Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Teplota oleja bola a je vzdy zavisla na bydikoch a nie vsetky ju dokazu zobrazit

US svietenie niekomu funguje spolahlivo, niekomu blbne. Mal som to asi 2 dni, no ked sa mi z nicoho nic pocas jazdy resetla BCM a auto vyhodilo niekolko chyb (hlavne osvetlenia), vypol som to. Podla mna zbytocna funkcia.

A hej, mal som to podla mnou vytvoreneho pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2023 na 20:33, Regulak napsal:

Chtěl bych změnit intervaly jak předních stěračů tak i zadního stěrače. Zatím jsem to nikde neobjevil. Měl někdo větší štěstí s hledáním?

tak zadni sterac jsem tusim videl v centralni elektrice, ze se tam dalo delat neco s vterinama ..ale nezkousel jsem. A predni uz vubec, kdyz mam cyklovac, tak ze 3 nebo 4 rychlosti nebo kolik jich tam je , si vzdy vyberu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

 

Fabia 3 2021 Active, VCDS plná licencovaná verze, aktualizováno.

 

Nastavil jsem svícení zadních světel s DLR podle Wirerova návodu 4.6.2 - plné Cé... Vše nastaveno, je to tam při zpětné kontrole, ale nesvítí...

Je nějaký poznatek proč by to nešlo?

 

Pak jsem to vše vypnul a chtěl to udělat podle 4.6.1. ale funkce DayTimeRunningLights-TagfahrLicht DauerFahrLichtAktiviertZusaetZlichStandlicht v adaptacích 10 vůbec není.

 

Stagging, Vypnutí Green rad, Cornering proběhl OK.

 

 Pokud tam není, může to znamenat že to nejde ani podle 4.6.2 ? Jednotka vůbec nepodporuje...

 

Kodoval jsem více aut, chyba v práci to nebude... navíc to nastavení tam je při zpětné kontrole uložené je.  Resetovat jednotku jsem také zkoušel.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyz jsi ,,kodoval" vice aut jak rikas, tak ver , ze chyba v praci to je.. musis si uvedomit, ze navod je vytvoren uz nekolik let zpet..a doba jde stale dopredu a pokud neco delas tak to chce trosku u toho i premyslet a ne jen bezhlave neco opisovat. 🙂 

 1  To DRL mas samorejme spatne, musis dat Daytime running Lamps ( a ne lights) 

2.  Druha moznost co zminujes tak jednotka stoprocentne taky podporuje.. Außenlicht_Front-Tagfahrlicht-Dauerfahrlicht_aktiviert_zusaetzlich_Standlicht, tam proste je..takze spatne asi koukas 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, zkusím...

Netajím se tím že jsem to dělal podle Wirerova návodu.. ano je 6let starý, vidím že jde vývoj dopředu. Já zase tím tak "nežiju", sem tam přepnu nějakou blbost jako jsou pásy známým na autě.. Nehraju si na žádnýho kodera a jako IT nejsem bezhlavý popřepínač všeho bez návratu..

Wirer tam má lights (Lamps jsem viděl hned pod..).  To se asi "vypřemýšlet" nedá.. což? To ti někdo musí říct..  Außenlich.. tam taky nemá, překlad do NJ jsem holt nezvládl..

 

Díky, jsi dobrý.. ale taky trochu skromnosti ke starýmu dědkovi co je možná 3x starší.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslim si, ze jsem dobry :-))) Jsou rozhodne lepší :-)) Ale ta prvni cast byla myslena tak nejak vseobecne, ne primo jen na tebe 🙂 Dost popisku se v tom VCDS zmenilo. Coz je prave treba to Lights -Lamps. Pak treba uz taky clovek nenajde Parking lights, ale je tam uz Positions lights. 

A pak jsou trea pripady, kde je zmenena jen ta prvni cast, ale cast za pomlckou je stejna,tak pomuze dat do vyhledavace treba jine slovo ( je lepsi asi zadavat nejake slovo z te druhe casti vzdy)  Außenlicht_Front-Tagfahrlicht-Dauerfahrlicht_aktiviert_zusaetzlich_Standlicht 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle ofiko VDCS podpory (návodu) je zapnutí zadních světel spolu s DLR pro F3 takto..  Nějaký naprosto odlišný způsob, To C23 podle mne určuje fci a to CD 24 ji navazuje na nějaký nadřazený uzel programu týkající se DLR..  Nebo o tom něco někdo víte?

 

10 – Přizpůsobení
vyberte položku v menu: ENG124883-ENG115406Osvětlení 23SL HLC7_C_23

vložit hodnotu:
automatické spínání světlometů = koncová světla při denním svícení ZAP
neaktivní = koncová světla při denním svícení VYP


