Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

bohužiaľ, niektoré veci nemám kde testovať...a niektoré Fabka od výroby nevie. mám dokument kde mám testované a nefunkčné veci, niektoré sú fakt zaujímavé a hneď by som si ich nechal

 

čo sa týka sťahovania, zatiaľ je to takto, časom možno prerobím. kto daroval, alebo už nechce, je tam možnosť free. stačí si počkať. alebo napísať správu a pošlem priamy link. zatiaľ ho zverejňovať nebudem, preto nie je download ani na fóre, ani na uložto ako bolo zvykom. poplatky neovplyvním. no ak má niekto nápad, ako ich znížiť bez firemného účtu, kľudne do správy či na mail

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl bych dva menší dotazy ohledně kódování.

1. Při kódování zeslabení popř. zhasnutí světla SPZ, při otevření kufru, nemám u položky Light Function E 25 na výběr položku Heckdeckel offen, ale pouze Heckdeckel geschlossen. Což je podle mně pravý opak (otevřený x zavřený). Je nějaká jiná možnost, jak aktivovat?

2. Při nastavení času výhřevu zadního skla v je v položce Window heater-Heckscheibenheizung Zeitwert původní hodnota 15s., čož se mi zdá hodně málo. a proto jsem ji ani nezkoušel měnit. Nebo už to u MR2018 touto cestou nejde. Popř. jak postupovat, pokud chci dobu výhřevu změnit?

Předem dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Rear Lid Open

2. či nemá byť náhodou 150 s. ale pozerám, že screeny sedí s tým, čo si písal. testovať to môžeš i za jazdy, nemusíš pri tom sedieť v aute. už ani nepamätám, koľko som nastavil, ale vypne mi to po nastavenom čase

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cafte

tak dnes som sa dokopal k tomu a podla wirer navodu som dokodoval

-Vypnutie DRL po zatiahnuti brzdy ( OK )

-Zoslabnutie DRL pri zapnuti smerovkach ( OK )

-Blikanie tretieho brzdoveho svetla a smeroviek pri nudzovom brzdeni ( este neodskusane )

- zoslabnutie SPZ pri otvoreni kufra ( OK )

-Povolenie servisneho rezimu stieracov v menu radia ( U MNA NEFUNKCNE )

- Staging ( OK )

-Zmena vzhladu radia BOLERO na 2018 ( OK )

-Otvorenie zatvorenie vodicovho okna klucom dialkovo ( este musim testovat lebo sa mi zda ze to raz ide a raz nejde)

-Zastavenie stieracov pri otvoreni kapoty ( OK )

_anty theft alarm ( OK )

Davnejsie nakodovane :

-Aktivacia HHC ( OK )

- Aktivacia Corner ( OK )

 

Velka vdaka wirer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chtěl bych se zeptat zdali mi někdo neporadí. Auto jsem si kódoval už asi cca rok zpátky a celkově doteď jsem s autem neměl žádné problémy až do dneška.

Pokud auto odemknu přes klíček dálkově, vše je v pořádku, ale pokud auto odemknu bezklíčkově dotykem na kliku, auto se sice odemkne ale otevřou se páté dveře (na přístrojové desce je ukázáno, že je otevřený kufr), takže musím jít a kufr manuálně zabouchnout do doby, než zase neodemknu vozidlo bezklíčkově. Nevíte zdali se jedná o nějakou vadu, nebo chyba například nějakého mého kódování, která by se ale ovšem projevila až nyní po roce...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, nemate nekdo navod jak dokodovat pozhasnuti denniho svetla pri blinkru u zakladnich svetel s h4 bez led pasku? Vsude jsou jen navody na svetla s led paskem. A pote jak dokodovat automaticke zamknuti auta po rozjezdu, v aute je radio blues a v tom to nikde nevidim. Diky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pohasnutie, no bez záruky. musís si to pohľadať, resp. zistiť, ktoré Leuchte je pre DRL/parkovačky pri tvojich svetlách. alebo mi pošli výpis a možem skúsiť pozrieť či ma niečo nenapadne. všetko jednotka 09 - Adaptations

