Přejít na obsah

kontrolka otevřených dveří


Kubajs99

Doporučené příspěvky

Ahoj.Mám takovej problém.svítí mi kontrolka otevřených dveří ale jen když dveře otevřu při zapnutém klíčku a pak ho vypnu tak už nezhasne.musím znovu zapnout zapalování a zavřít dveře vypnout klíček.A nesvítí ani podsvětlení budíků při zapnutých světel a vypnutém klíčku a s tím spojený gong taky nefunguje když nechám rozsvíceno?setkali jste se už s tím někdy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím koupily jsme včera fabii II rok 2013 a když zamknem aut furt svítí světlo v interiéru a je ukázaná kontrolka otevření dveří. Když auto 6x objedu auto a pozavírám vše tak to zhasne ... Myslíte , že to bude něco vážnejšího , nebo to bude jen čido ve dveřích ... je mi jasné že to nejde určit přesně , ale jakou máte zkušenost. Díky moc :-))) Lze to uznat jako skrytá vada? 

PS: jen tak pro zajímavost , když tam není Palubní PC lze tam dodělat ? 

Editováno: , autor: bernyzlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je podle tebe palubní PC? Maxidot? Budíky F2/R jsou buď s tzv. "multifunkčním ukazatelem", tj. s menším displejem se zeleným podsvitem, nebo s tzv. "informačním displejem Maxidot", tj. s větším grafickým displejem s inverzním bílým podsvitem. Palubní PC je přítomen vždy, liší se jenom způsob a množství zobrazovaných informací. Jestli se ti to vyplatí, musíš vědět především ty. My ti do hlavy nevidíme. :)

 

Kdy má maxík smysl:

- chci ovládat bluetooth handsfree nebo MDI (bez displeje, který by uměl zobrazit informace, nemožné)

- chci znát teplotu oleje (dobré vědět především v zimě, kdy už můžu motor bezpečně vytáčet - indikátor teploty chladící kapaliny je k ničemu)

- chci mít přehled, které dveře jsou otevřené (když zůstane něco nedovřené, člověk nemusí obcházet celé auto)

Víc fukčních výhod mě teď nenapadá (což neznamená, že jsem na něco nezapomněl). Zbytek je jenom kosmetika...

 

Maxidot by se ti hodil, abys věděl, u kterých dveří hledat zradu. Jinak by to mělo jít zjistit na diagnostice. Jestli to není u řidiče, typoval bych to spíš na dveřní kontakt.

 

Skrytá vada, mno... Když se chceš s prodávajícím dohadovat, tak jeho odpovědnost můžeš uplatňovat jenom u vad, které mělo auto při převzetí a neodpovídají jeho olítanosti. Pokud by to byl kabelový svazek ve dveřích řidiče a auto má dost najeto, na skrytou vadu to vzhledem k "proslulé kvalitě" kabelů neuhraješ ani náhodou. Dveřní kontakt asi taky ne. Kabelový svazek v jiných dveřích při nízkém nájezdu snad, ale moc tomu nevěřím. Hlavně když kupuješ ojetinu, měl bys mít cca 1/10 ceny navíc v záloze na vychytání drobných mušek, jako je tahle, a nemusel by ses s nikým dohadovat.

 

Mimochodem, prošli jste si auto pořádně před koupí? Jestli to dělá pořád, museli byste na to přijít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

V silných mrazech mě takhle blbly dveře od spolujezdce. Občas se nerozsvítila kontrolka po otevření nebo naopak nezhasla po zavření. Po oteplení vše OK. Jinak u dveří od řidiče mi mikrospínač odešel už dávno. Tak dávej pozor na klíče v autě, aby se ti s nimi nezamklo auto :-) Já už takhle jednou dopad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se letos stal podobný problém při mrazech. Po otevření LP dveří mi maxidot zobrazil otevření až po několika sekundách po pár dnech se to stupňovalo a zobrazení otevřených dveří se prodlužoval až do doby kdy se nezobrazoval vůbec. Kabely ok. Tak si říkám jestli mikrospínač mrazem nezatuhl ale i při teplotách nad nulu se nic nezměnilo. Tak mě napadlo jestli nějaká vlhkost. Vzal jsem horkovzdušnou pistoli a z dálky jsem nahříval při otevřených dveří zámek no a po pár minutách to zase začalo fungovat. Nechal jsem to ještě asi 20 minut preventivně ofukovat a od té doby to maká i když pak nastaly ty kruté mrazy tak to zatím funguje. Nevím čím to bylo hlavně že to maká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mne prestali indikovať dvere vodiča. Ostatné idú. Myslím, že v mojom prípade to bude asi káblik zlomený.

