Přejít na obsah

Plechové disky


MichalV123

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

prosím o radu aké plechové disky budem potrebovať na zimné pneu pre FIII combi FL 81kW.

 

Auto mi prišlo 13. 3. 2019 na letných 215/45/R16 disky VIGO 7Jx16´´ ET 46 a tak už na nich jazdím; Do zimy je času dosť :D ale chcem si kupiť najskôr disky a potom pneu nech do toho hneď nešľahnem naraz kopec peňazí. 

 

Otázka je aký plechový disk môžem kúpiť na pneu 185/60/R15 - 6Jx15´´ ET 38; na nete sú disky z môjho pohľadu rovnaké, avšak iné v ďalších rozmeroch (5x "XYZ"). Ktoré mi budú pasovať?

 

Čo sa týka šróbov - mám tiež objednať nejaké k tomu alebo budú pasovať tie čo tam mám teraz? Alebo ako?? ?

 

A posledná vec - chcel by som tie disky zakryť puklicami - tam si treba dať na čo pozor, tiež sú v hre nejaké konkrétnejšie rozmery alebo sa hľadí len na počet palcov disku a počet šróbov??

 

Ďakujem a opäť sa ospravedlňujem za takúto otázku z kategórie "lama".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PS1984: 185/60/R15 je rozměr pneumatiky; 6Jx15´´ ET 38 je rozměr disku: 6 palců šířka ráfku, 15 palců průměr ráfku 38mm zális - tj. vychýlení upínací roviny disku od jeho svislé osy. Rozteč šroubů je 5x100 u Fabie III.

https://www.heureka.cz/?h[fraze]=6jx15+et38+5x100

 

Pro lepší představení:

http://www.zakruta.cz/rozmery-disku/

Editováno: , autor: Johny.z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johny.z - čo je rozmer pneu a čo rozmer disku ešte viem, tak mimo nie som :) napísal som to tam trochu blbo s tou odrážkou, takže to mohlo vyzerať tak, že to považujem za jedno;

 

šlo mi hlavne o tú rozteč tých šróbov. čiže to je 5x100. ďakujem.

 

a čo samostatne šróby a puklice - tie otázky k nim čo som mal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poklice jsou otázkou, takové ty univerzální mají po obvodu pero, které se opře o vnitřní průměr ráfku, ale já bych je raději pojistil stahovací páskou.

Pokud budou mít perka do otvorů v ráfku, tak je optřeba si ověři, že Tvé ráfky mají příslušné díry.

 

No a co se týká šroubů, tak mají buď kulovou, nebo kuželovou plochu. Podle toho jsou obrobené díry v disku, ale mám za to, že plecháče s kuželovou plochou jsem ještě neviděl a Fabia má z výroby kulové plochy (ale to si raději ověř vyšroubováním jednoho šroubu).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi, koncem minulého roku jsem v Bestdrive koupil kompletní kola (KFZ Plechový disk 6Jx15 5x112 ET43 57mm 7755) na Oktávii. Včera mně psali, že: "chtěli bychom Vás informovat o bezpečnostní svolávací akci ocelového kola s objednacím číslem 7755 (šarže 00 17-18), které Vám bylo doručeno naší společností ALCAR BOHEMIA, může mít materiálový defekt". 

Tak kdybyjste nakupovali podobné a neměli na vás kontakt. 

3_7755_informace_pro_zákazníky_2019_ALCZ.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nakoniec tie pneu a disky riešim až teraz... Vybral som pneu s rozmerom 195/55/R15 85H;

 

Disk teda vyberám ako ste poradili 6J x 15´´; 5x100; v technickom preukaze mám dve možnosti diskov k tomuto rozmeru pneumatiky. Jeden s ET 43 a druhý s ET 38.

 

V čom spočíva rozdiel medzi tými ET? Okrem toho ako "hlboko" bude pneumatika v blatníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, měl bych trochu jiný dotaz ... přecházím z Octavia Tour na Fabia III a chci si z octavky vzít 15' plechové disky. Budou pasovat?

Octavia má rozměr 6Jx15 5x100 ET38 a Fabia (viz TP) taky.

Podle mě by to mělo být stejné, ale když jsem hledal v eshopech, tak tam byly pro octavii a fabii vzhledem různé (ale rozměry stejné) např.  15'Octavia vs 15'Fabia - trochu mě to mate O:-)

Díky za objasnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...