Přejít na obsah

délka zahřátí motoru


Rypicong

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Jestli je mineno MaxiDot jako prepinani informaci diky tlacitkum na pacce u volantu, tak tam teplotu oleje nemam. Je pravda, ze nejaky ten lepsi pocitac jsem si tam nedaval.

Jinak to nezjistim? To jako chybi uz i cidlo v motoru nebo tak? Nejde to treba zjistit pres OBD2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi nemas maxidot kde ta informace je, ale jen tu jednodussi variantu. Auto cidlo samozrejme ma a s tou informaci pracuje, ale nikde ti ji nezobrazuje. Pres OBD to urcite videt je... Je to ale jen pro efekt - pokud mas rozum tak ti staci nasledujici informace: Olej ma provozni teplotu (90 +) tak cca po 15 - 20 minutach jizdy, samozrejme +/- podle toho jak jedes a jaka je okolni teplota. Pokud tomu chces nalozit az do omezovace tak samozrejme lepsi zahrat jeste trosku dyl a potom pridavat postupne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Sice je to staré téma, ale mě to nedá přidat něco o mém Rapidu 1.2 TSI 66kw 2016. Tuto zimu topil hodně pozdě, až někdo po 8km na okresce. Srandou je, že můj bývalý Focus II 1.6 2009 topil pěkně už po 3km :-)

Mě to překvapilo, protože jsem si myslel , že s topením měla problém jen řada E111 s řetězem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 27. 10. 2014 na 9:17, Rypicong napsal:

jak dlouho Vám trvá než se zahřeje motor ? ( mám manual klimu )

 

mě přijde, že mu to celkem trvá.

 

Dnes byla venku teplota 5,5°C

 

a ručička na provozní teplotu vylezla asi až po 7km, teplota oleje byla cca 58°C

 

Opravdu hodně topit to začne až tak kolem 10km

 

Ale je fakt, že jedu vlažným tempem a motor nevytáčím, přes 2500 otáček se nedostanu... Většinou kolem 2 tis

 

Je takovéhle zahřívání cajk ? Jak je to s tím vylepšením zahřátí nových TSI ?

 

To je stejné i u mně. Ale pokud jedu trochu svižněji nebo v kopcovitém terénu (tím nemyslím gumování asfaltu při rozjezdu), teplota vyleze na provozní docela rychle. Ale protože do práce to mám větší část cesty z kopce, tak se mi motor zahřeje na 90 a pak to na chvilku spadne na nějakých 70 a pak zase pomalu leze na 90.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...