Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Ahojte, je možné zmeniť hodnotu na displeji medzi budíkmi pokiaľ auto nemá palubný počítač ? Tuším v tejto téme som čítal, že aj keď je auto predávané ako bez palubného počítača palubný počítač ma. Neviem či je to pravda. Ak áno nedá sa len cez diagnostiku prepnúť hodnotu na aktuálnu rýchlosť ? Momentálne displej zobrazuje len teplotu ako na fotke

Vďaka.

IMG_20220130_201641.thumb.jpg.d74fb7f5bf026c2acffbf4fdffe4f172.jpg

Editováno: , autor: Sfelar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím palubním počítačem, jestli to náhodou  nebylo myšleno že řídící jednotka umí logiku palubního počítače (třeba stejně jako každá trojková fabia umí hold assist nebo cornery i když nemáš mlhovky) ale display to asi nebude umět zobrazit.

 

Jinými slovy software to umí ale hardware buďto chybí nebo neumí

 

 

Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 hours ago, Sfelar said:

Ahojte, je možné zmeniť hodnotu na displeji medzi budíkmi pokiaľ auto nemá palubný počítač ? Tuším v tejto téme som čítal, že aj keď je auto predávané ako bez palubného počítača palubný počítač ma. Neviem či je to pravda. Ak áno nedá sa len cez diagnostiku prepnúť hodnotu na aktuálnu rýchlosť ? Momentálne displej zobrazuje len teplotu ako na fotke

Vďaka.

IMG_20220130_201641.thumb.jpg.d74fb7f5bf026c2acffbf4fdffe4f172.jpg

Na páčce nemáš nic čím bys to přeplul jo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na páčke nie je nič ( gombíky na páčke sú na ovládanie palubného počítača aj sa nemýlim a ten v aute nie je ). Manuál som si prešiel. Je tam napísané, že displej zobrazuje údaje v závislosti od výbavy auta. Takže v mojom prípade asi len údaje čo vidieť na obrázku. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2015 na 20:56, Joseamigo napsal:

Ti z vás, co už FIII mají nebo ji mají "prolezlou", jak na vás působí podsvícení maxidotu a budíků v bílé barvě? Já měl ondyno pujčeného Rapida a v noci, když jsem jel po neosvětlených cestách, tak mi připadalo, že ta bílá je moc "ostrá", prostě jsem měl pocit že po kouknutí na displej maxidotu nebo na budíky a poté zpět na cestu jsem chvilku "nic " neviděl. Připadalo mi, že to dost září a oslňuje a ztlumit kolečkem jako třeba v OI to nende. Je to v FIII taky tak "ostré"? Nedá se náhodou to upravit nějakým kódováním/přizpůsobením?

Pokud vím tak u mojí fb3 jde osvětlení interiéru a maxidotu stlumit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Sfelar napsal:

Na páčke nie je nič ( gombíky na páčke sú na ovládanie palubného počítača aj sa nemýlim a ten v aute nie je ). Manuál som si prešiel. Je tam napísané, že displej zobrazuje údaje v závislosti od výbavy auta. Takže v mojom prípade asi len údaje čo vidieť na obrázku. 

 

Logicky co sis nekoupil a nedoinstaloval to prostě memáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypnutie zobrazenie ponuky Mirrorlink

 

Poznámka: MirrorLink ako súčasť balíka Smartlink má momentálne ukončenú podporu pre všetky modely. V menu Smartlink sa napriek tomu zobrazuje stále. Po pripojení mobilu sa ponuka zmenší na kombináciu AndroidAuto+MirrorLink alebo Apple CarPlay+MirrorLink. Po úprave ponuka MirrorLink zmizne a na výber ostane iba AndroidAuto alebo Apple CarPlay. Podmienka pre vypnutie alebo opätovné zapnutie MirrorLink je aktívna Smartlink funkcia na infotainmente (Swing+, Bolero, Amundsen). Táto úprava nedokáže Smartlink ani žiadnu jeho časť aktitovať!

