Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

môžte sa hrať. mám ešte pár ďalších, no na F3 nefungujú :(

 

Varovanie jazda so zadnou hmlovkou - od tejto rychlosti vyskoci varovanie na maxidote

Pri prekročení nastavenej rýchlosti sa zobrazí na prístrojovej doske (budíky) varovanie „Jazda so zadnou hmlovkou“.

Upozornenie: Reálne využitie asi minimálne, keďže reaguje až na prekročenie rýchlosti. Lepšia voľby by bola pri poklese pod určitú rýchlosť (napríklad jazda v meste a podobne). Zatiaľ som na to neprišiel, nápady uvítam.

Poznámka: platí aj pre facelift full LED svetlá.

Kódovanie:
- Modul 09
- Adaptation 10
Nebelschlusslicht Warngeschwindigkeit zmeniť na požadovanú rýchlosť v km/h (napr. 150 km/h)

 

Zmena rýchlosti rozsvietenia a zhasutia Corner

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptation 10
static AFS light-Abdimmgeschwindigkeit zmeniť na požadovanú hodnotu v % za sekundu (pôvodné nastavenie 50% = 2 sekundy)


Zapnutie diaľkových svetiel pri stretávacích svetlách
Poznámka: funkcia diaľkových svetiel ostáva zachovaná. Denné svietenie ostáva zachované. Rozdiel je v tom, že ak prepnete svetlá na parkovacie, resp. stretávacie, automaticky svietia diaľkové na nastavený jas.

Upozornenie: na vlastné riziko! Berte ohľad na ostatných účastníkov cestnej premávky! Konštrukcia paraboly diaľkového svetla môže mať iný rozptyl ako stretávacie svetlo!

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptations 10
Leuchte8FL LB42-Light_Function_G_8 zmeniť na Parking light
Leuchte8FL LB42-Dimming_GH_8 zmeniť na požadovanú hodnotu jasu v % (napr. 3%)
Leuchte8FL LB42-Dimming_Direction_GH_8 zmeniť na maximize
Leuchte9FL RB7-Light_Function_G_9 zmeniť na Parking light
Leuchte9FL RB7-Dimming_GH_9 zmeniť na rovnakú hodnotu jasu ako v predošlom kroku (napr. 3%)
Leuchte9FL RB7-Dimming_Direction_GH_9 zmeniť na maximize

PS: mám tam LED-ky. preto sa to dosť blbo fotí, jas odporúčam max. 3%. pri obyčajných test nemám...

 

Screenshot_20181127-102657.thumb.jpg.751036b2bfb69fda756fecaf2f3eb081.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, wirer napsal:

Reálne využitie asi minimálne, keďže reaguje až na prekročenie rýchlosti. Lepšia voľby by bola pri poklese pod určitú rýchlosť (napríklad jazda v meste a podobne). Zatiaľ som na to neprišiel, nápady uvítam.

Myslím, ze tato funkce je takto nastavená správně. Mlhovka, pokud jedu rychle je zbytečná, protože se nepředpokládá, že se auto za tebou bude přibližovat rychle, jako když pojedeš pomalu. Pokud jedeš pomalu, auto za tebou tě potřebuje odhalit dříve, aby stihl zabrzdit na tvou rychlost. Tak to alespoň chápu já. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lupen_cz takto ma nenapadlo nad tym rozmyslat... No aj tak by som uvital radsej opacny efekt, ako som pisal povodne. Pretoze v meste je mensie riziko, ze to do teba niekto vpali. Teda za predpokladu dodrziavania rychlosti

 

@ronskispeed ale ved ja netvrdim opak. Len ako som pisal, v meste mi to pride zbytocne.

 

Ale ked tak na druhej strane, aj mimo mesto mozes z dovodu spatnej viditelnosti ist pomalsie aj s hmlovkami... No nic. Funkcne to je, kto chce, nech testuje

 

@brrrrm teoreticky ano, video nemam. Navyse by ti bolo asi zbytocne vzhladom na zdroj svetla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj @wirer

Nevíš proč by nefungoval tento postup ? 

 

5.1.3 Povolenie servisného režimu stieračov v menu rádia

Kódovanie:

-

-

Modul 09 – Central Electronics

Adaptation 10

(12)-Windshield wiper-Menuesteuerung Frontwischer zmeniť na active

Načtu hodnotu a je normálně aktivní. V menu rádia se nic neobjeví. Zkoušel jsem hodnotu i se soft reset.

Nějaký nápad ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, při deaktivaci upozornění na nezapnuté pásy podle wirerova 2.0 návodu (8.3.2) přestane pouze pípání nebo se i deaktivuje ta kontrolka? O tu bych přišel nerad. Budu za nedlouho absolvovat další kódovací kolečko, tentokrát s VCDS.. :) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tí, čo máte možnosť aktualizácie alebo nový kábel (zatiaľ overené na oficiálnej 18.9.0, zmeňte poupravte si kódovanie pre vypnutie hlásenia chyby spiatočky po výmene za LED

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptations 10
Leuchte28RFL C3-Lampendefektbit_Position_28 zmeniť z upraveného 00 na pôvodné 2B
Leuchte28RFL C3-Type_Of_Load_28 zmeniť na allgemeineLEDmitOpenLoadDiagnose
Leuchte28RFL C3-Dimming_AB_28 zmeniť na 127

 

1739927728_Snmkaobrazovky(243).thumb.png.43c0ab630b5b031f70bcd3f23166803f.png 560844240_Snmkaobrazovky(244).thumb.png.0f9108ecc2442bbcf9954bfdc80fd1f4.png

 

nebude vám to vypisovať chybu po zaradení spiatočky v diagnostike, jednotka 09 - Backup light

 

1769273966_Snmkaobrazovky(246).thumb.png.eafbe069717498c9c85d58f40181767d.png

 

ak som niekomu menil nastavenia ja, ozvite sa mi na facebook alebo do správy a pri najbližšom stretnutí mi to pripomeňte. 

