Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

nejsem si ted úplně jistý, ale taky mám pocit, že nejde použít jakýkoliv soft i když stejné verze. Jestli mám správné info, tak každý kabel, který nám čínan posílá je spojen právě s tím softem, co je na přiloženém CD ke kabelu a použítím jiného než tohoto softu se kabel zřejmě odpálí. Předpokládám totiž logicky, že kdyby to šlo takto jednoduše jen si stáhnout soft, že by nám čínani k tomu CD určitě neposílali a dali by nám jen odkaz někam na stažení, ale to se neděje.

 

 

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, vit.petrik napsal:

Vyzkoušel jsem instalaci od Packo4 a naštěstí kabel "nasucho" funguje. Uvidíme co bude dělat po zapojení do auta, ale doufám, že bude fungovat i nadále.

Packo4, velice děkuji.

Za málo, tiež som to riešil ale čínské káble ktoré som tiež takto riešil všetky fungujú.

Ale máte pravdu že môže nastať pochovanie kábla... 

Dôležité je že mu to funguje. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím

taky jsem zkoušel kabel tzv nasucho s novým SW a zdálo se že funguje ale NEFUNGOVAL - tzv jsem ho přepsal... ALE po konzultaci s prodejcem mi poslal SW na reset kabelu do továrního nastavení + po spárování se správnou verzí VCDS sem o5 kabel zprovoznil a přes něj pak úspěšně nakódoval ( mám HEX CAN-USB 18.2 )... takže bacha na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim jestli by mi sem někdo dal svoje kódování ABS jednotky s motorizací 1.2 TSI 66kW, resp přední brzdy FS-III 256mm/zadní kotouče 232mm...potřebuju vědět, co změnit v kódování při přestavbě zadní nápravy z bubnů na kotouče...nemůžu to nikde dohledat ani na zahraničních webech...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Polozka "dotankovat" je len informativny udaj, navyse ma zaokruhlovanie az po 5 litroch. Nieco moze sposobit odchylka merania a uz to nesedi spravne

Ak ide cisto len o palivomer, ten ma tiez svoje odchylky. Niekde cez diagnostiku je moznost kalibracie palivovej nadrze, ale neviem ci to niekto riesil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pri maxidote mam rucicku, teda viac neporadim. "obycajny" displej ma predpokladam digitalne zobrazenie. Mozno sa niekto vyjadri

 

Btw, objem 45l neviem ci bude spravny. Treba zapocitat vedenie paliva a ze nieco ostava priamo v motore... Je otazne, co presne auto pocita, v akej vyske "konci" chod palivomera a kolko v skutocnosti moze ostat na dne. 

 

V robote tiez kalibrujeme nadrze tak, ze na dne ostava minimalne 5l pre kazdu z 2 nadrzi, ide o tzv. nevycerpatelne mnozstvo pre pripad uplne krajnej nudze a priestor, kde sa plavaky nedostanu. Az nad tuto hranicu sa nastavuje 0, a rezerva je od 0 smerom hore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josef Pedro já používám tento papírový benzinoměr na dočerpání, abych věděl koliik VIFu nalít do nádrže před tankováním a zatím se spletl plus mínus maximálně o jaden litr. Mám zalaminováno a strčeno do stínítka.BENZINOMER2.thumb.png.7db4cd569e2ea9b37978d2b2982aa93c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak moja chyba, teoreticky by to šlo. kto sa chce hrať, tak kľudne. malo by ísť o zmenu jasu LEN v pozícii parkovacích svetiel (teda bez stretávacích). DRL ostáva na pôvodnej hodnote, parkovacie pri stretávacích tiež. dúfam, že som dobre pochopil dotaz...

Leuchte2SL VLB22-Light_Function_G_2 zmeniť na Standlicht vorn
Leuchte2SL VLB22-Dimming_Direction_GH_2 zmeniť na maximize
Leuchte2SL VLB22-Dimming_GH_2 zmeniť na požadovanú hodnotu jasu v % (napr. 127)

Leuchte3SL VRB36-Light_Function_G_3 zmeniť na Standlicht vorn
Leuchte3SL VRB36-Dimming_Direction_GH_3 zmeniť na maximize
Leuchte3SL VRB36-Dimming_GH_3 zmeniť na rovnakú hodnotu ako v predošlom kroku (napr. 127)


IMG_20190826_165521.thumb.jpg.58bf79038d97858f31f0ea0aac1c3037.jpg IMG_20190826_183928.thumb.jpg.bed4eb81459ef8669d71ce005f99e9f5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na otočku 15.9. možno, a potom asi 20-22.9. ale všetko je vo hviezdach...

 

a kto si mení rádio z FL, alebo niekde tu bola aj výmena riadiacej jednotky z O3, tak je možné čiastočne meniť autíčko. zatiaľ som neprišiel na zmenu FL/predFL, zatiaľ len kombi/hatch, alebo F3/O3

 

- Modul 5F – Information Electr.
- Coding 07 – Long coding calculator
- Byte 1 – Bit 0-2 zmeniť z rozbaľovacieho menu

745333440_Snmkaobrazovky(623).thumb.png.5c5ad4f46e321fb3c846b0ea422ef9c8.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 8. 2019 na 17:44, ralff napsal:

Josef Pedro já používám tento papírový benzinoměr na dočerpání, abych věděl koliik VIFu nalít do nádrže před tankováním a zatím se spletl plus mínus maximálně o jaden litr. Mám zalaminováno a strčeno do stínítka.BENZINOMER2.thumb.png.7db4cd569e2ea9b37978d2b2982aa93c.png

 

Buď rád, kolega s Fabii III mi taky tvrdí, že má ručičku lineární, moje rozhodně není, prvních 200 km ručička stojí na plné nádrži a půlku ukazuje po odjetí 600 km, další půlka je jen 300 km. Moje ručička ukazuje absolutně přesný součet absolutně nepřesných čísel.

 

Zajímalo by mě jestli to lze nějakým kódovaním opravit. Ikdyž jsem si vlastně zvykl :D

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakodovat to nejde bere si to data z plováku tak mi to bylo vysvětleno... A jak píšete taktéž tankuji až mám poslední 2 dilky. Záposlední tankování  vždy rozdíl 5 litrů oproti čísla k dotankovani... Souhlasím s kolegou první čárka vydrží vždy nejdéle a ty km +- taky pravda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, pořídil jsem si vcds 17.8..

teď k problému.. chci změnit hodnotu kvůli start-stopu.. když ji změním, tak mi to napíše viz obr.ale pak mi tam zase skočí hned zpět původní hodnota a nezmění se nic ani když dám "soft-reset".. dokáže mi někdo poradit co dělám špatně?

problém č.2 : chci aby mi blikaly ledky střídavě se směrovkami.. jenže..
když chci najít položku viz obrázek 3, tak mi to najde pouze viz obrázek 2
prosím, poradí mi někdo? Mnohokrát děkuji

error_1.PNG

ERROR_2.png

error_3.PNG

Editováno: , autor: loleknos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...