Přejít na obsah

TEMPOMAT, SPEEDLIMITER


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

limiter rád používam. predstav si hustý lejak, diaľnica. nastavíš limiter na 130 a ideš. v prípade problémov s aquaplaningom len pustíš nohu z plynu a voľne doplachtíš kým ti kolesa chytia vozovku bez vrstvy vody

a teraz si to isté vyskúšaj s tempomatom. nastavíš tempomat na 130 a ideš. v prípade problémo v aquaplaningom musíš buď stlačiť spojku čo pri uvoľnenejšej ľavej nohe je zdlhavejšie. ak ho chceš prerušiť brzdou, teoreticky ťa môže hodiť do šmyku. kým zareaguješ a vypneš to páčkou, tiež môže byť neskoro, keďže tempomat sa snaží udržiavať stále nastavených 130...

 

možno som divný ja, ale v tomto prípade fakt volím limiter. a zažil som to na vlastnej koži

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zazil som snehove burky kalamity lejaky atd..aj na dialnici....ale nikdy som nepouzil akysi speedlimiter....tempomat ma nikdy nesklamal..ale jedno je pravda kazdemu vyhovuje nieco ine...preto robia vela veci ktrore mozno niekomu nezapasuju a niekomu ano ...ja som za tempomat ty za speedlimeter...aj ked som kdesi videl ze je packa kde je spedlimeter a tempomat v jednom aj taka sa da asi zohnat len neviem kde co by bolo pre kazdeho asi idealne moze si rovno vybrat .prepne bud speedlimeter alebo tempomat

Editováno: , autor: whiscool
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj po domontovaní tempomatu ti zostane limiter. Akurát ak budeš chcieť zapnúť limiter, budeš ho musieť po každom naštartovaní auta prepínať tlačidlom na páčke. Ja mám od výroby tempomat a limiter som takmer nikdy nepoužil za celé dva roky.... ale posledný týždeň som mu akosi prišiel na chuť. Hlavne pri prechádzaní mestom, keď tempomat nemôžeš použiť, pretože furt niekto pribrzdí premávku... odbočujúce auto, prechod pre chodcov, semafor, križovatka......

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

limiter rád používam. predstav si hustý lejak, diaľnica. nastavíš limiter na 130 a ideš. v prípade problémov s aquaplaningom len pustíš nohu z plynu a voľne doplachtíš kým ti kolesa chytia vozovku bez vrstvy vody
a teraz si to isté vyskúšaj s tempomatom. nastavíš tempomat na 130 a ideš. v prípade problémo v aquaplaningom musíš buď stlačiť spojku čo pri uvoľnenejšej ľavej nohe je zdlhavejšie. ak ho chceš prerušiť brzdou, teoreticky ťa môže hodiť do šmyku. kým zareaguješ a vypneš to páčkou, tiež môže byť neskoro, keďže tempomat sa snaží udržiavať stále nastavených 130...
 
možno som divný ja, ale v tomto prípade fakt volím limiter. a zažil som to na vlastnej koži
V tomto případě by měl tempomat vypnout některý z pomocných systému, nejspíše ESP. Na vodě jsem to nezkoušel, ale na sněhu při zásahu ESP se tempomat vypne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky tempomat a speedlimitr a se speedlimitrem mám infarktovou zkušenost.

Když jsem měl auto cca 4 měsíce, jel jsem v pátek v době kdy všichi opuští město na chaty a chalupy. Po místní komunikaci se zákazem předjíždění rychlostí 50 km/h předemnou jel osobák a před námi jel náklaďák s vlekem. Když jsme najeli silnici pro motorová vozidla a mohli zrychlit z 50km/h na povolenou rychlost 110 km/h, tak jsem vyhodil blikr a začal předjíždět. Náklaďák z vlekem byl prázdný, tak taky začal zrychlovat. Automat DSG si ořadil o 2 rychlosti dolů. Celkem svižně zrychloval, já musel ubrat, protože auto předemnou tak svižně nevyrazilo. Pak jsem dojel na úroveň kabiny náklaďáku a moje auto na rozdíl od náklaďáku přestalo zrychlovat a já nevěděl proč? Pohledem na přístrojovku jsem zjistil, že mám jako limitní rychlost nastaveno 78 km/h. Předjet jsem nemohl, jak se odstraňuje omezená rychlost speedlimitru jsem ve své paměti nenašel.

Tak jsem se musel zařadit za náklaďák, ale za mnou už byly další 4 osobáky a jejich řidiči se asi divili co dělám. Já musel koukat na cestu před sebou a zařadit se za náklaďák s vlekem. Jak jsem se zařadil za náklaďák, tak zase nebylo kde zastavit a SPEEDLIMITR vynulovat, odstavné parkoviště nikde. Tak jsem zkoušel při rychlosti 78 km/h všecho mačkat, přepínat. Ani nevím jak jsem SPEEDLIMITER odmáčkl a shodil. Na chalupě jsem následně studoval jak nastavi a shodit SPEEDLIMITER. To je moje jedinná zkušenost s vymoženosti s názvem SPPELIMITER.

