Přejít na obsah

jaky benzin do TSI


metas

Doporučené příspěvky

před 35 minutami, marfan napsal:

Ja som si tie testy zo sveta motoru čítal. Keďže sú to testy vykonané skušobnými ústavmi, ktoré to robia podľa určitých noriem a pre každý benzín vytvoria rovnaké podmienky tak ten test beriem ako relevantný a dá sa to považovať a dobrý dôkaz toho, ktorý benzín je OK, ktorý nebrať a či ozaj VIF pomáha.

 

VIF pomáha !!! Z priemerného benzínu urobí benzín na rovnakej úrovni aké predávajú benzínky ako prémiový. (Maxxmotion, V-Power, atd). 

 

Výsledky testov tu nikto nespochybňuje. Riešime tu relevantnosť tých testov vzhľadom na naše motory. Ja viem, že ten VIF vylepšuje vlastnosti benzínu, to je bez debaty. Akurát tvrdím, že tieto oktány pri našich motoroch ktoré sú oproti 2.0 TFSI prispôsobené pre 95 oktánové palivo, jednoducho nemajú zmyseľ. Žiaľ.
Čo sa týka čistiacich vlastností, platí to isté. V testoch pouźívajú nejaký motor Mercedes z doby kamennej, samozrejme bez priameho vstrekovania. Boh vie, že prečo ho vybrali, ale asi to bude motor ktorý sa asi kvôli svojej staršej konštrukcii, alebo nizšej efektivity spaľovania ľahšie zanesie bordelom a preto ak sa na ňom testujú čistiace vlastnsti paliva, je ľahšie ich laboratórne preukázať. Ale zanášajú sa takto aj naše motory? Neviem, možno nie, ale je možné, že oveľa viac. Každopádne už z princípu fungovania motorov TSI, čistiace účinky VIFu sa na ventiloch jednoducho nemôžu preukázať. Ale kto vie, možno ten VIF predlžuje aj životnosť aj samotných vstrekovačov paliva. Stojí to pár korún, tak som ten VIF kúpil a budem ho dávať do paliva nejaký čas aj ja, lebo tým nič nepokazím a cenu tej plechovky mám ušetrenú zhruba jedným natankovaním plnej nádrže v Rakúsku.

P.s.: Na inom fóre sa ľudia na VIF sťažujú, že ak náhodou ho trochu predávkujú, tak auto (nie motory TSI) im nejazdí tak dobre. Pritom na obale sa píše, že toho VIFu sa môže dávať aj viac ako odporúčaná dávka.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF používám cca 1/2 roku. Za tu dobu jsem ho dal do asi 10 plných nádrží a zatím nepozoruji vůbec žádné rozdíly, ani v kultuře chodu motoru, ani ve výkonu, spíše trochu negativně ve spotřebě, . Možná že je to tím, že můj motor měl před přidáváním VIFu  najeto je 35 000 km a nebyl zakarbonovaný a tím nepociťuji žádné rozdíly, nevím. Spíše bych řekl, že se mi spotřeba oproti minulé zimě zvýšila tak o cca 1/2 litru/100 km, ale to může být i mrazivější zimou oproti té loňské.

Osobně pochybuji, že by Benzina udělala jen nějaký marketingový tah a do EFEKTY 95 oproti Naturalu 95 žádné aditivum nedala. Sama dobře ví, že na takovéto prohlášení a reklamu čeká ve Světě motorů pan Vaculík a ten by to Benzině dal vyžrat (pokud není Benzinou placenej :D:D)

 Já osobně nepotřebuji žádný zvýšený výkon, jen chci aby mi motor vydržel v dobrém stavu co nejdéle.

Editováno: , autor: DušanV
slovosled
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, e1. napsal:

P.s.: Na inom fóre sa ľudia na VIF sťažujú, že ak náhodou ho trochu predávkujú, tak auto (nie motory TSI) im nejazdí tak dobre. Pritom na obale sa píše, že toho VIFu sa môže dávať aj viac ako odporúčaná dávka.

Můžeš dát odkaz?

