Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, ferda25 napsal:

Asi nejzajímavější u Fábie3 je přestavba na Columbuse typu MIB2 - tj. panel pro Amundsena pro F3 - 6V0919604C + jednotka MIB2 pro Columbuse typu 3V00350... + USB konektor: 5Q0035726E....+ dle potřeby jiný plast kolem displeje + gps anténa.

 

Výsledek:

funkční: navigace, car-play, android-auto, bluetooth, hlasové ovládání, menu Sport(zde záleží na typu motorové jednotky a verze software v gateway), přehrávání filmů....tj. tím je z toho plnohodnotné auto.

Psal jsem SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kto chce jazdit ekologicky, tak je mozne aktivovat ECO-typy na maxidote (podla mna tam ma v infotainmente byt tiez makke I). Zatial mi vybehli 2 hlasenia. O zaradenej rychlosti pravidelne, nie je to teda len jednorazovo

Modul 17

- Coding 07 - Long Coding Calculator

- Byte 1 - bit 7 zaskrtnut (z 0 na 1)

Skoro w fabii3 to działa to myślałem że w rapidce z my16 też się uda to włączyć niestety licznik nie przyjmuje kodowania.

eco porady są aktywowane w vcds.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenastavujes něco mimo rozsah? Tozn. očekává se 1-10 ale ty dáváš 11?

A co tečka vs. čárka u desetinych míst.

Nebo security code?

Napis co konkrétně nastavujes  ideálně se screenem a třeba bude někdo vědět.

Edit: stačí pogooglit nejsi jedinej:

 

https://www.google.com/search?q=vcds+error+31&oq=bcds+error+31&aqs=chrome.1.69i57j0l3.6636j0j4&client=ms-android-xiaomi&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

.

 

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, zwan napsal:

Nenastavujes něco mimo rozsah? Tozn. očekává se 1-10 ale ty dáváš 11?

A co tečka vs. čárka u desetinych míst.

Spoiler

 

Nebo security code?

Napis co konkrétně nastavujes  ideálně se screenem a třeba bude někdo vědět.

Edit: stačí pogooglit nejsi jedinej:

 

https://www.google.com/search?q=vcds+error+31&oq=bcds+error+31&aqs=chrome.1.69i57j0l3.6636j0j4&client=ms-android-xiaomi&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

.

 

Ahoj, snažím se odblokovat asistenta rozjezdu do kopce(neupřesňoval jsem, jelikož na obrázku je to vidět).

Security code jsem zkoušel a byl přijat, ale i tak se pořád objevuje tato hláška.

Dělal jsem vše podle VISu, tak už nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus dle tohoto videa..nevím, jestli je to tvůj problém, ale na tom konci toho videa, když v tom byte22 povolíš toho asistenta rozjezdu, tak je důležité to uložit tím, že šipkou přeskočíš třeba o bit dále na 23 a zase se vrátíš a až potom ten exit..na videu je to vidět..

https://www.youtube.com/watch?v=oj-nBaf2elg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, wirer napsal:

@Mardzal mal si sem dať screen z VIS a hneď by všetci vedeli. byte 16 je pre Rapid, na F3 musíš byte 22 ako @ski1961 dával link na moje video

 

2139233384_Snmkaobrazovky(707).thumb.png.522a7090132cb1d53bdd09c4cb9cb080.png

 

preto ti to hádže mimo rozsah. zmeň bit 0 v byte 22 na 1 a pôjde

Ano už jsem na to přišel podle tvého návodu a videa a vše již funguje a tímto moc děkuji ;-) Vše jsem původně dělal podle VIS návodu, který odkazoval na byte 16...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnia 29.12.2019 o 21:50, Martab napisał:

@Gluszek20 zde je i seznam všeho co to hlásí:

https://forum.skodahome.cz/topic/130256-k%C3%B3dov%C3%A1n%C3%AD-funkc%C3%AD-na-fabii-iii-vcds/page/61/?tab=comments#comment-2424233

 

Znam to w

Modul 17

- Coding 07 - Long Coding Calculator

- Byte 1 - bit 7 zaskrtnut (z 0 na 1)

 

brakuje mi byte1 bit 7  i nie mogę go zmienić nawet poprzez binary nie mogę zmienić z 00101101 na 01101101 licznik nie przyjmuje kodowania.

Editováno: , autor: Gluszek20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel tuhle položku v OBDeleven pod "Assistance light functions" nemám.

Podobně vypadající položku najdu pod "Fernlicht assistent", ale ta už je z výroby nastavena na "Not active". I přesto je FLA nutno pokaždé znovu zapnout.

Je možné, že by byla jednotka 09 jiná? Nebo vyhledat někoho s VCDS?

Screenshot_20200104-083725~3.png

Screenshot_20200104-083650~3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...