vyberte položku v menu: ENG124884-ENG115427Osvětlení 24SL HRA69_CD24

vložit hodnotu:
64 = koncová světla při denním svícení ZAP
0 = koncová světla při denním svícení VYP
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To C je volny kanal na ktery to muzes dat..ale to muzes dat klidne i na jiny kanal, treba E nebo G napriklad.. A to CD tam nastavujes intenzitu toho sviceni.  Takze kdyz to das na kanal C , tak pak musis nastavit intenzitu na tom CD ..Kdybys to dal napriklad na kanal  E tak tu intenzitu musis nastavit na EF. Kdyz intenzitu nechas na hodnote 0, tak to sviti nebude, proto musis nastavit napriklad na 50.. kdyz nastavis na 100 tak to bude svitit naplno. Takze defakto kdyz budes chtit aby ti to pri dennim sviceni nesvitilo naplno, tak si to muzes nastavit na mene.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jinak pozor.. on ten VIS tam ma kolikrat opravdu nesmysly.. nevim co vse si zkopioval ted z toho sem.. Ale jak tu pises C23 , tak to se tyka leveho zadniho svetla.. a To CD 24 se tyka praveho zadniho svetla.. je to dost neuplne a neni to spravne. Spravne by melo byt C 23 nastavit na daytime running lamps a pak dimming CD23 na hodnotu kterou chces, napriklad 100. a to same pro prave svetlo C 24 na daytime running lamps  a dimming CD24 na pozadovanou hodnotu.. Ale taky si musis dat pozor zda je kanal volny..na tom kanalu C muzes mit napriklad uz coming home leaving home. tak to musis dat jinam, treba na to E nebo G 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkopíroval jsem vše co tam bylo. Taky se mi to zdálo divný, protože to v podstatě popírá co jsem dosud věděl, že 23 je jedna strana a 24 druhá... Takže to mají hodně nekompletní.. v podstatě pokud to chce člověk udělat podle návodu, tak je to nepoužitelný.

Díky za rady, udělám to podle Wirera, jenom místo lights dám lamps..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano , presne tak.. 23 je jedno svetlo a 24 je druhe svetlo. Podle toho co jsi zkopiroval , tak bys mel leve svetlo sice nastavene na denni sviceni, ale nemel bys nastavenou hodnotu na ktreou ma svitit, takze by nesvitilo..na druhem svetle bys mel naopak nastavenou hodnotu, ale bylo by to k nicemu , protoze bys nemel nastavene ze to ma svitit pri dennim sviceni 🙂 Dalsi vec je, ze u klasickych svetel pred FL by ti po nastaveni jen 23 a 24 svitilo jen eLko,nesvitilo by komplet Cecko.. tam musis nastavit i brzdova svetla ( 20 a 21) , ale ty nemuzes nastavit na plno na 100 procent , porotoze by ti pak svitili porad brzdovy na plno a za tebou by si mysleli , ze porad brzdis. Takze pokud jsou stara pred FL svetla tak aby svitilo cele C tak musis nastavit 20 21 23 24. pokud jsou uz to nova ledkova FL svetla tak, tam staci nastavit jen 23 a 24 . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díkes Wirerovi za návod a Kvetosm za rady a konzultace!!

Je to sice po FL, ale jen Active, takže žárovky..

Nastaveno, funkční!  Dnes to jsou Lamps (ne lights, ale lights tam stále v nabídce je)), koncovky nastaveny na 70% a brzdovky na 18% a teď ve slunečném podnebí se to jeví stejné, Ještě zkontroluji večer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj lights tam stale je, ale sam nevim k cemu to je dobry, protoze jsem se zatim nesetkal, ze by se tim neco aktivovalo. Jinak 18 na brzdovky je spravne, tak to ma byt aby to bylo stejne jako kdyz svitis hlavnima svetlama a pak das brzdu. Takze brzdovych 18 s tim bych nic nedelal.. u 23 a 24 tam si s tim muzes klidne pohrat. tech 70 neni az takovy rozdil, to uvidis pak vecer az se podivas.. kdyz bys dal napriklad 50 nebo mene, tak tam uz je to vice poznat ze je rozdil kdyz svitis dennima a kdyz prepnes na hlavni svetla 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsetko sa vyvija, vsetko sa meni, vcera som zistil ze uz je verzia VCDS 23.3. co fungovalo kedysi, nemusi dnes. pri DRL teoreticky staci pozriet co je nastavene na predne svetla a podobne pouzit na zadne. F3 uz nemam, dokument je este ciastocne rozpracovany, ale vsetko sa odsledovat neda. spatna vazba prichadza takmer NIKDY, iba ak postrehnem nieco na forach. kedze som to nastavoval na nejakej starej verzii (17.3.???), odvtedy sa X-krat program i FW v kabli aktualizoval. ked som kodoval auta pravidelne, obcas ma nieco napadlo opravit ci nove zverejnit

problem je tym snad vyrieseny a ak na to nezabudnem, opravim. ale ruku do ohna za to nedam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 15. 2. 2019 na 23:59, wirer napsal:

vonku je už asi 2 týždne nová beta verzia, 19.1.2. všimol som si to až dnes...

 

484689103_Snmkaobrazovky(405).thumb.png.c45a9d98b3bbdfee25d76aa2b9447569.png

 

no i tak to nerieši (aspoň u mňa) nemožnosť dostať sa do kódovania jednotky 09. F3FL a Karoq majú nejaký nový typ BCM jednotky, s ktorým si ja neviem rady. popravde nemám veľa možností na testovanie. ak niekoho niečo napadne, kľudne do správy. adaptácie a ostatné jednotky kódovanie nie je problém. tu viem maximálne meniť nastavenia podružených jednotiek k BCM

 

1710644134_Snmkaobrazovky(408).thumb.png.783af309b02dae6114bafd9b4401052f.png

Ahoj, podařilo se už někomu vyřešit tu nedostupnost BCM jednotky pro kódování/adaptace? Co nová verze VCDS? Nebo hračy typu OBD11, Carista, Carscanner? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...