 

Jinak k Benzině - kdo sleduje testy SM, tak si určitě pamatuje, že v jednom z nich měl její standardní N95 velmi slušné výsledky díky nadstandardní aditivaci. Jenže vzápětí po tomto testu tuto dodatečnou aditivaci Benzina zrušila. Takže teď se k ní podle mě  vrátili a jen to marketingově využili. Kolik těchto aditiv a v jakém množství neurčuje žádná norma, takže skutečně stačí nějaké stopové množství, aby nebyla Benzina v podezření z podvodu na zákaznících.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, e1. napsal:

 

Výsledky testov tu nikto nespochybňuje. Riešime tu relevantnosť tých testov vzhľadom na naše motory. Ja viem, že ten VIF vylepšuje vlastnosti benzínu, to je bez debaty. Akurát tvrdím, že tieto oktány pri našich motoroch ktoré sú oproti 2.0 TFSI prispôsobené pre 95 oktánové palivo, jednoducho nemajú zmyseľ. Žiaľ.
Čo sa týka čistiacich vlastností, platí to isté. V testoch pouźívajú nejaký motor Mercedes z doby kamennej, samozrejme bez priameho vstrekovania. Boh vie, že prečo ho vybrali, ale asi to bude motor ktorý sa asi kvôli svojej staršej konštrukcii, alebo nizšej efektivity spaľovania ľahšie zanesie bordelom a preto ak sa na ňom testujú čistiace vlastnsti paliva, je ľahšie ich laboratórne preukázať. Ale zanášajú sa takto aj naše motory? Neviem, možno nie, ale je možné, že oveľa viac. Každopádne už z princípu fungovania motorov TSI, čistiace účinky VIFu sa na ventiloch jednoducho nemôžu preukázať. Ale kto vie, možno ten VIF predlžuje aj životnosť aj samotných vstrekovačov paliva. Stojí to pár korún, tak som ten VIF kúpil a budem ho dávať do paliva nejaký čas aj ja, lebo tým nič nepokazím a cenu tej plechovky mám ušetrenú zhruba jedným natankovaním plnej nádrže v Rakúsku.

P.s.: Na inom fóre sa ľudia na VIF sťažujú, že ak náhodou ho trochu predávkujú, tak auto (nie motory TSI) im nejazdí tak dobre. Pritom na obale sa píše, že toho VIFu sa môže dávať aj viac ako odporúčaná dávka.

 

Premiovým palivom som nemyslel benzín s vyšším oktánovým číslom, ale myslel som tie lepšie aditivované benzíny, ktoré aj viac stoja. 

Určite máš pravdu, že môže to byť placebo efekt z naších pozorovaní, ale ja som vzhľadom na to, že mám načaté piesty s pozoroval tichší chod motora a to mi dalo nádej, že ozaj to trocha pomôže tomu motoru.

 

DušanV: Túto zimu som mal tiež vyššiu spotrebu ako minulú zimu. Určite je to aj tým, že boli dlhšie mrazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja davam k mého eTeSIčka V-power racing nebo maxxmotion 100 . Podle mě to dobrá volba pro TSi.

 

Ja u posledního auta daval jsem v-power 95. Kdy přišlo k vyměné sviček, svičky byly pravě jako nové. Dalo by se ještě jezdit 2x vice než to co jsem najel.

 

11 godzin temu, JirkaBrno napisał:

uz jen to, ze N 98 a N100 neobsahuje bioslozku a dovazi se z Rakouska... kvalita N95 v CR je na bidne urovni.. 

 

 

Ja vim , že prý OMV ma benzin  z Rakouska. Mám srovnani s polskou benzinou. Je rozdil. Benzin od OMV je lepši - Maxxmotion vs. V-power racing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahoj koupil jsem předvaděci škoda rapid 12 TSI Monte carlo 81kw. půl roku starý ve škoda auto od známého a sám mi poradil více oktanový benzín i přes to že na víčku nádrže mám napsáno jen 95.. benzín 91 netankovat v žádném případě jen víší oktan. víc oktanů víc mazaní atd. navíc můžu jen doporučit prodlužuje  životnost motoru.

