Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

@ilmirec Tak tento reset jsem zkusil, dle předpokladu to na funkci nemělo vliv, asi je ta funkce Vehicle Path u mé verze Bolera prozatím nedoladěná. Takže jsem to opět vypnul. 

@Galaxy64 Ty máš taky MR2016, tobě se ty čáry zobrazují správně nebo ti to blbne jako mě ve videu na předešlé stránce?

 

Jinak dobrá věc se podařila, podařilo se mi opět rozhejbat tu jednotku 09 tím, že jsem se nejdříve připojil k jiné.. Asi nějaký méně kvalitní kabel, nebo nevím, proč se to tak chová. 

Každopádně aktivován mimo jiné i ten alarm, a alarmuje. :kol-147:Tak snad nebudou s Kessy falešné poplachy. 

Dále jsem zapnul mlhovky při dálkovkách - mám rád, když vidím v nočních serpentýnách do zatáčky ale zároveň jsem ty mlhovky schopný při protijedoucím autě okamžitě vypnout.  Je taky dobře, že je to nerozsvěcuje při světelné houkačce. Pak aktivován klasický HHC, stahování okýnka při vypnutým zapalování a bliknutí brzdovky při zamykání, ať se nemusím při zavírání kufru kroutit pro sledování mrknutí blinkru, jestli se to zamklo. :) I když uvidím, jestli mě to v noci naopak nebude zbytečně oslňovat.  

 

@wirer díky za tvoji příručku a zdejší podporu! Poslal jsem ti nějaké drobné na pivko. :)

Editováno: , autor: Croog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 12. 2018 na 21:23, Croog napsal:

...Jen bych k té kapitolce 3.2.2 dopsal, že je to třeba udělat dříve než požadované nastavení a přidal bych tam screenshot s tím tlačítkem.. :) Já jak to mám v češtině, tak jsem nepochopil, že mám nejdřív zmáčknout to tlačítko Bezpečný přístup... :lol:

 

stačí takto?

 

384528016_Snmkaobrazovky(270).thumb.png.dc1e970b130cf51b3d54eed56371e452.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes nasadil H7 Osram NB Laser a nebyl to zas takovej vopruz, jak se tu píše. Za půl hodky hotovo.

Chtěl jsem ale CH/LH překódovat na mlhovky, aby ty NB nerozsvěcovay zbytečně. 

Dle @wirerovy příručky změněno CH/LH na FogLight. Výsledek je ale takový, že mi CH/LH svítí mlhovky i potkávačky společně.

Má to tak být, nebo jsem něco opomněl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás páni,

 

dnes mi došel new kabel HEX-V2 VCDS 18.9 ale nejde mi nakodovat Corner - přisvětlování do zatáček :( háže mě to chybu viz foto. Mám FABII III r.v. 10.11.2018

 

můj postup byl:

-modul 09 - central elektonics

-adaption 10

leuchte 12 - abbiegelicht links 

leuchte 1 - abbiegelicht rechts

 

Pěkně prosím o radu,tip, nebo cokoliv :) PS: HHC,Dotankování,Upozornění na zapomenutý klíček,Přetočení ručiček šlo v poho...

 

PPS: nemá někdo kod na zamčení auto po překročení rychlosti20km/h 

2.jpg

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

netuší někdo co může  být tohle?

Hledal jsem zapnuti vyhrivani zrcatek pri zapnuti vyhrevu zadniho skla.

 

Heating Mirrors and Windows in Case Of Freeze
Select Control unit 09 (Central Electrics)
Control unit Long Coding 
Byte 14
Bit 3-Bit 4 Activate
Nalezeno zde:   http://obdeleven.proboards.com/thread/175/coding-adaptations

 

 

 

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od 18:00 máte vonku novú verziu...

