Přejít na obsah

Odstranění samolepek ze clony spolujezdce


samurai

Doporučené příspěvky

Bohužel jsem nepřišel na fígl, jak celou clonu jednoduše sundat. Po odstranění krytek jsem nebyl schopen přijít na to, jak packy uvolnit. Tak dnes jsem vzal líh a zkusil, co to udělá. No hned to neudělá nic. Po chvilce dlachnění se mně podařilo část nálepky sloupnout, odhadem 30%. Je tenká a rád se trhá. Pod ní je vrstva lepidla. A na to líh účinkuje velmi dobře. Stopy nenadělal. Mám dole asi 60% nálepky na vnitřní straně clony. A budu rád za návod, jak clonu sundat. Z nákresu v DP jsem to nepochopil. Podle všeho je opravdu potřeba nechat líh působit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od hloupostí s nějakým ruským odporem zpátky k věci. Nevím tedy, jakým způsobem byl použitý odlakovač. Já jsem zkusil napustit vatu, přiložit, držet ... a ani rana. Vytrvalým škrabáním se okraj samolepky odchlípne, ale ať už po přiložení odlakovače nebo bez něho, sloupne se jen tenká folie a zůstane lepidlo. Pravděpodobně to bude jiným modelem. Podle Etky by měly být clony pro Superb jiné, pokud se nepletu už jenom tím, že v Superbu mají osvětlení.

 

Výsledek je takový, že je dodělaná vnitřní strana, je to drbačka jako blázen, zbytek vnější bude čekat na další šichtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abychom se zase vrátili místo hospodských řeší zase k věci. Jestli je něco přiloženo stejný čas horizontálně nebo vertikálně by mělo být jedno, tak jsem si prohlédl variantu OIII a SIII:

 

DSC09817.thumb.JPG.ba0fb32c30c93f3b84515926fe523522.JPG

 

DSC09816.thumb.JPG.13485172c338118bdd5030a00f38a86e.JPG

 

DSC09812.thumb.JPG.617fd31f3676a161201f760d8a6572c1.JPG

 

DSC09814.thumb.JPG.01bb73b7e71d9013d1a13a0af7aa2ba2.JPG

 

Kdo najde správně rozdíl, dostává tři bludišťáky (vyplatí se sledovat okraj cedule). No a na omak je to také jiný materiál - v OIII to působí gumově a trochu lepivě, v SIII je tvrdší. Po namočení lihem/odlakovačem se v SIII rozpouští lepidlo pod nálepkou, nálepka zůstává pevná.

 

Fotky fajeraka pak ukazuji i jinou cedulku, takže je dost možné, že je variant nakonec x.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ještě se vrátím k této odborné debatě. Toto je zbytek nálepky v SIII MR2017. Jak to vypadá v OIII zjistím až u té nové, starou teď už na těch pár měsíců předělávat nebudu. Abych zamezil spekulacím - jediná deformace materiálu je zkroucení, materiál byl pevný a ani po půlhodinovém působení chemie se jeho vlastnosti neměnily.

 

 

20190624_202451.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...