benzina má sice cenu za l.33.30kč.,ale dá se zakoupit kartu slevovou za 20kč a na každém litru je jedna koruna sleva na každé palivo a navíc je benzina roku mezi kontrolami zajímám se o tom už déle i mí známí co pracují s auty říkají čím víc oktanový benzín tím lépe pro motora sám tankuji jem 100 oktanový u benziny dá se ještě u OMV,ale tam je ještě draší a je to uplně stejný navíc 95 je všude stejna což plna lidí neví SHELL pumpa a ONO je to samé palivo jen ceny a také Shell měla problém s benzínem ,ale to raději  nezveřejnily,ale to bylo ja bych tam netankoval a to před tím s jinými auty jsem dělal dnes už jen u benziny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepleť sem motor z řady EA211 - takový FII nikdy neměla. Pokud píšeš, že měl Shell problém s benzínem - jsou o tom někde dostupné informace? Nejsou? Tak je to jen nepodložený blábol. Nakonec to celé vypadá jako dost nepovedená reklama na jakousi slevovou kartu od Benziny. Příště si raději svůj příspěvek před odesláním zkontroluj - nedá se to pro množství chyb a překlepů skoro přečíst...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím proč se hned do mě navážíš.....k tomu kupou.. není to kupon,ale kreditní karta a jen jsem chtěl dat na jevo že je možnost slevy nic víc je to i u SHELL nebo tak nějak.

a chyby mám to jo k té SHELL..dělali se tenkrát kontroli ale nesměli zveřejnit že to byla i SHELL až časem to vylezlo,ale je to fuk stím benzínem od benziny měla být jen rada nééééé reklama kámo nic v tom nehledej koukám že tady se něco napíše a hned v tom něco vidíš čauky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirkakastl72, prosím:

  1. Nauč sa písať zrozumiteľne česky alebo slovensky!
  2. Píš do sekcie do ktorej príspevok patrí (Rapid s motorom EA211 v podsekcíí Fabia II/Roomster je naozaj mimo)!
  3. Píš fakty, konkrétne veci, alebo aspoň osobné skúsenosti!
  4. Uvedom si, že ak ti tu moderátor niečo napíše, alebo ťa na niečo upozorní, tak na to má asi dôvod a pouvažuj nad tým! Si na fóre nováčik, tak by to chcelo aspo)n trochu rešpektu voči ostatným, obzvlášť ak to je moderátor.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 23. 4. 2016 na 21:06, Jairo napsal:

Do mojho Roomstra 1.2 TSI som obcas daval viacoktanovy benzin 'na precistenie' motora. Raz som natankoval 100 oktanovy na Shell v Nemecku. Po tom ako ca. v 190 km/hod na dialnici zasvietili viacere kontrolky a motor sa triasol akoby chcel vyskocit zpod kapoty uz radsej tankujem len 95tku (servis na diagnostike nic nenasiel...). 

Ten motor ma maximalku 170km/h, to je asi 5-6tis. ot., cervene pole, nedivim se ze se pri trvale 190 neco ozvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, když po uvedení TSI na trh začaly katastrofické předpovědi, co se s našimi motory (ne)stane, tak jsem začal od cca 30.000 Km tankovat Vervu 100 od Benziny, z opatrnosti. Dříve či později se chystám prověřit stav ventilů, protože auto má najeto 210.000 km. Tento benzín jsem preferoval ne kvůli vyššímu výkonu (rozdíl jsem moc nepozoroval) ale kvůli aditivům a prevenci tvorby karbonu. V nejbližším době se chystám prověřit stav ventilů, tak doufám, že se na mě budou usmívat krásné lesklé ventily, beze stopy karbonu :-)

 

 

 

Škoda Fabia 1.2 TSI 63 kW Elegance r.v. 2010

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palivo v tomto prípade nehrá žiadnu rolu, lebo je vstrekované do valca priamo a nie cez ventil, t.j. neumýva ventily, ako tomu je pri bežných motoroch, resp. motoroch kde je kombinované priame vstrekovanie s klasickým cez ventil. Každopádne ak už sa budeš pozerať na tie ventily, nezabudni ich nafotiť a podeliť sa fotkami tu na fóre. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...