Přejít na obsah

Mlžení skel


Hravec

Doporučené příspěvky

Já to měl poslední dobou taky. Např. na vzdálenosti 80 km jsem musel kvůli mlžení snad 10x zapínat ofuk čelního okna. Zkusil jsem umýt čelní okno čističem na okna s alkoholem a je to lepší i když se auto ještě občas mlží. Nevím jak je u OIII vyřešen pohyb vzduchu v interiéru, ale u OII jsem takovéhle problémy s mlžením neměl. Jo a bylo celkem jedno jestli jsem měl zapnutý Climatronic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me je situace takova, ze se snazim jezdit, krom parnich letnich dnu, bez klimi. Nejak mi pri castem nastupovani a vystupovani nedela dobre. Rezim "AUTO" mam nasteveny a "intenzivni" a klimu vypnutou a sem tam vidom, jak se mi sklo mlzi. Kdyz pouziju klimu, tak mlzeni prakticky hned mizi. Skoro pred kazdou "studenou" jizdou vyuzivam sluzeb nezavisleho topeni, takze tim se u me asi dost to mlzeni eliminuje, ale jinak mam taky oproti OII pocit, ze se auto dost mlzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zapnutý automatický vnitřní okruh? Mne se to s nim dost mlzilo, navíc tam není žádná indikace, jestli je zrovna vnitřní okruh ventilace zapnutý nebo ne. Dalším problémem je to, ze se v O3 to sklo dost prasí zevnitř, což mlžení taky napomáhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z návodu:

PoznámkaPokud chlazení nebylo delší dobu zapnuté, může se v důsledku usazenin na výparníku tvořit zápach. Abyste tomuto zápachu předešli, zapínejte chlazení - i ve studeném ročním období - alespoň jednou za měsíc asi na 5 min na nejvyšší stupeň ventilace. Zároveň krátce otevřete okno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že tě bolí za krkem - ale v létě, když je venku 30 a víc stupňů.... 

 

Protože v zimě, komprsor možná pracuje, ale rozhodně nechladí, takže zaplá klima v zimě jenom snižuje vlhkost v autě, jinak nedělá nic, teda elektronika topí přes topení a fouká teplý (vlažný) vzduch...  což ničemu nevadí. Taky jí mívám zapnutou skoro pořád... maximálně si snížim intezitu v nastavaní na "nízkou"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že tě bolí za krkem - ale v létě, když je venku 30 a víc stupňů....

Protože v zimě, komprsor možná pracuje, ale rozhodně nechladí, takže zaplá klima v zimě jenom snižuje vlhkost v autě, jinak nedělá nic, teda elektronika topí přes topení a fouká teplý (vlažný) vzduch... což ničemu nevadí. Taky jí mívám zapnutou skoro pořád... maximálně si snížim intezitu v nastavaní na "nízkou"...

Jsem si toho vedom, ze v zimnich mesicich kompresor nebezi, ale i tak A/C pouzivam jen k odmlzeni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Dobry den.

 

Stava sa toto aj Vám? Popíšem celu situáciu:

 

Vonku 3 st. C., auto už polhodinu na ceste...

zohriaty motor, vnútri pohodicka 22 st nastavených, ofuk na nohy, telo a na čelne sklo.... všetko je v poriadku.

potom si chcem umyť čelne sklo, pustím vodu destilovanu vodu a pustím stierače.

este u nás nemrzne, tak mám vnútri ešte trochu vody, potom samozrejme dám nemrznucu...

no tak pustím stierače, voda, nech vidím krajšie cez čelne sklo.

 

No a v tomto okamžiku sa mi začnú zahmlievať bočné vpredu. Aj vľavo aj vpravo.

no ale do minútky to potom samozrejme zmizne a je to ok.

 

stava sa mi to už asi druhý rok, minulú zimu keď boli špinavé diaľnice, tak to nie je moc prijemne.

samozrejme, v lete je to v poriadku. To len teraz keď začína toto obdobie, december povedzme že do februára, marca...

 

viete prosim poradiť čím to je? Čo to moze byt?

vysoka vnútorná teplota? Upchate nejaké fukare? Skúste poradiť, ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Mlžení skel

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...