 

Poznámka: nie je to zásadná chyba, no nová verzia programu VCDS umožňuje toto nastavenie. Neviem od ktorej presne to pridali, kto má info, sem s nimi. Kedysi keď som spisoval ten dokument, iná možnosť ako zmena Lampendefektbit_Position nebola. Hodím to aj do ďalšej verzie...

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem si poprvé zkusil zakódovat s VCDS (17.1). HHC se mi aktivovat podařilo, ale chtěl jsem změnit i nějaké věci v modulu 09 - Centrální elektronika a tam mě to nedovolí uložit nové hodnoty, viz:

 

VirtualBox_VCDS_05_12_2018_13_18_22.thumb.png.1f44f9fafc7eb21f389d87a2454fda1e.pngVirtualBox_VCDS_05_12_2018_13_19_57.thumb.png.6054685d0a4ba9cd946c4cd6fdc3f4e3.png

 

Zkoušel jsem původní hodnoty, defaultní nastavení vcds i upravenou hodnotu čísla zařízení, ale neuspěl jsem. Poradíte? U modulu, kde jsem upravoval HHC jsem tyto hodnoty tedy měl jiné a ty jsem tedy nezkoušel.. 

 

Jinak zapnul jsem si i ten Vehicle Path Display a moc dobře mi to nefunguje.. :)

Na obou stranách se zobrazuje jen při zařazené zpátečce, když ji vyřadím, tak to ukazuje jen ten kousek vepředu. Plus při větším rejdu to ukazuje úplně blbě. Takže to zase vypnu. :) Mám Bolero HW H25, SW 0245.  

 

Je vidět, že tohle kódování je převážně zapínání neodladěných funkcí, tak snad mě to HHC někde nemile nepřekvapí. <_<

Editováno: , autor: Croog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, nenasiel som nikde zmienku o kodovani funkcie "staging" - pretocenie ruciciek tachometra pri starte. Na rapide to tusim ide... Da sa tato funkcia nakodovat aj pri fabii 3 (r.v. 12/2015)?

 

Edit: asi mi nejako zblblo vyhladavanie, uz som o tom nasiel temu, takze som sa docital, ze to ide :)

Editováno: , autor: palecpunk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, palecpunk napsal:

Este taka podotazocka... Bude to fungovat aj ked nemam startovanie na kluc, ale na tlacitko? V autorizovanom servise mi to asi neurobia, ci???

 

Áno bude sám mám Fabiu Style plus s easy štart tlačítkom a funguje to a neviem skus sa spýtat možno tam nájdeš niekoho ochotneho. Odkiaľ si? Ak si niekde pri mne kľudne ti to nakodujem.

Editováno: , autor: Packo4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ilmirec napsal:

@Croog mas snezory predok+zadok? skusal si reset Bolera? urob printscr alebo foto :-)

Ano, mám oboje. Reset Bolera se dělá jak? Přijdu tím o stávající nastavení? 

 

Nerozumím požadavku na foto - v příspěvku je vloženo video, kde je to hezky vidět. 

 

EDIT: Jo asi jsi myslel reset do továrního nastavení. No to jsem nedělal, ale moc nevěřím, že by to tomuhle chování mělo pomoct.  Nebo se mýlím? Jsem línej to zkoušet a znovu si vše nastavovat zpět (rádia a tak).. :rolleyes: Co vše to smaže?

Editováno: , autor: Croog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@palecpunk staging ide aj pri tlacidle, aj pri kluci. Nemusi fungovat stale (napr. tesne po sebe vypnute a zapnute zapalovanie). Autorixak pochybujem, v Presove viem nastavit. Kontakty su v prirucke

 

@Croog Jednotka 09 potrebuje security access, bez toho adaptacie nezmenis. Vidim, ze sa mi opat potvrdilo, ze vysvetlo vat neviem a radsej to urobim sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer, jo už jsem na to kápnul a nastavil jsem další věc. Naopak, tvůj návod je perfektní! Jen bych k té kapitolce 3.2.2 dopsal, že je to třeba udělat dříve než požadované nastavení a přidal bych tam screenshot s tím tlačítkem.. :) Já jak to mám v češtině, tak jsem nepochopil, že mám nejdřív zmáčknout to tlačítko Bezpečný přístup... :lol:

 

Každopádně nastavil jsem nějakou další věc, ale pak mi 09 jednotka začala ať jsem dělal co jsem dělal vyhazovat chybu komunikace. Kašlu na to, zkusím to zas někdy jindy, jestli se to náhodou neprobere samo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Croog reset som myslel podrzanie napajacieho tlacidla "power" vlavo na Boleru pocas cca 8-10 sekund kedy sa radio restartuje. neprides o stavajuce nastavenie.

foto: ok moja chyba, na mobile nie je vidno ze si do prispevku vkladal nejake video, iba biela cast obrazovky :-(

Editováno: , autor: ilmirec
update
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...