Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Dobře a je zde tedy někdo z Plzně a okolí, kdo by mi byl ochotný dokódovat ten HHC? :D 

Případně nemá to vliv na záruku? Nebudou mít v AS třeba při servisní prohlídce nějaké řeči...? Někde zde na fóru jsem četl, že při servisní prohlídce přehrávají software / řídící jednotku, a tak bych to musel potom nechat znovu nakódovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martab napsal:

@michal2009 Ano, na navigaci je to dobré, ale v Boleru navigace není, takže to co na hlasovém ovládání funguje dobře, to v Boleru nevyužije (resp. za 400 při konfiguraci bych to bral, ale dodatečná aktivace u jiných modelů stojí 3-4tis. a u Fábie ani není možná dle vyjádření servisu a ŠA).

 

Vidíš, to je fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎15‎.‎1‎.‎2018 na 9:31, psemrad napsal:

Zdravím vespolek,

vlastním FIII Combi 1.2 Style MR2016, se kterou jsem celkem spokojený, ale přeci jen mi na mnou zvolené konfiguraci několik věcí nepřirostlo k srdci. V příloze je pdf, které shrnuje první tři postupy jejich možného řešení, které jsem tu v nedávně době jednotlivě publikoval:

1) Start-stop systém (hledal jsem takový postup, abych mohl systém start-stop jednoduše aktivovat opětovným stiskem tlačítka třeba při delším čekání za železničním přejezdem nebo před řízenou uzavírkou apod.)

2) HHC (s loketní opěrkou se ruční brzda neovládá pohodlně)

3) Dešťový a světelný senzor (Light Asist mi za šera spínal světla později, než bych očekával. A tak mi budíky často pohasnutím signalizovaly, že mám rozsvítit tlumená světla ručně. A při hledání vhodného intervalu stěračů jsem vzpomínal na "pohodlí" cyklovače ve Felicii...

 

U příležitosti svého ročního členství ve fóru a téměř dvěma stovkám stažení návodu viz výše, přikládám jeho mírně revidovanou verzi.

Potvrzuji, že auto prošlo garanční prohlídkou a vše zůstalo funkční.

Ať se daří!

VCDS_FABIA_III_část1r1.pdf

  • Líbí se mi 4
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 8. 2018 na 13:01, Martab napsal:

Lze nějak zprovoznit ukazatele dráhy při parkování na rádiu v kombinaci pouze se zadními senzory? (ikdyby to znamenalo "auto naležato" na LCD) Nebo lze jen s předními senzory?

Fotka uživatele Vanessa Becker.

ahoj, kedysi som skusal, mam len zadne senzory...neslo to, skus

 Screenshot_2018-08-03-13-51-15.thumb.png.f7e692807aa6903691c29184a836c1d8.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@psemrad Velmi pěkně zpracovaný příspěvek. Je to sice již nad moje schopnosti si to dělat sám, ale perfektní. Já mám Fabii z 3/2017 a nechal jsem si ji již "za draho" tímto vybavit (mimo toho blokátoru S-S). Já mám spíše opačný problém. Mně se stále rozsvěcují světla dost brzy, dokonce i při zacouvání do garáže za bílého dne. Mám nastavenu dobu zapnutí "pozdní", ale nějak jsem neviděl rozdíl. Stále to rozsvěcuje velmi brzy. Čím to je, nevím, ale v nastavení určitě ne, snad citlivost senzoru ....  Zaujal mne ten deaktivátor S-S. Já nemám takové znalosti elektroniky a ani schopnosti se slaboproudou elektronikou zabývat, a proto jsem byl nucen před týdnem, podle vzoru "Čečuláka", zakoupit v ISP shopu hotový deaktivátor S-S, ale ještě jsem jej "nenamontoval", musím si vše připravit, zajistit konektory a pod. Dokládám vše v příloze.

Snad to nebude "adminovi" vadit, vím, že S-S patří jinam, ale reaguji na celý Tvůj příspěvek v jednom, tedy i na S-S.

S-S modul 100633..jpg

Start Stop eliminátor, model 5-2018 - schéma.jpg

Start stop modul deaktivace Škoda Dacia Renault VW Peugeot atd.doc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

prišel mi kabel v 18.2 + cd.

Na fabii vyrobenou v 2015/4 funguje.

Nakodoval jsem hhc, dotankovat, start stop přes změnu napeti.

Po aktivaci hhc se rozsvítila kontrola tlaku v pneu ale pak uz se neobjevila.

Postupoval jsem dle návodu o wirera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn dávat sem nějaké odkazy na konkrétní kabel nemá moc cenu, protože zítra už ten odkaz nemusí platit..tam se to mění velmi rychle, stačí jen zadat do ali VCDS 18.2.0 nebo 18.2.1 a můžeš vybírat : https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180805053404&SearchText=vcds+18.2.0

 

na tvoji 3/2017 bude samozřějme fungovat, sám mám 6/2017 a v pohodě a jinak je ta zatím myslím nejnovější verze, vyšší zatím není :-)

 

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961  Odkaz je v pořádku, ale to množství těch kabelů v nabídce. Jak jsem říkal, rád bych, kdyby mi někdo řekl, který je ne moji Fabii nejvhodnější. Všimnul jsem si, že je to podle výrobců a podle jazyků, ale proč jsou někde (angl. + čeština), snad aso podle série. Já myslel, že vždy jeden kabel je jeden jazyk a jeden typ verze .... Tolik asi. Nejsem v tom zdatný, tak tomu moc nechápu, ale zajímá mne to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn není to o tom, jaký je pro tvoji fabii Fabii, všechny jsou pro tvoji Fabii..jsou to stále stejné kabely, jenom různí prodejci..všude je angličtina nebo nějaký jazyk..verze 18.2.0, kterou potřebuješ je stejně od všech výrobců jen v agličtině a k tomu je verze 17.1.3 v nějakém jazyku..takže, když si koupíš kabel kde je v popisu czech/english, tak dostaneš kabel, kde na cd budou k instalaci dvě verze vcds 18.2.0 english nebo 17.1.3 czech..mám to taky tak..ale na mém autě z 6/2017 už ta verze 17.1.3 s češtinou nefunguje, protože na tento soft je to auto už moc nové a nepodporuje ho, takže musím stejně používat anglickou verzi 18.2.0..

jinak, pokud chceš řešit kabel, je třeba to řešit v jiném tématu, protože toto téma je o kodování, takže adminovi se to za chvíli přestane líbit :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj abychom to uzavřely jak psal rudasn a jak jsem psal já odkaz po pár dnech nefungoval, rostech po nich pochopitelně jde!. Nakoupil jsem na ebay. Jak potřeba si pohlídat verzi jaka je uvedena. na řadu na fóru jsem  koupil nejnovější tedy 18.2. jsou i kabely za pár dolarů ale pozor ty jsou pro zastarale verze obd. Je potřeba si pohlídat aby  byla vysloveně uvedena verze! A pak je to loterie. Mě stál něco pres 30 dolců i s dopravou.

Konec!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...