Přejít na obsah

TEMPOMAT, SPEEDLIMITER


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

majtik: omyl! Při plném sešlápnutí plynového pedálu se speedlimiter přeruší, kontrolka začne blikat a auto zrychlí a při následném zpomalení se opět speedlimiter aktivuje bez jakéhokoliv zásahu řidiče.

 

aby to nevyznělo divně, tak pro upřesnění: pod plynovým pedálem existuje tlačítko a když sešlápneš plynový pedál až na podlahu a ještě trochu přitlačíš, tak přerušíš speedlimiter právě tím tlačítkem

Editováno: , autor: los pakos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádne je názov témy TEMPOMAT, SPEEDLIMITER, tak myslím že sme správne. V FIII mám Tempomat, ten používam bežne (aj v meste), speedlimiter som zapnutý ešte nemal (aj keď viem kde sa prepína), považujem ho za nezmysel, teda porovnať tempomat vs. speedlimiter neviem. Logiku v zavedení speedlimiteru popravde nevidím, podľa mňa je úplne zbytočný.

Ne, tady jsi v technické sekci - je potřeba to rozlišovat. Obecné průpovídky a debaty o tom, zda něco mít, nebo nemít, si nechte někam do sekce ostatní. Už to chápeš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majtik: omyl! Při plném sešlápnutí plynového pedálu se speedlimiter přeruší, kontrolka začne blikat a auto zrychlí a při následném zpomalení se opět speedlimiter aktivuje bez jakéhokoliv zásahu řidiče.

 

aby to nevyznělo divně, tak pro upřesnění: pod plynovým pedálem existuje tlačítko a když sešlápneš plynový pedál až na podlahu a ještě trochu přitlačíš, tak přerušíš speedlimiter právě tím tlačítkem

 

To, ze se aktivuje znovu speed limiter si nasel kde? Se speed limiterem jezdim a kdyz pedal seslapnu, zrychlim a vratim se zpet na rychlost, kde by to melo uz zase zacit hlidat, tak se mi speed limiter znovu neaktivuje... musim znovu zmacknout tlacitko pro pridani (na leve pacce to tlacitko +). 

Editováno: , autor: deathskull
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože takhle jezdím od doby, kdy jsem dostal novou Fabii a mě to takhle funguje, při sešlápnutí plynu a auto zrychlí, tak se ozve zvuková signalizace a kontrolka speedlimiteru začne blikat, jakmile rychlost snížím opět na nastavenou rychlost, tak se mi automaticky opět speedlimiter aktivuje a nemusím nic mačkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Pokud je ten kopec tak velký, že k udržení rychlosti nestačí brzdění motorem, tak auto bude zrychlovat i přes nastavenou rychlost (je jedno jestli je to tempomat nebo speedlimiter). Jediný systém, který je v tomhle případě schopný udržet rychlost je adaptivní tempomat, ten je schopný aktivně brzdit brzdami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze se to rozjede tak o 10 vic je normal. Ale co jsem mel vzdy automaty,tak vzdy umely sami drzet +- nastavenou rychlost i z krpalu. DSG mam poprve, tak se ptam. Je fakt, ze tohle je moje prvni auto pod pul milonem, tak asi od toho nemuzu cekat co od predeslych aut. Holt na to musim myslet, abych nebyl hezkej na radaru

Editováno: , autor: LEdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si taky myslim, ze to nemůže bejt problém, když to má ESP a navíc je to DSG. Navic tohle nebyl krpál, ale okrska 166 od českýho krumlova a samá zatáčka nahoru dolu. Nic zajdu vyzkoušet novou Fibinu a pak se rozhodnu.

Editováno: , autor: LEdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, a má tady někdo tedy tušení jestli je možné v F3 dodatečně "aktivovat" tempomat nebo dodělat nebo tak něco ? Koukal jsem že do starších fabií se prodávaj ty páčky za volant pak se to asi nějak aktivuje ale moc informací o tom nemám tak přesně nevím..... Cena tempomatu je do nové F3 je 9 tisíc , to mi přijde úplně šílená cena na to že už to v tom autě nejspíš stejně je, jen to není aktivované... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...