Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Dotaz:

Asistent rozpoznání únavy (Driver Activity Assistant) asi nelze přes VCDS nakódovat, že? Jinak aktivace jde zakoupit na e-shop Škoda a navštívit servis. 

Nikde jsem tu o tom nenašel žádnou zmínku, tak snad jsem nehledal špatně. Čistě ze zajímavosti, kdyby to šlo vyzkoušet, nijak vášnivě potom zase netoužím.

 

Editováno: , autor: MRoom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda Surround a Virtual Subwoofer

 

- nutné mať zadné reproduktory, ináč to stráca zmysel

Kódovanie:
- Modul 5F – Information Electr.
- Coding 07 – Long coding calculator
- Byte 11 – Bit 0-7 zvoliť Sound_System, Sound_System_internal_individual (alebo prepísať hodnotu na 04)

 

5a7df348dff2d_5a7a8fe235030_Snmkaobrazovky(5).png.53017693bb9d08c3f46e436b2e62d5c9(1).thumb.png.ccf29afbf3c15ea1dcd8852c60301409.png

 

a ešte video. skladba je zo soundtracku Rýchlo a zbesilo 8, G-Eazy - Good Life, ak by si si to chcel porovnať u seba. veľký rozdiel v hlasitosti nie je. v jednom mieste som ju ručne pridal, lebo som nevedel ako to mobil nahraje (Huawei P9). vo videu máš aj nastavenie hĺbky/stredy/výšky, ako aj Fader. zatiaľ sa s tým iba hrajem a musím prísť na to, ako jednotlivé položky nastaviť, aby hrala dobre vo všetkých štýloch hudby

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, MRoom napsal:

Dotaz:

Asistent rozpoznání únavy (Driver Activity Assistant) asi nelze přes VCDS nakódovat, že? Jinak aktivace jde zakoupit na e-shop Škoda a navštívit servis. 

Nikde jsem tu o tom nenašel žádnou zmínku, tak snad jsem nehledal špatně. Čistě ze zajímavosti, kdyby to šlo vyzkoušet, nijak vášnivě potom zase netoužím.

 

 

Ano, presne tak. Je to online a prehrava/nahrava se znova cela jednotka. V serii pak bude zaznamenano a pri dalsim prehrani jednotky uz v bolelavi vedi, ze je soucasti asistent. Stejne to je jak se zadnima repro, tak i s tempomatem. Tedka je to celkem drahy, me SWAP na unavu vysel na 250 kc a swap na tempomat na 300 Kc. Kodovani spolecne s tempomatem a zadnima repro ;) unava mi teda ani jednou jeste nepipla :D ale vim a vedel jsem o tom, ale za ty penize bych byl blbej to nenakodovat , kdyz se delalo vic veci. Potencial pri prodeji do budoucna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 250 by som bral i ja. Ale ja tam nechcem obrazok kavy, lebo ju nepijem :D

Inac pri SWaP kodoch sa obcas rozhadzu niektore dodatocne riesene upravy. U mna pri tempomate mi znefunkcnili svetelny senzor. Lukason mal to iste, akurat ja som u seba to poriesil behom chvilky. Povodne som myslel ze vam vadny cinsky prepinac svetiel, dokonca som objednal novy. Az nasledne ma napadlo pozriet na kodovanie. Teraz pri radiu som si musel tiez niektore veci nastavit podla seba, ostali tam z predosleho auta... Zapli mi aj SS system. 

Akurat co mi nejde do hlavy, vacsina veci nakodovanych ostala

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten asistent by měl fungovat tak že první část trasy se "učí" řidiče a pak porovnává, pokud je algoritmus vyhodnotí že je něco špatně, upozorní. Tedy pokud sedneš už "unavený" do auta, asistent mlčí... Dále by měl upozornit po určité době. Za ty peníze co to měl Lukason, tak proč ne, ale za "plnou cenu" je to celkem, no...

Ale to už se dostáváme docela daleko od VCDS :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No děkuji za podrobné popsání..

 

Tak si vymyslím něco jiného na hraní ve VCDS :t a to bych se zeptal wirera - čo takého si mám predstaviť pod pojmom >Zmena času umytia< ? kapitola 5.3.4 v tvém perfektním návodu. Mám modelový rok 2018 a uvedený kanál odpovídá asi IDE01268-ENG115766-Windshield wiper-SRA Waschzeit ? 

