Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

na facelift fabii sa mi paci ze displej na budikoch nema okolo informacii biely ramik, povodna fabia 3 ho ma,

prikladam ilustracne fotky (sorry za kvalitu, pre predstavu staci)

Myslite ze sa da nejak cez VCDS zmenit konfiguracia "vzhladu" ? hmmm....

Diky predom za reakcie

 

 

1.jpg

2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn áno, pri signalizácii otvorených dvier ten veľký rámik zostal, ale pri údajoch jazdy už malý rámik nemáš, iba dve vodorovné čiary...

118875620_2019-10-1616_30_30.thumb.jpg.8a03bd4de30d42ae8642940b5d274c5d.jpg96107972_2020-07-1715_31_44.thumb.jpg.524cbb20612962cbfcc15752a504a282.jpg

 

Taký MR2016 alebo starší by mal teplotu oleja ešte v ďalšom rámčeku.. ako má lac1kam na prvej foto. Či to súvisí s kódovaním, to musia posúdiť iní.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím jsem tu novej, mám Fabii III po FL, chci se zeptat:
1)Jde dokodovat na adaptivním tempomatu nižší rychlost než je 30 (třeba na zacpy)
2) Jde dokodovat, aby když vystoupím z auta a jdu ke kufru vezmu tašky s nakupy, aby se zavřením kufru zamknul i auto bez doteku klíčku nebo kliky. Napadlo mě snížit čas na zamknutí auta na minimum.
3) Aby se zamknutím auta zhasnul motor? :DD
4) Jak je to se zárukou, kdybych si dodělaval světla pro osvícení nohou a nechal dokovat? (popřípadě odkaz na thread, kde se to řešilo)
Předem díky a když tak mi doporučte nějakyho kodera v okolí Prahy Východ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) Predpokladám, že máš kessy (bezdotykové štartovanie aj zamykanie).. ja to riešim bez kódovania tak, že vystúpim z auta, zamknem auto dotykom kľučky, otvorím kufor (odomkne sa iba kufor), vyberiem veci, zavriem kufor, celé auto zostáva zamknuté, odchádzam preč. Pre istotu kontrolujem po zavretí kufra smerovky, či bliknú.. pár krát do roka mi nebliknú a auto zostáva odomknuté. :D Prípadne sa dá dokódovať, že sa auto zamkne po vystúpení z auta: https://www.youtube.com/watch?v=fi6T_qlNqH8 ale tým pádom neotvoríš zadné dvere. Ak by som mal kessy kľučky na zadných dverách, určite to mám dokódované.

 

4) Záruka padá iba na veci, ktoré bezprostredne poškodíš montážou tých svetiel.

Nejaký návod tu: https://wirer.sk/led_nohy/  (len pozerám, že @wirer neaktualizoval návod o originálne rapiďácke držiaky vpredu)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, brrrrm said:

2) Predpokladám, že máš kessy (bezdotykové štartovanie aj zamykanie).. ja to riešim bez kódovania tak, že vystúpim z auta, zamknem auto dotykom kľučky, otvorím kufor (odomkne sa iba kufor), vyberiem veci, zavriem kufor, celé auto zostáva zamknuté, odchádzam preč. Pre istotu kontrolujem po zavretí kufra smerovky, či bliknú.. pár krát do roka mi nebliknú a auto zostáva odomknuté. :D Prípadne sa dá dokódovať, že sa auto zamkne po vystúpení z auta: https://www.youtube.com/watch?v=fi6T_qlNqH8 ale tým pádom neotvoríš zadné dvere. Ak by som mal kessy kľučky na zadných dverách, určite to mám dokódované.

 

4) Záruka padá iba na veci, ktoré bezprostredne poškodíš montážou tých svetiel.

Nejaký návod tu: https://wirer.sk/led_nohy/  (len pozerám, že @wirer neaktualizoval návod o originálne rapiďácke držiaky vpredu)

Ok díky, to video je přesně to co potřebuji :D, do zádu si nikdo nesedá, takže je to v pohodě. Už jen sehnat kodera, je to vlastně jediná věc co mě vysloveně štve, jinak jsem s autem spoko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2019 na 11:33, wirer napsal:

Kto chce jazdit ekologicky, tak je mozne aktivovat ECO-typy na maxidote (podla mna tam ma v infotainmente byt tiez makke I). Zatial mi vybehli 2 hlasenia. O zaradenej rychlosti pravidelne, nie je to teda len jednorazovo

 

IMG_20191101_161203.thumb.jpg.c8164952a89d39f9afe718b6d9160097.jpg IMG_20191102_154411.thumb.jpg.1ba021781561d51b6ec46a18807a443a.jpg IMG_20191102_162432.thumb.jpg.9f48adfe82dfd0f1ceb69ada2057935f.jpg

 

 Modul 17

- Coding 07 - Long Coding Calculator

- Byte 1 - bit 7 zaskrtnut (z 0 na 1)

 

- Modul 19

- Coding 07 - Long Coding Calculator

- Byte 13 - bit 0 zaskrtnut (z 0 na 1)

- Adaptations 10

- skontrolocat aktivaciu jednotlivych poloziek:

- Show the efficiency program -Tip - aerodynamic drag: close the glass / sunroof.

- Show the effectiveness program-Tip - torm. dvig .: vyzh. clutch only at rev. less than 1300.

- Show the efficiency program -Tip - when starting the engine, do not press the accelerator pedal.

- Show performance program -Tip - include recommended gears (INC only).

- Display program effectiveness-Tip - use the start-stop system.

- Display program effectiveness-Tip - turn on the start-stop system.

- Show the efficiency program -Tip - climate control: close the glass / sunroof.

- Display program effectiveness-Tip - use position D.

- Show the efficiency program -Tip - do not press the accelerator pedal while the vehicle is stationary.

- Show the effectiveness program -Tip - the roof is open: turn off the climate. installation (AC key).

 

Skontrolovat zobrazovanie na infotainmente cez rádio v casti Car - Nastavenie - Zdruzene pristroje - ECO-typy

Ahoj nevíš kde to najdu v Rapidu MR18 - jednotka 17- 5JA920740B    V Byte 1 - bit 7 zaskrtnut (z 0 na 1) vůbec nemám pouze 1až 4.

 

dík 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím,

 možná se tu to už řešilo, ale je možné u FL Led světel nastavit, aby corner do nějaké rychlosti svítil stále ? Vím, že jde měnit rychlostí limit na rozsvícení/zhasnutí, ale docela by se mi hodilo, aby třeba do 30 - 40 km/h svítili stále.

Popř. je tu někdo, kdo kóduje v okolí Kolína ?

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...