Přejít na obsah

TEMPOMAT, SPEEDLIMITER


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Premyslim taky o dodatecne dodelavce. 

Jenom jsem nejak z navodu nepochopil, jak to vlastne funguje... Nastavim si rychlost, sundam nohu z plynu a auto jede, to je jasne. Co, ale kdyz chci zvolnit? Pri Speedlimiteru staci pustit plyn a auto zacne zpomalovat a jet setrvacnosti. U tempomatu musim pres brzdu? Nebo vyslapnout spojku? A nasledne vypnout tempomat - po zpomaleni pri zapnutem tempomatu se auto bude mit tendenci vratit se na nastavenou rychlost ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když chceš zvolnit, tak máš v zásadě 5 možností:

1. ťukneš do brzdy - tempomat se přeruší, auto začne zpomalovat

2. ťukneš do přepínač na páčce blinkru a přepneš do prostřední polohy (tam jak se nastavuje on/cancel/off) - tempomat se přeruší, auto začne zpomalovat

3. tlačítkem - začneš snižovat nastavenou rychlost - auto začne zpomalovat

4. přepínačem úplně tempomat vypneš

5. vyřadíš - tempomat se přeruší, auto začne zpomalovat

 

Pouhé vyšlápnutí spojky nepřeruší tempomat, auto ale začne zpomalovat. Po puštění spojky auto zase zrychluje.

Možnosti 1, 2, 5 jdou obnovit stisknutím Resume.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky :-)

Packa a tlacitko mi bylo jasne, ale zapomnel jsem to zminit. I tedka si obcas zvysuju a zase snizuju rychlost u omezovace tlacitkem na pacce, abych nemusel seslapavat pedal az na tlacitko...

Ok, takze tuknuti brzdy tempomat prerusi a tuknuti do plynu jej zas "aktivuje"? 

Nebo se aktivuje hned po pusteni brzdy? Nebo to jde zpet aktivovat jen pres Resume?

Vyrazeni me, pravda, nenapadlo, ale jasne, to je vlastne taky reseni... 

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny možnosti (kromě úplného vypnutí), tedy i po vyřazení a opětovném zařazení, jdou zpět aktivovat pouze přes Resume nebo Set. Automaticky se tempomat obnoví pouze při vyšlápnutí spojky a opětovném puštění spojky bez vyřazení. Tedy jde například při předjíždění podřadit z 6 na 4, přidat ze 100 na 150, zařadit zpět 6 a auto zase zpomalí na původně nastavenou rychlost.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, "mínus" nastaví aktuální rychlost, protože "mínus" je Set. Pokud předtím ale bylo nastaveno třeba 100, dáš Cancel, a jedeš třeba 80, po stisknutí "mínus" se nastaví 80. Pokud ale stiskneš "plus" (což je Resume), tak se nastaví opět původní hodnota a auto zrychluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No, ono se dalo čekat, že to budou chtít nějak posichrovat, by někdo snadno neobcházel origo instalaci - ať z výroby nebo dodatečně...

 

Tedy to znamená, že hlavní řídící jednotka funkci tempomatu nepodporuje (tak jako u dřívějších generací, kde stačilo vyměnit páčku s kabeláží a aktivovat přes diagnostiku)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Jo, presne tohle mi nabidli na Jarove taky. Kdyz jsem na to kyvnul, ze to beru, tak se nejdriv 14 dni nic nedelo a kdyz jsem tam volal, kdy jako muzu prijet a na co se ceka, tak se zacali vytacet, ze to vlastne nejde, vysledek nejisty a proc to vlastne vubec chci. No drzim palce, pak poreferuj, jak to dopadlo. Az budu mit cas se tim znova zabyvat, zacnu hledat nejaky ochotnejsi AS nebo se domluvim s Rolbarem.

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějak moc těch 7500, to spíš vypadá na adpativní tempomat.

Výměna páčky mě u OII přišla na pouhých cca 2000 kč, elektronika na to byla připravená.

Ale nevím, jeslti když už má F III limitér, není možné namontovat pouze adaptivní tempomat, nikoliv ten obyčejný ( který by mi bohatě stačil ) ? V autě je totiž ten radar v předním blatníku, či jak se to jmenuje, ale užitečné je to k prdu, jen to pískne, když se k někomu moc přiblížím, resp. kreslí to symbol že jedu za někým moc blízko ( což na jižní spojce kreslí furt :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...