 

EDIT: Takže zlomený kábel som nemal ale zodraté miesto kde by malo stlačiť spínač.

 

Takže asi budem musieť zohnať nový zámok.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě to začalo s dveřmi u spolujezdci, pak mi přestaly svítit u řidiče ovládání zrcátek a ovládání okna. Dobrý po měsíci sem se k tomu odhodlal a vybitá baterka, koupil se tedy novou se stejnými parametry a po nastartování dveře u řidiče nejde osvětlení, okno se stahuje a signalizace jde taky, ale u spolujezdce tam mi jen svítí osvětlení spínače pro okno jinak nic nejde stáhnout okno a při otevření se nic neděje. Tak sem na tom asi z vás dopad nejhůř.

Mam 1.2 TSI 63 Kw 2010 nestalo se to někomu, to osvětlení beru nějaký drátek, ale po výměně baterie ještě okno přestane fungovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj mám taky problém. Fabia 2 1.4tdi  2008 Když jede motor nebo je hžavení kontrolka funguje jak má. Ale když se vytáhne klíček a otevřou se dveře tak nesvítí kontrolka nebo když se otevřou dveře když tam klíček ještě je tak kontrolka svítí dál pár minut než zhasne..dělá to asi u všech dveří. Dráty kontrolovány a jsou v pohodě.. neví někdo co s tím prosím? A dělá to i v teple..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2017 na 16:44, voltys napsal:

Mě se letos stal podobný problém při mrazech. Po otevření LP dveří mi maxidot zobrazil otevření až po několika sekundách po pár dnech se to stupňovalo a zobrazení otevřených dveří se prodlužoval až do doby kdy se nezobrazoval vůbec. Kabely ok. Tak si říkám jestli mikrospínač mrazem nezatuhl ale i při teplotách nad nulu se nic nezměnilo. Tak mě napadlo jestli nějaká vlhkost. Vzal jsem horkovzdušnou pistoli a z dálky jsem nahříval při otevřených dveří zámek no a po pár minutách to zase začalo fungovat. Nechal jsem to ještě asi 20 minut preventivně ofukovat a od té doby to maká i když pak nastaly ty kruté mrazy tak to zatím funguje. Nevím čím to bylo hlavně že to maká.

Tak nakonec jsem musel vyměnit celý zámek přestalo mi to zobrazovat úplně. Jelikož tento typ zámku nelze rozebrat a vyměnit pouze mikrospínač. Který byl zřejmě potřebovaný včetně toho bílého platového zobáčku. Viz foto.

20190816_153337.jpg

20190816_153213.jpg

20190816_143801.jpg

20190816_143841.jpg

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, rád bych znovu otevřel toto téma - kontrolka otevřených dveří u Fabia 2 2009. Než zapnu zapalování vše funkční, všechny dveře postupně otevřu - zavřu, kontrolka se rozsvítí - zhasne. Když ale zapnu zapalování (všechny dveře zavřené), probliknou klasicky všechny kontrolky, a kontrolka otevření dveří zůstane svítit. Klíček vytáhnu, auto zamknu, kontrolka stále svítí....zhasne sama cca po 5 minutách. Diag jsem prošel všechny dveře, no problem. Jediná chyba kterou diag ukazuje v el je 01598 - napeti baterie - dobití již proběhlo. Nevíte někdo, v čem by mohl být problém? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...