Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Co lze  100% nakódovat:

možnost módu ESP Sport a úplného vypnutí ESP

aktivace asistenta rozjezdu do kopce

corner mlhovky

protočení ručiček  po zapnutí klíče

položka dotankovat

vypnutí AM pásma

deaktivace Start/Stop

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asistenta som predpokladal, zato corner prekvapili, nakoľko na FII ich síce RJ podporovala, tam však neboli pripojené, ale aby znemožnili dodatočnú aktiváciu boli zapojené priamo na vypínač cez "rozdvojenie" kábla, a po nakódovaní vyskočilo hlásenie o vypálených žiarovkách........ Teda nutnosť strihať a prepájať, urobte to ale na aute so zárukou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych si nechal něco dokódovat, tak jako na Octavii. Ale když jsem byl v servisu, tak mi technik sdělil že, po každé kontrole, reklamaci či servisní prohlídce jde auto na diagnostiku a pokud tam bude něco co nemá, bude to přehráno. Tím se prý škoda brání tomu, že si tam člověk nechá fůru věcí dokódovat a škoda přichází o finance. No a když jsem tam byl teď s tím brzdovým světlem , byla hned dělána diagnostika , kde pak technik zapsal že je vše původní a v pořádku a pak to poslali do škodovky. Zítra tam mám přijet a budou to světlo bud opravovat nebo měnit. Sám jsem na to zvědavý jestli to tak doopravdy bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nikdo jim to co tu píše Hkubes nezaplatí.

 

ODIS neumí kontrolovat zda je něco jinak.

 

ODIS nemá žádnou řízenou funkci, která by toto umožňovala. Ten pan "Technik" se zřejmě pomýlil.

 

ODIS dokáže jen vše znovu překódovat z toho co je na serveru.

 

Pokud Vám to někdo překóduje(bez níže uvedených důvodů) v servisu dělá jen a jen na svůj popud.

 

Opětovné nahrání originálního kódování může nastat jen v případě softwarového updatu jednotky nebo v případě problémů z vozem, které je k tomu donutí.

 

V případě problémů lze vždy vrátit zpátky a nikdo nemůže říct ani popel.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jsem to napsal dobře. Já jen psal co mi technik sdělil. Sám jsem měl na autě dost dodělávek. V servisu to věděli, ale neřešilo se to. Pak mi ale řekli toto, že to škodovka po novém roce chystá. Takže co dokóduji a nebude to z výroby, tak mi prostě přehrajou soft a já si to budu muset nechat opět nakódovat. Nic víc nic míň , jen jsem napsal co mi řekli. O záruce apod. nebyla řeč. Prostě tím se chce škodovka zřejmě chránit, jelikož pokud si nechám dodělat corner, dám cca 200 - 400kč, když si ho zaplatím od škodovky dám 2500Kč.Takže sám jsem zvědavej co se dozvím. Jinak narovinu do tohoto nevidím. A to že to jde v případě problémů vrátit vím, ale jestli někam pojedu 300km abych si to nechal nakodovat a pak opět,, tak to snad už nebude mít ani cenu. A navíc servisní kniha již není, vše digitální takže diagnostika se prý bude dělat kdykoliv dám auto do servisu.A co se na ní vše pozná já neumím říct. Ale možná bych něčemu z toho věřil. Čas ukáže. Jinak vím Ferdo že seš dobrý ale já jen napsal co mi bylo v servisu řečeno od známých..

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, když nechám deaktivovat Start/Stop systém, lze to pak v budoucnu zase vrátit? Slyšel jsem, že je to nevratné.

A ještě jsem se chtěl zeptat na ten Smartgate? Ferda se o něm nezmínil ve funkcích na dokódování, takže to opravdu vyžaduje ještě nějaký hardware, aby to šlo, když to není z výroby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jsem to napsal dobře. Já jen psal co mi technik sdělil. Sám jsem měl na autě dost dodělávek. V servisu to věděli, ale neřešilo se to. Pak mi ale řekli toto, že to škodovka po novém roce chystá. Takže co dokóduji a nebude to z výroby, tak mi prostě přehrajou soft a já si to budu muset nechat opět nakódovat. Nic víc nic míň , jen jsem napsal co mi řekli. O záruce apod. nebyla řeč. Prostě tím se chce škodovka zřejmě chránit, jelikož pokud si nechám dodělat corner, dám cca 200 - 400kč, když si ho zaplatím od škodovky dám 2500Kč.Takže sám jsem zvědavej co se dozvím. Jinak narovinu do tohoto nevidím. A to že to jde v případě problémů vrátit vím, ale jestli někam pojedu 300km abych si to nechal nakodovat a pak opět,, tak to snad už nebude mít ani cenu. A navíc servisní kniha již není, vše digitální takže diagnostika se prý bude dělat kdykoliv dám auto do servisu.A co se na ní vše pozná já neumím říct. Ale možná bych něčemu z toho věřil. Čas ukáže. Jinak vím Ferdo že seš dobrý ale já jen napsal co mi bylo v servisu řečeno od známých..

 

 

Není papírová servisní kniha?  :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal a trvám si na tom...známý, neznámý. Škodovka rozhodně nemá v ODISu řízenou funkci, která by byla schopná dělat porovnání současného kódování oproti stavu na serveru. Jedině, že přijde update, který je donutí po přehrání(opět to neplatí obecně na všechny software a jednotky) to nakódovat přes online.

 

Vypnutí Start/Stop lze vždy vrátit zpátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...