 

IMG_20211128_221212.thumb.jpg.2fda919d7bb15c5a43dd9c59d831edfc.jpg IMG_20211128_221149.thumb.jpg.449e72162ac9f2b4efbba1513e26f8a4.jpg

 

Kódovanie:
- Modul 5F – InformationElectr.
- Adaptation 10
Vehicle_configuration-Mirror_link zmeniť na OFF

 

1450278362_Snmkaobrazovky(711).thumb.png.5858f2451bf6c330603fadded058e101.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, wirer napsal:

nie, nejde to ani u O3 od 2015 (16?) vyssie co viem. bezpecnost, aby dazd niekoho neprivrel do okna predpokladam

Jen tady doplním:
Nejsem si teď přesně jistý, ale u Fabie FL to myslím není jako možnost v kódování BCM, alespoň u naší Fabie FL 2018 to nejde, ale trošku jsem se v tom hrabal, tak možná to je tím.

Každopádně co vím na 100%, tak po výměně senzoru deště to funguje. Správný senzor lze poznat podle čísla dílu. Mám za to, že to lze i podle pohledu zvenčí na senzor. Pokud tam jsou jasně viditelné takové dva kruhy, tak to neumí. Pokud tam je jen "jedna bílá kapka", tak to umí (takto to bylo u mě). Číslo dílu si nepamatuji z hlavy, tuším, že nesmí končit 47.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F3 pouziva 5Q0 955 559 A pre manualu klimu a 5Q0 955 547 B pre automaticku klimu. 547 ma v sebe dazd/vlhkost/svetlo, 559 len dazd/svetlo. tolko co k tomu viem ja, niekde aj v ramci fora sa tieto rozdiely riesili. ked som dorabal sebe senzory po vymene skla, tak som daval prave ten 559, lebo klimu mam manualnu. pokial niekto ziadal prerobit svetleny na dazdovy, daval som 547.

aj diag by ich mala rozlisovat:

- 559 - RLS - rain light sensor

- 547 - RLHS - rain light humidity sensor

 

teda ak dobre pamatam

 

Sn%C3%ADmka-obrazovky-466.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, já jsem tohle taky někde četl. Například O4, Enyaq a možná i další vozy, používají 81A 955 555A/B a ty umí zavírat okna za deště. Já konkrétně mám v autě 81A 955 555 B (Měnil jsem také okno, tak jsem dal rovnou ten) a ten umí zavírání okna. v ODISu se identifikuje jako RLFSS. Předtím jsem měl 5Q0 955 547 A a identifikoval se jako RLFS. Oba mají vysvětlivku stejnou, funkce také, jen ta zkratka se mění :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ano. Pro Octavii taky tento senzor vedený není a funguje. Myslím si, že z pohledu komunikace se tam nic neměnilo, tudíž vyměnit samotný senzor a správně jej nakódovat, by mělo stačit. Jen pozor na to, že nejspíš pro ten 81A nebude "čitelné kódování", respektive, že tam budou vidět jen ty byte a bity. Já to udělal tak, že jsem přes VCDS vyčetl nastavení starého, kde jsem mu nastavil, ať zavírá při dešti, což samozřejmě nefungovalo. No a pak jsem to kódování dal do toho nového a hele funguje :D

Samozřejmě bych výměnu dělal jen v případě, že vůbec jsem schopen to nastavit v autě. Musí jít zaškrtnout v infotainmentu, že chci zavírat při dešti. Pokud to nastavit nejde (myslím tedy konkrétně nakódovat), tak výměna senzoru pochopitelně nepomůže. Protože jak jsem psal, třeba v naší Fabii (BCM 2Q0), tu možnost k aktivaci nevidím, čímž se ale nevylučuje, že i s 2Q0 BCM to nepůjde nastavit.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojda panove, kolega v praci by potreboval vypnout signalizaci blinkry pri zamknuti a odemykani auta dalkou. Jezdi pozde domu vecer a nece pre barakem budit blikanim manzelku.

