Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Zdravím.

Chtěl jsem si přes diagnostiku vyzkoušet ostřik předních světlometů. Tedy v Centrální elektřině a akční členy. Ale nefungovalo to, ani jeden akční člen v Centrální elektřině nešel spustit (ostřikovače oken atd.). Píše to, že funkce není podporována řídící jednotkou.  Chci si takto před zimou ostřikovače světlometů prostříknout, aby se do hadiček dostala zimní směs. V jiných jednotkách (např. Palubní deska) mi akční členy fungují. Má to tak být, nebo je chyba u mě? Mám originální nejnovější program VCDS a originální kabel HEX-V2.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

U otočného spínače světel mi na polohu 0 svítí jen přední denní světla. Bylo by možné nakódovat, aby se na polohu Auto k přednímu dennímu svícení rozsvítily zadní světla? Tedy poloha 0 = přední denní světla, poloha Auto = přední denní + zadní světla. Vím, že lze nakódovat, aby na polohu 0 svítilo přední denní + zadní světla, ale já bych to chtěl odděleně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/28/2022 at 9:29 AM, ferokulda said:

Zdravím.

U otočného spínače světel mi na polohu 0 svítí jen přední denní světla. Bylo by možné nakódovat, aby se na polohu Auto k přednímu dennímu svícení rozsvítily zadní světla? Tedy poloha 0 = přední denní světla, poloha Auto = přední denní + zadní světla. Vím, že lze nakódovat, aby na polohu 0 svítilo přední denní + zadní světla, ale já bych to chtěl odděleně.

nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
2 hours ago, lok899 said:

Ahoj. Namontoval sem si do zpátečky ledky ale hlásí mi chybu a nemohu dohledat postup jak chybu odkodovat. Nevíte kde přesně to ve VCDS najdu? Díky

To jsi asi moc nehledal 🙂 Je toho plny internet a dokonce jsou to vetsinou i navody spravné oproti jinym vecem 🙂 

jak je zmineno výse.. V jednotce elektriky v adaptacich si najdes Leuchte 28 --> Type of load 28 --> allgemeineLEDmitOpenLoadDiagnose.... 

Ale teda  pokud mas nejakou novou fabku treba 2021 napriklad tak tam je to trosku jinak no, na to asi nekde navod jeste neni, ale kdyz clovek zapoji hlavu, tak vi co asi nastavit  🙂 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kvetosmallgemeineLEDmitOpenLoadDiagnose sice potlačí tu chybu ve funkčním stavu, ale pak to nebude hlásit, když shoří jedna z těch "žárovek".  Lepší by bylo změřit si skutečný odběr a nastavit tam hodnotu, která odpovídá skutečnému odběru dvou LED žárovek.

Editováno: , autor: shrek_85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na F3 jsem ještě žárovku měnit nemusel, ale čekal bych, že když shoří jedna z těch paralelně zapojených couvacích žárovek, že to BCM pozná.  Tohle fungovalo už na F1, kde jsou přední/boční/zadní žárovky blinkerů pospojované ve svazku a BCM dokáže detekovat spálenou žárovku v předním/zadním blinkeru (snížený odběr) nebo připojení přívěsu (zvýšený odběr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja to zjistil kdyz jsem nakoupil nekolik druhu ledek do zpatecky a zkousel jsem ktera hazi chybu a ktera ne.. zkousel jsem to na aute ktere nemelo ,,nakodovano" zpatecky na Ledky.. a zkousel jsem vzdy jen jednu.. jedno svetlo byla puvodni klasicka zarovka z vyroby a do druheho jsem dal vzdy tu ledku...jsem si rikal, jak jsem dobre nakoupil, ze ani jedna ledka chybu nehodila :-)) tak si rikam supeeeeer. 🙂 a jakmile jsem vymenil i druhou tak hned chyba :-)) tak jsem tak zase vyzkousel vsechny, ze jsem dal obe ledky a vzdy chyba :-)) tak me zase radost presla 🙂 Jako kdyby odesla jedna uplne tak to asi chybu hodi..ale v tomto pripade ne 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
1 godzinę temu, octavia_66_tdi napisał:

Klucí nevíte jak vypnout otravné hlášení při každém zastavení na odpojený start-stop ?

Klasicky od mínus polu. Na rádiu jsem to už udělal, ale jestli to jde i na budíkách.  Díky

19 can gateway
zakázat tyto zprávy

indikace programu účinnosti Live Tip pomocí systému start-stop


indikace programu Live Tip performance pro aktivaci systému start-stop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...