Přejít na obsah

Stržený závit v těhlici


JohnOld

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám problém co se týče závitu v těhlici na který drží třmen... měnil sem destičky a vodící šroub co drží třmen sem natočil rukou v pohodě, ale nešel jinak než křivě... tak sem ho teda dotáhnul, ale samozřejmě, že sem tím zničil kus závitu takže šroubek nedotáhnu...

Někdo mi říká, že musim teda vymněnit celou těhlici, někdo říká , že stačí vložka, která je tolikrát i lepší a rozhodně mnohonásobně levnější (závitová vložka)

.. Mě jde o to , že teď potřebuju vědět jeslti neni moc velký risk jezdit s autem co má tuto závadu... šroub sem tam natočil , ale nejde dotáhnout, druhej tam drží hodně dobře a je dost dorvanej... ten co sem nemohl dotáhnout (horní šroub) ten sem pojistil tim, že sem omotal elektrikářskou izolepou závit a kamarád říkal že to tim taky vyřešil na nějaký čas a že ten šroub pak nemohl ani vytočit... díky tomu že ta izolepa utěsní závit a přilepí šroub tim jak se rosteče tak, že drží jako zarezlej...

Jde mi o to , že sou i lidi co mě furt straší , že sem sebevraha tak dále ... chci vědět co je na tom pravdy... přece i kdyby se náhodou ten jeden šroub vytočil což nepředpokládám ani omylem, tak pořád bude třmen držet a nějak se zaseknout nemůže aby začal intenzivně brzdit tak aby se stala nehoda nebo naopak že by přestal brzdit, to by přeci byla závady tykající se pístku který je v pohodě..., nehledě na to že ten čroubek tam fakt drží jen prostě není dotáhlí ....

 

No jaký na to máte názor vy a jak by ste to na mém místě vyřešili? Jak myslíte že tato má alternativa dlouho může vydržet... nikdo s tím jezdit jako blázen nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A myslíš že když to zatím bude držet na jednom utaženým a druhým neutaženým šroubu tak že se nemůže stát nějaká katastrofa?... ten povolenej šroub by se musel vytočit a to by mohlo trvat dlouho a když ho hodim na lepidlo tak možná i déle ne? a Když bych to třeba pravidelně kontroloval po tejdnu tak to by šlo ne? nejsem totiž schopnej tenhle rpoblem vyřešit hned tímto způsobem, ted už nedělam automechanika tak na auta nemam tolik čas a nemam k dispozici dílnu, takže než něco seženu bude chvíli trvat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak skus to na lepidlo ale kontroluj ho ,to sa da ked vytocis kola a skusis inbusakom  7 ,aspon dufam ze aj na tvojom je 7 inbus, ja som tiez sa chystal to dlhsie robit ,lebo som menil kotuce a platnicky , tie co som tam mal menene v Skoda servise vydrzali cca 15000 tis. km a tam mi to dosrali -strhli zavit 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono jde o to , že já to nedělam sobě ale mamce... kdyby to bylo u mě tak to tak neřešim , ale v mamky případě se bojim aby se jí něco nestalo...

Jo mam imbus 7... já nebo někdo jinej kdo to dělal předemnou to tam natočil totiž ten šroub křivě , ale nestrhnul to... a když sem to tam natáčel já tak už sem to dojebal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky za rady.... zejtra jí to skouknu a dam jí na ten závit víc elektrikářský izolepi, ona prej když se pak rozteče tak to drží fakt dobře tak snad to bude ok...

A budu muset někdy teda vymyslet něco s tou vložkou nebo s tim navařením a novým závitem... Protože novou těhlici kupovat nebudu , to by byla pálka jak hovado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale opravit to budu moct až si zařídim úpravu soustruhem, nebo závitník nebo vložku a sadu na opravu... to zatím nemám k dispozici tak to dělám tak aby to zatím vydrželo co to pujde... jeden kámoš mi to poradil, že to tak měl taky nějakou dobu na octavii I než si to opravil... a že to vydrží a že dokonce když to pak chtěl vytočit ten šroub tak mu to vubec nešlo... takže ta izolačka neni asi zas tak špatnej nápad jako provizorní "oprava"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co protáhnout závitníkem originální závit, aby šel šroub utáhnout. Pokud tam zbylo dost zdravého závitu (poškozený je jen na začátku), tak by to mohlo stačit.

Pokud se nebude chtít závitník chytit zdravého závitu, tak to zkusit z druhé strany.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přišlo že je tam závit nakřivo protože sem to i dotahoval na křivo a  že horní pravá strana nedolejhá z destičkou uplně až k tehlici... tak nwm jestli sem tam já nebo někdo tehdy když se měnili destičky nenatočil šroub nakřivo a on se tam udržel a udělal si tam jakoby novej závit a teď už tam znova rovně nepujde... fakt nwm... nechci moc zkoušet abych to nedokurvil uplně... protože teď na to opravný sady nemám a mamka každej den jezdí kolem 80km do práce za den ... takže zejtra to asi znova vyndam ten horní šroub, dam tam víc izolepy aby to dobře drželo.... zkusim to projet a zahřít aby se tam izolepa dobře přiškvařila a kdyžtak to ještě jednou sundam a zkontroluju... a začnu shánět cajk na opravu no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

a jak se ta větší pevnost pozná?

Potvrdil mi to mechanik firmy Helicoil i destributor ve firmě kde jsem sadu kupoval,navíc při každé výměně jak destiček nebo kotoučů se závit unaví ne-li nezničí jako to bylo v mém případě.Schválně jsem po opravě závitu povolil druhý vodíci čep a už při povolování mi šel ven i vnitřní závit (otřepy) tak jsem ho taky hned opravil sadou Helicoil. Sám jsem byl toto sadou překvapen.Distributor mi také ukázal v praxi jak ukroutil šroub,ale vnitřní vložka Helicoil byla v pohodě. Jinak tady máte odkaz pro chytré hlavy.

http://www.boellhoff.cz/cs/cz/spolecnost/novinky_tiskove_zpravy/novinky/oprava-zavitu-lozisek-kol.php

Editováno: , autor: sachmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím,taky mám problém se strzenym zavitem v tehlici.mam dvojkovou fabii 1.6 16v rok 2007. Našel jsem na internetu toto 

https://www.mall.cz/vybaveni-garaze/quatros-opravna-sada-zavitu-m9-voditek-brzdicu-vw-opel-ford-100004916571. Potřebuji poradit zda to je ono.obvolal jsem pár servisu u nás a bohužel zatím nenašel nikoho kdo by to udělal.tak bych se do toho asi pustil sam.mate s tím někdo zkušenosti?a je to to co potřebuji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak asi ne v mariánských lázních.jeden mi řekl že jediné vyměnit tehlici,další tři servisy že tohle nedělají a čekám ještě na vyjádření jednoho.pak si asi případně budu muset objednat nějakou takovouhle sadu.jinak taky to vidím na práci tak na pět minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...