Je to F3 2016, co sjem tak hledal, tak jsem v adaptacich ani kodovani nenasel, v tom PDF co tu jde stahnout je sice uvedeno vypnout

v adaptacich BCM: Optische Rueckmeldung Komfortschliessen

ale myslim ze to je chyba, a jedna se o problik pri komfortnim zavreni oken ...

Ostatne jsem to zkousel dat ( bez soft resetu ) a nejde to ...

Nevi nekdo? dekuji za pripadne rady ...D

 

Edit: OBD11, VCDS i VCP mam k dispozici ...

 

Editováno: , autor: danikd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Akustické potvrdenie odomykania-zamykania až po druhom stlačení tlačidla na diaľkovom

 

- Modul 09 – Central Electronics
- Security Access - 31347
- Adaptation 10 
Acknowledgement signals-pa_quittungston_beim_zweiten_ZV_Auf_Befehl zmeniť na not active
Acknowledgement signals-pa_quittungston_beim_zweiten_ZV_Zu_Befehl zmeniť na not active

 

027.thumb.png.298c50c05a137eb7d0a162260d2888b5.png 028.thumb.png.7910671e1aae5158113ca8c47f0e0b9e.png

 

Acknowledgement signals-pa_quittungston_beim_zweiten_ZV_Zu_Befehl (a Acknowledgement signals-pa_quittungston_beim_zweiten_ZV_Auf_Befehl) spôsobí iba to, že zvukové potvrdenie zamykania budeme počuť až po druhom stlačení zamykania diaľkovým kľúčom. Pri odomykaní kufra (stredovým tlačidlom na diaľkovom) je zvuková výstraha stále aktívna. Odomykanie (Acknowledgement signals-pa_quittungston_beim_zweiten_ZV_Auf_Befehl) s druhým stlačením odomykacieho tlačidla moc zmysel nedáva, zamykanie ale áno. Hlavne v tichej lokalite a parkovaní v noci.

 

Funkčné by to malo byť pri klasickom fabrickom alarme, ale aj pri nakódovaní zvukového potvrdenia odomykania/zamykania cez klaksón.

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím Vás,
má prosím vás někdo zkušenosti s "Long coding" přes VCDS a zároveň i přes aplikaci Car Scanner? Snažil jsem se přes aplikaci Car Scanner nakódovat nějaké věci, které se mi zdařily (deaktivace Start/Stop, rozsvěcení mlhovek do zatáček, vypnutí denních světel při zatažené ruční brzdě), ale aktivaci Hill Hold se mi nepodařilo aktivovat. Je tam ale ještě možnost "dlouhého kódování", bohužel bez návodu je nesmysl tam cokoliv měnit. Mám k dispozici pouze návod na kódování od místního uživatele Wirer na VCDS a má otázka je, jestli se dá nějak aplikovat i na kódování v aplikaci Car Scanner? Přikládám screenshoty z návodu od Wirer a z aplikace, kde je položka Byte 22 v sekci 03 - Brzdy (to je právě k aktivaci HHC). Ta konkrétní čísla (Bity) se ale od toho návodu liší. Tak nevím, jestli je důležité pouze to, jaké číslo má být na konci (Bit 0) nebo jestli to musí být celé stejné. Případně jestli je to celé jinak a návod z VCDS se použít nedá? V tom případě, jestli někdo dokázal nakódovat HHC přes dlouhé kódování v Car Scanneru (přes nabídku v nastavení se mi to nepodařilo). Děkuji.

 

Fabia III. (r.v. 2015, před faceliftem), 1,2 TSI, 66 kW, manuál 5 st.

VCDSvsCarScanner.jpg

Editováno: , autor: R-K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...