú funkčné už v polohe AUTO, resp. zapnuté svetlá, ale až v poslednej polohe prepínača, no to sme už s wirerom po nakodovaní riešili, ibaže  to UŽ funguje aj v polohe AUTO ?  ???  

Editováno: , autor: lenka75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrdzujem, vyskúšané, šlape 100% v polohe AUTO - ak je tma a čidlo reaguje. S @wirer sme to inštalovali v lete za plného svetla, teda pri polohe AUTO to ani neceklo, až na poslednej pozícii - plné stretávacie, kam sa nikdy nedostanem keďže končím na polohe AUTO.  

 

@Trautenberk ďakujem za vysvetlenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...