Jump to content

Unikání chladící kapaliny


m.s.k

Recommended Posts

  • 6 years later...
  • 2 years later...

 

 

dar Škodováci

 

mám 1.6 75 kw  rv. 2005 120 tis km natočeno a  před měsíce jsem zjistil, že mi ubyla  chladící kapalina , do té doby  jsem doléval jen občas při údržbě.  Teď to bylo 4 dcl, od té doby dolévám celkem pravidelně  jednou za týden. Auto jezdí  denně 10 kilometrů a nějaká ta bílá emulze na víčku  pro dolévání oleje je,  ale to jsem měl i u starší Octavy a přisuzuji to právě krátkým vzdálenostem které auto jezdí.   Hledal jsem netěsnost systému, ale tu jsem nikde nezjistil. Po pročítání různých  diskuzí  jsem se dočetl že by mohlo být těsnění pod hlavou v peklech a  dle rad jsem zkusil  při ohřátém motoru otevřít víčko  nádobky s kapalinou a čekal jsem zda někde nevylezou bublinky. Ze začátku se nic nedělo ale potom asi za dvě minuty  se začala vracet voda  z hadičky z horní části  nádobky na kapalinu , ta se začala plnit a jen tak tak jsem  to zarazil  aby nevytekla ven.  Otázka na Vás zní , je to příznak prasklého těsnění pod hlavou ?

 

Na fotce je  červeně označena hadička kterou to letělo zpět.

 

Díky za vaše názory  

22685116_10208617826757890_1919776111_n.jpg

Edited by dawis.s
Link to comment
Share on other sites

dawis

no jestli si mel motor na 90 tak s otevrenou nadobkou ti to zaclo varit, normalne kdyz je zavrena, tak se na bod varu nedostane, zkus to u studenejsiho motoru. a z vody pry jsou citit spaliny,ale muze to byt tak ze jde voda do spalovaciho prostoru a poznas prd. Emulze je normalni, mam dve auta na lpg a u obou mam emulzi, nekdy vic, nekdy min

Link to comment
Share on other sites

Jj bylo to pri 90 stupnich. Jinak poznatky zadne.  Z auta nejde svetly kouř, nadobka je cista, chladici kapalina nesmrdi po spalinách auto se neprehriva olej nepribyva.  Dnes Dam pod auto kartón aby jsem zjistil zda nekde neuroni slzu. A v pripadě že ano tak pujdu smerem po skapavani. 

Edited by dawis.s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...