 

Ale momentálně také řeším opožděné setření po ostřikování. Teď mi nejdou vždy stěrače opožděně po ostřikování.

 

 

 

 

Editováno: , autor: MRoom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

veľa nie. dôvod?

- zmena času umytia - toto by malo patriť ešte k ostrekovačom svetiel, doplním to do názvu kapitoly. je to umiestnené medzi dve položky týkajúce sa ostrkov svetiel

- kódovaním to asi veľmi nezmeníš. lepšie je použiť spätný ventil - namontovať fyzicky položku za 1,50€ tesne za nádržku ostrekovačov. témy sú na to v sekcii Rapid. ale ak veľmi chceš, tak kóduj...

nemusím všetko testovať ja, no nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomu říkám blesková odpověď, díky za vysvětlení. No o tom řešení s ventilem vím, zkoumal jsem to, a moc se mi do toho nechce, elegantnější by to bylo přes kódování.. ale když píšeš, že asi moc nezměním, máš tedy zkušenost? abych nezkoušel něco, co už bylo zkoušeno.. zase si nechci hrát na chytráka. Ale vychází mi to z překladu - nach waschen - po umytí, ale mohu se mýlit a může to být úplně jiná funkce. A ještě dotaz, ta zkratka "SRA" znamená co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak by som to skúšal, sú pri tom minimálne nejaké screeny alebo poznámky. ja sa nebránim doplniť do tých postupoch aj cudzie mená, ak niekto na niečo nové príde...len nikto so mnou nekomunikuje, toto tam pridaj a toto je úplná kravina. písal som tu aj dotaz, kto by bol ochotný urobiť preklad aspoň do EN, no tiež nikto nič. každý len sťahuje a bohvie čo s tým robí. ale to už nemám šancu vysledovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha.. chápu. No patří ti velký dík, o tom žádná, já si dokódoval jen 5 drobností, většinu už jsem měl ve výbavě, ale bez tvého návodu bych to nedal resp. dohledával bych to všude možně. S ENG nepomůžu, jsem rád že se domluvím, něco přečtu, ale na překlad bych si netroufl. Nicméně ten kanál vyzkouším při nejbližší příležitosti a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 10. 2. 2018 na 23:30, MRoom napsal:

tomu říkám blesková odpověď, díky za vysvětlení. No o tom řešení s ventilem vím, zkoumal jsem to, a moc se mi do toho nechce, elegantnější by to bylo přes kódování.. ale když píšeš, že asi moc nezměním, máš tedy zkušenost? abych nezkoušel něco, co už bylo zkoušeno.. zase si nechci hrát na chytráka. Ale vychází mi to z překladu - nach waschen - po umytí, ale mohu se mýlit a může to být úplně jiná funkce. A ještě dotaz, ta zkratka "SRA" znamená co?

scheinwerferreinigungsanlage (sra) system cistenia svetlometov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VCDS v18.2, vcera som nakodoval Corner hmlovky na FIII podla Wirerovho navodu, aj som zmenil nastavenie tuhosti posilnovaca riadenia na "Active", zaujimave, ze prednastavena hodnota bola "Drive mode selection button" a vo vybave to fabia nema :) Tak ma napadlo, ci by islo nastavit cez VCDS aj ostatne parametre vozidla na "Sport/Dynamic". Lebo na Leonovi 1.4 TSI som stale jazdil na nastaveni Sport, a to mi vyhovovalo najviac - odozva motora na plyn bola omnoho sviznejsia a subjektivne som mal pocit, ze je tam pouzita aj ina "mapa" pre motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Patrik1971 napsal:

scheinwerferreinigungsanlage (sra) system cistenia svetlometov

Jj, díky za překlad. Už jsem to i dohledal a nakonec i vyzkoušel, že jde o funkce s ostřikováním předních světel, takže, jak jsem správně předpokládal, jsem se mýlil. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@neo77 mozes sa podelit so skusenostami, kludne aj do spravy, ak si testoval viacere varianty. Je mozne zmenit este odozvu plynoveho pedalu, ale ci to ma realny prinos, alebo je to len placebo, ti povedat neviem...chip vsak cez VCDS neurobis :D

Ani neviem o tom, ze vysla 18.2 :o nebude iba preklep? 

 

@MRoom uz som opravil nazov v dokumente, dalsia verzia uz bude vydana s touto opravou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...