Přejít na obsah

Nefunkční el. sedadlo u řidiče


McLain5

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem jeste jednou,

pisi podruhe protoze jsem zkontroloval vsechny pojistky a vsechny jsou ok,kdyz jsem si tady procital forum o zavadach docetl jsem se,ze pokud nefunguje posun sedacky nefunguje ani sklapeni zrcatek,ale tomu v mem pripade tak neni,zrcatko funguje a vyhrivani take,pouze ten posun vsemi smery NE.Je tady nekdo kdo tomu trosku rozumi,poradi?Nez to dam elektrikarovi.Dekuji,Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus projet vlákno Zadáno pro Ace Venturu,ve vlakne na straně 11resil někdo sedačku,ale když to projedes cele,možná tam toho bude vic. To ze na první ti nikdo neodpověděl bylo nejspise z důvodu, ze pojistky je první věc co u poruchy EL. zařízení kontroluju než zalozim tema a ptam se co by to mohlo byt jineho.A nemáš vodu pod kobercem řidiče, nebyl by jsi prvi.

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš hledat - nejlépe jak píše Doktorone v sekci "zadáno pro Ace Venturu"! Cca před 2 lety jsem řešil nefunkčnost pojezdu, resp. el. ovládání přední sedačky. Ace zjistil, že jsou sedačky jištěné silnými bimetalovými pojistkami, které jsou pod volantem za tou první deskou. Musíš si to najít a je to tam dobře popsané. Přeji úspěch  :gunners3:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus odpojit a zapojit zpět první konektor odpředu (červené dráty) na svorkovnici zespod sedadla. pokud nefunguje sedadlo, nemělo by jít ani naklápění praveho zrcátka při zpátečce když je ovladač zrcátek v poleze R. Pokud sedadlo pujde, může být chyba někde v komfortu kabeláž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Můj problém spočívá v tom, že sedačky plně fungují, ale kupř. nemůžu odjet na jeden zátah po celé dráze pohybu - vždycky jako bych najel na koncový spínač, musím tlačítko pustit a hned zase aktivovat a pohyb pokračuje. Dělá to u všech směrů a přestala mi fungovat paměť - zvláštní, ale to bude zřejmě jen o kontaktech, snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Dobrý den, taky podobný problém při odpojení baterie mě přestali reagovat paměťová tlačítka na sedadlo. Fungují jen na obě zrcátka, jinak je vše OK. Zkoušel jsem sedadla do přední polohy, je tam prý nějaký bod, do zadní polohy a nic, jinak sedadla fungují. Pod sedadlem vodu nemám. Pročítal jsem různá fóra ale poprvé se setkávám s podobným problémem až teď u  Dibla.

 Tak kdyby někdo věděl nějakou radu.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diagnostice jsem byl někdy před 3 lety, něco to psalo ale už fakt nevím. možná něco podobného.

Jezdit někam do servisu se mě už nechce, kalibraci jsem prováděl někde jsem to našel na německých stránkách ale to už je taky asi 3 roky.

Takže mě to už 3 roky nejde a zvykl jsem si na to. Dřív jsme se s manželkou střídali tak to bylo aktuální. Dnes už ne.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové a dámy, většinou je ztráta paměti způsobena nenastavením koncových poloh

Nastavení se prodádí posunem všech pojezdů od začátečních do koncových poloh (jako okna při odpojení aku)

Jakmile není nastavení kompletní, tedy projet všechny pojezdy od začátku až do konce, nepůjdou ani ostatní

Pokud dojde k náhodnému zastavení posunu (jak tu někdo psal), není to závada a je nutno projet celou dráhu posunu ( není nastaveno).

Je samozřejmě nutné, aby kolenice byly čisté a pojezdová kolečka čistá a funkční

Někdy je nutné nastavení uložit i na klíček

Uložení do paměti lze i ke každému klíčku a je dobré to udělat následovně:

"Po uložení nastavení sedadla a zrcátek do paměti máte 10 s na to, abyste
následujícím způsobem přiřadili dálkovému ovládání určité paměťové
tlačítko.
– Vytáhněte klíč ze spínací skříňky.
– Stiskněte tlačítko pro odemknutí vozidla ⇒ strana 38 a podržte je asi
1 s stisknuté, dokud akustický signál nepotvrdí přiřazení. Nastavení je
uloženo pod příslušným paměťovým tlačítkem.
Aby bylo možno vyvolávat pomocí dálkového ovládání nastavení, která jsou
uložena v paměti, musíte jedno paměťové tlačítko přiřadit dálkovému ovládání.
Doporučujeme jednomu z obou dálkových ovládání, která jsou k vozidlu
dodávána, přiřadit přední paměťové tlačítko a druhému dálkovému ovládání prostřední
paměťové tlačítko." (výňatek z návodu k použití)

Čili většina těchto "závad" nejsou závady, ale spíš špatné uživatelské nastavení

Poté je dobré udělat kontrolu - rozštelovat, zamknout a zkusit

Uživatelská příručka str.58

 

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den všem. Takže, dal jsem na radu a projel všechny posuvy. Nepomohlo.  Poznatek - kdyz najedu dopredu, dolu a podrzim zaroven oba posuvniky dolu a dopredu, tak po nekoli vterinach 2x pipne gong..  Kde jsou umisteny snimace posuvu-naklonu? Nebo to prepocitava z elektromotoru? Na diagnoze se pri posuvech totiz nemeni hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uživatelskou příručku jsem četl a dělal to podle ní a podle německého fóra  ty koncové polohy, vždycky to píplo ale nic nepomáhá.

Ukládání do paměti je funkční protože na paměťová tlačítka fungují zrcátka.

Asi chyba někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim, uz hledam asi 40 minut dle odkazu, zatim jen slusny prehled ceskych nadavek. Prosim, potrebuju poradit, kde nebo podle ceho najdu pojistku ovladani sedacky ridice pod volantem. Barva, oznaceni, cokoliv. Schema ktere sem daval Sup1 nevypada ani podobne. Superb 1 2007. 

Moc diky!

C1E83547-655F-410C-AF67-A5E2A30FF9B8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, pojistku jsem našel, vyměnil za "běžnou" 30A, ale bohužel výsledek negativní. Musí ta pojistka být stejná, jako na fotce výše, nebo je to jedno? Nějaký nápad, kam se ještě podívat, nebo už musím rovnou k elektrikáři? Po bouřce (asi měsíc zpátky) mi asi zateklo do ovládání posuvu (nejspíš), vyhřívání funguje, posuv ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...