Jump to content

Fabia- problém s palivovým čerpadlem


Hálič

Recommended Posts

Zdravím všechny,


mám problém se startováním u Fabie I, 40 Kw, 1.2 HTP, r.v. 2003. Problém je nejspíše s palivovým čerpadlem, už nějakou dobu se mi zdálo hlučné a teď se mi stává, že když někam dojedu po chvíli zkusím nastartovat, čerpadlo nesepne, přijdu ale druhý den a na první protočení čerpadlo funguje. Nemáte s tím někdo taky zkušenost, jestli vyměnit čerpadlo, hledat problém v elektrice. Fabie je už nad hrobem, nízký tlaky ve válcích, ale ještě chvíli by mohla sloužit, takže za jinou radu než "sešrotovat" budu rád.


Díky moc


Link to comment
Share on other sites

tak zrovna já řeším tento problém, jak píšeš, ale prozatím čerpadlo tahá, je teda abnormálně  hlučný, zda-se mi, že tahá delší dobu, při otočení klíčku,  přepočítal bych to na 4 sekundy, při dojezdový hodnotě km ,  tak 100km, nahodile při přidaném plynu přestane táhnout , tak 1-dnu vteřinu, vag nic nepíše, při plný nádrži nic, zatím. Dal jsem nějaký aditiva do nádrže od shellu, ale zas to při dojezdu nádrže udělalo. až bude víc času, tak se na to podívám, uvidíme. JInak mám již 281 tis. km, 1,4 16V BBY.

Edited by Casy
Link to comment
Share on other sites

řj spíná relé a to teprve svým kontaktem pouští elektriku do čerpadla. Takže bych ověřil jestli tam jde proud když čerpadlo nečerpá. Taky by měl jít přes vag udělat test akčních členů a podle výsledku s zařídit. (relé,dráty,pojistky, čerpadlo)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...