 

odkaz na stiahnutie momentálne iba cez web. vďaka za pochopenie

https://wirer.sk/vcds2-1/

 

1443921810_VCDS2.1.thumb.jpg.ba0ef39ce592b06b1b7e7e5f8c5df30d.jpg

 

Citovat

– oprava a doplnenie označenia pin-ov svetelných nastavení
– doplnenie poďakovaní
– oprava a doplnení obrázkov a fotiek, screenov obrazoviek
– Rain Light Humidity Sensor – nastavenie po zmene dažďového senzora za svetelno-dažďový (5.2.2)
– Start/Stop – teplotná metóda (8.1.2)
– zapnutie ponuky ŠKODA Surround a Virtual Subwoofer (7.2.15)
– zmena názvu kapitoly 5.3.4
– oprava kódovania pre Fader (7.2.13)
– sušenie brzdových kotúčov (9.1.3)
– cúvacia (parkovacia) kamera (7.2.16)
– nastavenie pri dorobení podsvietenia nôh (4.9.2)
– oprava pomenovania jednotky parkovacieho asistenta (8.4)
– Anti-Theft systém – systém ochrany pri krádeži (8.3.6)
– nová kapitola, zadné facelift svetlá na predfacelift aute (4.7), vrátane podkapitol
– doplnenie názvu kapitoly 8.3 o alarm a klaksón; presunutie odpovedajúci podkapitol do tejto sekcie (8.3.4, 8.3.5, 8.3.6)
– Offroad menu v Bolere (7.2.17 a 7.2.18)
– zobrazenie trajektórie parkovacieho asistenta (8.4.3)
– pozornenie na jazdu so zadnou hmlovkou (4.6.8)
– zmena rýchlosti rozsvietenia a zhasutia Corner (4.5.4)
– zapnutie diaľkových svetiel pri stretávacích (4.5.11)
– oprava kódovania náhrady spiatočky za LED, oprava Dimming zo 100 na správnu hodnotu 127
– oprava kódovania blikanie tretieho brzdového svetla pri zapnutých výstražných smerovkách (4.12.7)
– náhrada žiaroviek LED žiarovkami presunutá do osobitnej kapitoly (4.13)

 

PF 2019

  • Díky 8
  • Pozitivní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nedávno jsem koukal na recenzi Pola GTI a hodně se mi líbila možnost zobrazit si aktuální výkon motoru v kW na infotainmentu. Tohle asi do Fabie dokódovat nepůjde, že? <_< :)

 

@wirer Super, dobře jsi udělal ten stahovací formulář. Osobně bych začal min. od dvou eur. Když někdo pošle jen jedno, tak ti skoro všechno sežerou paypal poplatky a zbyde ti prd... Jinak chybí mi možnost stažení přes "již jsem dotoval dříve". :t 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Croog, Performance Monitor som skusal na Fabii III s Bolerom, ale musi byt na to SWAP kod. Jedine co mi islo je Offroad Mode (par listov dozadu), v ktorom by sa dalo nastavit aj kW vykon a tlak turba ale iba v pripade pritomnosti SWAP na Performance Monitor. Povolenie kanalov na SportHMI nestaci.

Editováno: , autor: ilmirec
Edit: Offroad Mode a kW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

So Smartlink+ vieš cez Mirrorlink/CarPlay a appku OneApp zobraziť nejaké základné veci.. vrátane torque (nm).

IMG_20171115_182314.thumb.JPG.5567d2c365c1873131637e8d39656323.JPG


Prípadne cez starý Smartgate a bude ti to ukazovať na mobile.

S VCDS to však nesúvisí..

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ilmirec napsal:

@Croog, Performance Monitor som skusal na Fabii III s Bolerom, ale musi byt na to SWAP kod. Jedine co mi islo je Offroad Mode (par listov dozadu), v ktorom by sa dalo nastavit kW vykon a tlak turba...

V offroad mode se dají aktuální kW zobrazit také? :o Já myslel, že jsou tam ty defaultní pro mě nezajímavé hodnoty napevno. No tak to problem solved. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...