Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

na SS systém sú viaceré cesty kódovania. jednou z nich je zmena položky SS with recuperation

 

Kódovanie:
- Modul 19 – CAN Gateway
- Coding 07 – Long Coding Calculator
- Byte 3 – Bit 2-3 zmeniť z 04 Start/Stop System with Recuperation installed [PR-7L6] na 08 Start/Stop System NOT installed [PR-7L3]
- Byte 4 – Bit 0 Start/Stop system installed - zrušiť zaškrtnutie (z 1 na 0)
- Byte 15 – Bit 0 eASS Function Active - zrušiť zaškrtnutie (z 1 na 0)

Poznámka: nutný kábel 16.8.3 alebo novší.

 

re1.thumb.png.53acc70f3421a03688c6f1e64441f905.png re2.thumb.png.acaf832866cd7badebfe1bf33c9c56fb.png

 

nemám to však overené. a je otázne, či sa to dá zistiť, či máš vážne rekuperáciu vypnutú...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Především Díky za návod a pardon jestli špatně hledám, ale nenašel jsem možnost aktivace hlasového ovládání tlačítkem na volantu (Po stisknutí mě to rádí navštívit servis a zaplatit za aktivaci). Další věc, co bych potřeboval ještě víc, aby šla aktivovat couvací kamera při jízdě vpřed, abych mohl např. kontrolovat náklad na p.vozíku. Je to reálné? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Mexican napsal:

Především Díky za návod a pardon jestli špatně hledám, ale nenašel jsem možnost aktivace hlasového ovládání tlačítkem na volantu (Po stisknutí mě to rádí navštívit servis a zaplatit za aktivaci). Další věc, co bych potřeboval ještě víc, aby šla aktivovat couvací kamera při jízdě vpřed, abych mohl např. kontrolovat náklad na p.vozíku. Je to reálné? 

Tak na tu aktivaci jedině do servisu a nějakou kačku k tomu. Přes VCDS to nejde. A co se týče couvací kamery při jízdě vpřed, tak to je docela zajímavý, ale asi by se to muselo vyzkoušet, jestli je něco takového možné.

 

Editováno: , autor: Malta
odmazán obsah mimo téma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Mexican napsal:

Především Díky za návod a pardon jestli špatně hledám, ale nenašel jsem možnost aktivace hlasového ovládání tlačítkem na volantu (Po stisknutí mě to rádí navštívit servis a zaplatit za aktivaci). 

Ptal jsem se na to před koupí mého auta a hlasové ovládání prý nejde aktivovat ani za poplatek, což mne trochu štve... :/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Eric_ souhlasím s tvojí připomínkou, asi by se kabely měly řešit např. zde : https://forum.skodahome.cz/topic/135705-vlastní-diagnostika-kabely-sw/

 

takže i mojí vinou se to trochu stalo nepřehledné, ale chtěl jsem jen pomoci uživateli, který se tady zeptal a nějak se to rozjelo potom jinam, tak se omlouvám :-)

 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím chalani. Nakodoval som corner, všetko funguje ako má. Len už druhý deň si všímam, že aj keď mam na ovladaní svetiel nastavenú funkciu AUTO tak nesvieti denne svietenie ale klasika stratavacie. Je možné, že by som niečo dodrbal alebo mohlo to nakodovanie corner-u ovplyvnit to svietenie. 2 dni krásne svieti slmko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a určite si nastavil správne? ešte sa mi nestalo, aby pri nastavovaní Corner nefungoval ako má. teda raz hej, pardón, keď som si pomýlil Abbiegelicht s abblentlichts alebo ako sa to píše

 

hoď sem log (C:/Ross-Tech/VCDS/Debug/AdpLog.csv)

 

ešte ma napadá jedna vec, keď som mal auto v servise, neviem čo stvárali, no vrátilo sa mi tiež s nefunkčným svetelným senzorom. bolo nutné odznova ho nastaviť. vtedy mi nereagoval ani Coming/Leaving Home, už som mal na ceste nový ovládač. nutné skontrolovať

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šiel som podľa návodu, a ako píšeš najprv som sa pomýlil dost podobné " Abbiegelicht s abblentlichts " . Po tom ako som videl, že svieti len jedná hmlovka tak som to skontroloval a opravil, a ide to ako ma. Ten výpis až zajtra. Coming/Leaving Home funguje normálne.

Pri zaradení spiatočky sa rozsvietia aj hmlovky, je to štandard?

Edit: V prílohe log.

 

AdpLog.CSV

Editováno: , autor: pernik717
Doplnenie súborov.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, pernik717 napsal:

Zdravím chalani. Nakodoval som corner, všetko funguje ako má. Len už druhý deň si všímam, že aj keď mam na ovladaní svetiel nastavenú funkciu AUTO tak nesvieti denne svietenie ale klasika stratavacie. Je možné, že by som niečo dodrbal alebo mohlo to nakodovanie corner-u ovplyvnit to svietenie. 2 dni krásne svieti slmko.

Zdravím,

auto nereaguje na nastavení "Denní jízdní světla" v infotainmentu viz obrázek?

 

DSV.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, pernik717 napsal:

Šiel som podľa návodu, a ako píšeš najprv som sa pomýlil dost podobné " Abbiegelicht s abblentlichts " . Po tom ako som videl, že svieti len jedná hmlovka tak som to skontroloval a opravil, a ide to ako ma. Ten výpis až zajtra. Coming/Leaving Home funguje normálne.

Pri zaradení spiatočky sa rozsvietia aj hmlovky, je to štandard?

Edit: V prílohe log.

 

AdpLog.CSV

Ano, je to normální při Corneru, při jízdě vpřed se aktivují levá/pravá mlhovka a při zařazení zpátečky se zapnou obě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výpis vyzerá v poriadku, tam problém nevidím. ešte vojdi do nastavení a urob reset svetiel (priamo cez rádio - Car - Nastavenia - Reset - Svetlá). ak to nepôjde cez to, budeme musieť prejsť nastavenie svetiel...coming/leaving home reaguje?

 

druhá možnosť je Soft Reset priamo cez VCDS.

tretia je kontrola nastavení - svetelný senzor a coming/leaving home

 

a ak ti vadí zapnutie hmloviek pri spiatočke, dá sa to vypnúť

(1)-static AFS light-bei Rueckwaertsfahrt zmeniť na not active

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...