Od té doby po tři roky co mám auto jsem SPEDLIMITER nevyužil. I když už vím jak se dá rychle SPEEDLIMITER shodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempomat nepotrebuje to tlačidlo, auto pridáva pri každom stlačení plynu. Tempomat má však opačný problém. Ideš nejakým pomalým úsekom, nastavíš si tempomat na 70, potom na okreske/obchvate sám pridáš plyn na 90-100 a o pár km prídeš k úseku, kde chceš bez plynu so zaradenou rýchlosťou plynulo spomaliť na 40-50... a ejha.. auto zrazu začne pri 70ke samo pridávať. Neraz som sa zľakol, čo sa deje, až potom som si uvedomil, že som nechal aktivovaný tempomat. :)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, já tlačil plyn až k podlaze opakovaně a auto jelo svých 78 km/h. Až si vzpomenu, tak si dám speedlimiter a zkusím. Tak v návodu je, že při přidání plynu by opravdu mělo auto zrychlit nad limit. Musím zkusit prakticky.

 

 

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dnes jsem zkusil při jízdě a opravdu, když se zmáčkne pedál plynu do podlahy, tak začne akceptovat i při speedlimitru. No když jsem měl ten infarktový zážitek, tak jsem asi neprošlapl podlahu a auto pokračovalo rychlostí 78 km/h. Já speedlimitru nepoužívám a nevím jestli používat budu. Musí se opravdu rychle, prudce a s plnou sílou sešlápnout plynový pedál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, KICKDOWN SWITCH. To tlačítko pod plynovým pedálem, o kterém pilot "důchodce, šetřílek" ani neví.

Jeho prošlápnutí, odhodí Limiter, také vypínalo krátkodobě klimu, (když měla klima spojku, nevím jak teď). U DSG podřadí. Prostě udělá vše pro maximální zrychlení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, 

měl bych dotaz na tempomat. Mám verzi MR2016 ve Stylu s omezovačem rychlosti. Chtěl bych si dodělat tempomat a ve Škodě mi jej akutálně nabízejí za 7,5-8tis Kč. 5,5tis Kč za hardware (páčky) a zbytek práce 2,5h včetně aktivace.

Projel jsem si tady vlákno a 2-3 roky zpět tady někteří členové měli tuhle montáž za 5,5-6tis Kč. Nejsem kolenovrt a za těch 8tis Kč mi to stojí (čeká mě cesta k moři), ale nevíte, proč se to v průběhu času zdražilo?

Díky za odpovědi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to centrálně asi nějak extra nezdražovalo, ale cena se pohybuje různě, když jsem si to nechával dodělávat já, tak tam kde jsem kupoval auto za to chtěli 9,5tis. Nakonec jsem si to sehnal v jiném AS za 6,2tis (AS asi 200km daleko, komunikoval jsem e-mailem), když jsem to pak říkal prodejci, tak že ať mu přepošlu ten e-mail a najednou mi to i oni namontovali za 6 394kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem si zjišťoval ceny v Královéhradeckém kraji v dostupných AS a cena se pohybuje od 6500 u AutoIn a OlfinCar, přes 7500 v AutoStyl Trutnov, až po 9200 v Barthu v Hradci a jako nejdražší AutoBranka v Náchodě. Ti nabídli montáž za krásných 9600 Kč. Možná si nakonec koupím ten momentovej klíč s tisícihranem a předělám si to sám s aktivací v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsou vidět první kroky EU(jak jsem něco nakousl v tématu front assist, že se tomu nevyhneme, ale tam bych byl uplně mimo téma). Ještě ale není schváleno parlamentem ani členskými zeměmi, ČR se ale dopředu vyjádřila, že tento návrh podporuje.

 

 Navrhují povinný omezovač rychlosti do všech aut vyrobených od 2022. Takový trvale funkční speedlimiter s tím, že všechna auta budou mít GPS čip aby rozpoznaly povolenou rychlost. Je návrh aby měly auta povinně rozpoznávání značek místo gps, což by zase enormě zdražilo menší auta. Prošlápnutím plynu půjde chvilkově limit překročit, ale kolik lidí toto bude vědět při krizové situaci když i tady pár lidí tuto funkci speedlimiteru nezná? 

Dalším z návrhů bylo po překročení rychlosti uměle snížit výkon motoru, takže opět enormě zvýšení úmrtí při předjíždění na úkor snížení dopravních nehod způsobených rychlou jízdou. 

Nevím jak moc jsem mimo téma, kdyžtak něco vytvoříme v tématu Ostatní. 

@Pawoukv tom případě prosím o smazání tohoto příspěvku. Díky ?

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...