Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

Mám dotaz. Koupil jsem OBD eleven, na své F3 jsem aktivoval cornering, hill assist, protočení ručiček, ale stahování oken přes ovladač se mi nedaří zprovoznit. Dle aplikace je funkce aktivní, ale nevidím nastavení v menu v autě a nefunguje to. V elektrice všechny okna, u řidiče je dvoupolohový spínač na automatický dojezd. Může to vůbec fungovat? Dá se to třeba nějak přes ten long coding? Ještě by mě zajímalo, ale to už mě tolik netrápí, jestli jde nastavit u toho corneringu vyšší rychlost než 60kmh. Aby to do zatáček svítilo i při vyšších rychlostech. I když jde o to, jestli by v těch zatáčkách bylo vůbec dostatečné natočení kol pro aktivaci té funkce.

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle jednoho dojezdu jak píšeš tak budeš mít před facelift, u něho to někomu fungovalo, někomu ne, mě třeba ne. Dále je podmínkou taky abys měl v rádiu nastavené jen otevírání u řidiče.

 

Co se týče corneru treshold rychlosti jsem na mobilu, tak ti tu nenapíšu návod ale určitě se tu toho na fóru válí kvanta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se ještě jednou, možná jak Tatar😁. V tom menu jsem to zkusil přepnout na "jedny dveře", výsledek je, že se mi odemknou pouze dveře u řidiče(logicky), ale na delší stisk to nic nedělá. Pokud teda tato volba nemá být zapnutá před nahráním té funkce přes OBD. Pokud by to ale ve výsledku fungovalo tak, že bych mohl odemykat dveře jen u řidiče, jinak by to na delší stisk nestahovalo okna, tak je to stejně asi na nic.

Ten cornering mě trošku zklamal, zdá se mi, že funguje jen do hodně ostrých zatáček a při malé rychlosti, i když jsem nastavil threshold na 60kmh. Po městě v údolí s normálními zatáčky při 50kmh mi to vůbec nezapíná :-/.

Editováno: , autor: honzaa_81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maximum pre corner je 127km/h,reaguje to spolahlivo a na kazdom aute co som nakodoval cez klasicky VCDS. Da sa upravit aj uhol natocenia kolies, ale neznamena to natocenie volantu! Ja mam na svojom corner na 73km/h a funguje, krasne osvetluje krajnicu i bocnu ulicku kde idem. Daj to niekomu nakodovat a budes to mat hned bez experimentov.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě taky funguje spolehlivě. @wirer já myslel , ze ten úhel je natočení volantu, protože když jsem to zkoušel a hrál si s tím , tak původně bylo nastaveno 90 stupnu a corner se sepnul když byl horejsek volantu vpravo nebo vlevo, což je prave těch 90 stupnu.. pak jsem nastavil na 45 a sepnul se když byl horejsek volantu v poloze cca za 8 minut dvanáct při zatoceni doleva.. a to odpovídá prave zase těm 45 stupňům… ale zkoušel jsem to jen na místě no . 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změnit úhly volantu a max. rychlost pro corner. Chci aby to svítilo i mimo město a ne pouze v kolmých zatáčkách. No a možná bych zkusil ještě to stahování oken klíčenkou. Ale to už mě netrápí.

Ještě jsem to teď studoval a v tom OBD eleven je ještě další menu Adaptace, kde jsou stejné názvy položek, jako v návodu pro VAG od wirer. Tak to po práci připojím a doufám, že tam najdu i položky pro ty parametry na úhel a rychlost. To by pak bylo nejjednodušší...

Editováno: , autor: honzaa_81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kvetosmtak hadat sa nebudem :) mozno mas pravdu, no co ja viem tak je to kolies. aj offroad rezim berie kolesa. ale neskusal som to tak ako ty

 

@honzaa_81corner sa cez dlhe kodovanie nenastavuje, maximalne dvojkove rady (S2, O2, F2). trojkova rada to je cez adaptacie, od urciteho roku a typu BCM je dokonca cele dlhe kodovanie presunute medzi adaptacie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že s tím co tady děláš pro ostatní, se ani nemusíš omlouvat😁.

Můžu mít ještě dotaz? Když vypnu rekuperaci, teď nemůžu najít postup, ale to je jedno, pojede potom alternátor stejně jako ve starých autech? Máte to někdo vyzkoušený? Není stačí mít deaktivovaný start stop a alternátor dobíjí pořád? I když ta deaktivace start stop přímo v menu OBD eleven mi přijde, že je jen invertování funkce tlačítka...

Editováno: , autor: honzaa_81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekuperácia nejde vypnúť diagnostikou. Taktiež pri vypnutom start/stope naďalej funguje rekuperácia. A vypnutie start/stop cez kódovanie neinvertuje funkciu tlačidla start/stop.

Na vypnutie rekuperácie je potrebné odpojiť konektor pri batérií, ale na to tu je už téma aj so skúsenosťami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...