Leuchte4TFL LB43 Lichtfunktion C4 zmenit na BlinkenlinksRampe
Leuchte5 TFL RB6 LB43 Lichtfunktion C5 zmenit na BlinkenrechtsRampe

 

automatické zamykanie:

Access control-automatisches Entriegeln zmeniť na active
Access control-automatisches Verriegeln bei Geschwindigkeit zmeniť na active

povolenie v rádiu. pri Blues asi zbytočné:

Access control-Menuesteuerung ZV Autolock-Unlock zmeniť na adjustable

 

daj echo, či som trafil

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim, ze ludia su nepoucitelny! Obcas mam chut sa na podobnu robotu s prepacenim vys...kaslat...

 

Moje uploady:

 

Screenshot_20190204_113524_com.opera.browser.thumb.jpg.89686392d406f89064072c00e900b774.jpg

 

A niekto si dovolil bez mojho vedomia a suhlasu... 

 

Screenshot_20190204_113626.thumb.jpg.d4fc9e53c01cc1707c0183f16840335b.jpg

 

A sa cudujete, preco to mam zablokovane voci kopirovaniu/tlaceniu, ci prestal som to davat priamo na ulozto. Vecer to este doma preverim, no urcite by som si nedovolil pustit do sveta docx dokument, navyse podla info s nespravnym poctom stran a bohvie kolkymi chybami! 

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vas o radu,zvazujem mamine kupit fabiu teraz co je vybava team na svk. Jej staci do mesta na nakup a do kostola. Cca 7tis km rocne

 Ale naapr front assist by som chcel aby mala, da sa dokodovat v tej vybave team na slovenskunco mame? Ci musim nieco dokupit? Chcel som len cisto team vziat a potom dodatocne u niekoho kto by bol macher. Poprosim info na niekoho zo slovenska. Zapad vychod mi je jedno a smelo aj brno okolie. Dakujem. Casom mozno aj park kameru by som dal.mame. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Front Asistant je třeba dokoupit, nelze jej doplnit kódováním, je třeba i HW v podobě radaru  předním nárazníku:
FRONT ASSIST – upozorňuje na nebezpečenstvo kolízie, prípadne sa jej snaží zabrániť brzdením (len v kombinácii s 9S5)6K2290

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radšej si priplať tých 290€ za FA a 272€ za kameru. Pri cene auta sú to zanedbateľné položky. FA nie je o kódovaní, taktiež kameru nemusí podporovať každé rádio. Môžeš dostať rádio, ktoré nepodporuje kameru a budeš v pr....!

 

Ale tieto veci sú dosť mimo túto tému, asi by bolo lepšie pokračovať tu: https://forum.skodahome.cz/topic/130232-koupě-fiii-jakou-motorizaci-výbavu-doplňky/

 

;)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

vonku je už asi 2 týždne nová beta verzia, 19.1.2. všimol som si to až dnes...

 

484689103_Snmkaobrazovky(405).thumb.png.c45a9d98b3bbdfee25d76aa2b9447569.png

 

no i tak to nerieši (aspoň u mňa) nemožnosť dostať sa do kódovania jednotky 09. F3FL a Karoq majú nejaký nový typ BCM jednotky, s ktorým si ja neviem rady. popravde nemám veľa možností na testovanie. ak niekoho niečo napadne, kľudne do správy. adaptácie a ostatné jednotky kódovanie nie je problém. tu viem maximálne meniť nastavenia podružených jednotiek k BCM

 

1710644134_Snmkaobrazovky(408).thumb.png.783af309b02dae6114bafd9b4401052f.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdar, potvrzuji, jak to tady už bylo párkrát řečeno, kódování podle postupu wirera:

nakódování servisní polohy stěračů přes Bolero --> nefunguje, ale tak jde nastavit páčkou stěračů

staging --> někdy funguje při prvním stisknutí tlačítka, někdy ne --> zatím jsem nevypozoroval, proč si se mnou takto hraje :D

rok výroby 2016, Fabia HB, 66 kw, Style Multimedia Plus

ostatní věci fungují :)) (corner, HHC, vypnutí S/S, dotankování, Auto theft system)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...