Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

před 3 minutami, dubacisko napsal:

Ahojte, som začiatočník v kodovaní. V návode VCDS kodovanie sú tri postupy, ako vypnúť štart-stop. Prosím ktorý použiť? Je v tom nejaký rozdiel? Ďakujem.

 

Ahoj no najlepší postup je zmena napätia / voltáže.

A prečo to nech tu vysvetlí niekto iný :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak SS vypnutý napatovou metódou - funguje OK - Ďakujem.

Teraz si idem pomeniť olej, filtre, sviečky, mám 50000km - čo treba cez VCDS nastaviť? - Je mi jasné, že:

10.2.2 zmena počtu km do výmeny oleja - nastavím 15000km

10.2.3 zmena času do výmeny oleja - nastavím 365 dní

10.2.5 zmena času do oznámenia výmeny - nastavím 30 dní

 

10.2.1 neviem, asi nemeniť (toto je asi nastavenie, či to bude, alebo nebude upozorňovať)

10.2.4 zmena kvality oleja - asi nemeniť(longlife) ale neviem na čo to má vplyv, keď v bodoch 10.2.2 a 10.2.3 nastavím intervaly ručne

10.3 reset servisných intervalov - na čo toto slúži?

 

Ak mi s tým niekto pomôže budem rád.

Vopred ďakujem.

reset sri.jpg

Editováno: , autor: dubacisko
EDIT: spravil som to cez automatický reset RSI, asi to bude OK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 27. 2. 2015 na 11:14, ferda25 napsal:

Ty módy lze přepínat přes displej - místo ESC zapnuto a ASR vypnuto zde budou tyto možnosti: ESC zapnuto,  ESC Sport a ESC vypnuto. Volba je jen na uživateli a kdykoliv lze přepnout do jiného módu. 

 

Dle mého rekuperace = zapínání a vypínaní alternátoru dle situace bude vypnuta také a alternátor bude fungovat jako v autě bez start/stop, tj. pojede stále. Nevidím v tom problém.

 

Naopak by mě zajímalo jak velký má degradující účinek stálé střídání napětí od 10V do 14V na jednotky ve voze. Vypínal jsem pánovi na O3 start/stop, kterého systém rekuperace zahnal na odpočívadlo, protože auto nezaplo dobíjení a napětí kleslo skoro až na 9V(to šlo vyčíst z jednotek, protože ty už začali při těch kilometrech psát podpětí). Je to sice výjimka, ale zase další zbytečný problém. Ještě krásný příklad s Tiguanem..pán ho koupil v Českých Budějovicích a než dojel do Vimperka tak mu auto postupně vypnulo vše(rádio, klimatizaci) a on pak už ani nenastartoval. Hodinu po převzetí.

Je možné na Octavia 3 změnit nastavení řízeného dobíjení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello lidi,

ako Wirer vydal novu verziu pre Kodovanie funkcii, zapacila sa mi jedna vec ale nefunguje mi. Neviem ci som ojedinely pripad, alebo tam ma niekde chybicku.

Ide konkretne o 4.9.3 - Postupné rozsvecovanie a zhasínanie podsvietenia interieru.

Postupoval som podla pokynov, auto nastavenie prijalo, ale zmena nenastala. 

Pri iných funkciách všetko prebiehalo bez problémov. 

Dakujem za rady a tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabie po FL mají dojezd stěračů po vypnutí zapalování. Variantám předFL toto chybělo (stěrače po vypnutí zapalování zůstanou někde na skle), myslím @brrrrm si na toto stěžoval když měl půjčené FL místo svého auta. Dá se to vyřešit kódováním:

Centrální elektrika

Adaptace

Windshield wiper-Wischer stop bei KL15 aus: active -> no active

 

Po této změně se konečně i Fabie před FL chová jako auto z 21 století a pěkně po vypnutí zapalování stěrače dojedou do základní polohy :)

Editováno: , autor: Martab
  • Líbí se mi 4
  • Díky 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 9. 2018 na 13:56, wirer napsal:

Priamo nie je, nepriamo je...

Je tam ktora ziarovka co znamena, a su priklady ako vypnut, resp. zmenit zdroj (typ) ziarovky na LED

 

  Skrýt obsah

 

Leuchte4 - type of load - > allgemeineLEDmitOpenLoadDiagnoze

Leuchte5 - type of load - > allgemeineLEDmitOpenLoadDiagnoze

 

 

 

Nakodoval jsem podle tohoto navodu, ale stejne mi sem tam chyba zarovky vyskoci (pred kodovanim vyskakovala taky sporadicky, ale mnohem casteji.

Neni treba zmenit jeste neco?

LEDky jsou sice nejake zebraky z ciny, ale to by snad nemelo mit vliv (obe sviti). Diky.

 

20200208_115035.jpg

20200208_115125.jpg

Editováno: , autor: Kamil07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...