Přejít na obsah

Plechové disky


MichalV123

Doporučené příspěvky

Čekám teď na novou F3 a řeším co tam dát na zimu. Je nějaký smysl kupovat celá plechová kola? Proč nekoupit jen zimní pneu a nechat to přezout? V servise mi nabízí celá kola s Barum Polaris za cca 2500Kč za kus no a ta pneumatika samotná se dá koupit pod 1000Kč. Na auto je to rozdíl 6000 a pokud přezutí stojí 600 tak i kdybych si celá kola měnil sám, vrátilo by se mi to až po 5 letech. Navíc pak můžu celý rok jezdit na pěkných litých kolech.

 

Mám pocit, že tu všichni preferují měnit celá kola. Zajímá mě tedy proč. Neudělám měněním pneu nějakou chybu?

Já měním celé kola hlavně  proto, abych nemusel na podzim a na jaře stresit  kdy mají v pneuservisu volno. Ve správný čas a hlavně kdy to vyhovuje mě odšroubuju jedno kolo po druhém , v klidu si prohlídnu třmeny, desky, čepy, hadičky , bovdeny a s dobrým pocitem že jsem udělal pro auto něco navíc našroubuju aktualní sadu kol. Na jednom autě mi v servisu netrefili ten zesílený bod za který se zvedá a rameno heveru se nehezky zakouslo do prahu. To už taky nechci zažít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory. Jen nevím jestli já bych tím měněním neudělal více škody než ten servis. Jde mi hlavně o to nakolik skutečně hrozí to poškození pneumatiky nebo disků při výměně pneu. Ještě jsem se s ničím takovým nesetkal, ale zároveň skoro všichni mění celá kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, mam lama dotaz... :kol-18:

Kdyz si na nejakem eshopu (azpneu, levnepneu, apod) vyberu disky + gumy, tak mi poslou hotova kola (nafouknute, vyvazene) nebo vsechno zvlast?

Puvodne jsem myslel, ze koupim kola na Skoda eshopu, ale ted koukam, ze ty Propellery, co maji jedine na F3 jsou litaky. Mne by stacily plechace a mozna radsi Continentaly nez Michelinky, ale takovou kombinaci jsem tam nikde nenasel.

Nebo proste zajit do nejblizsiho skoda servisu a chtit po nich zvolenou kombinaci at to sezenou? (Stejne bych si to nechal vymenit v servisu, nez se s tim morit pred barakem pod lampou)

Vubec netusim, jak to funguje a moc se mi tim nechce travit bezesne noci...  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, uz jsem nasel eshop, kde to poslou zkompletovane... bazose a cinske eshopy jsou prave to, cemu bych se chtel vyhnout. Cenove sice vyhodne, ale mam z toho obavy. Auto jsem si taky radsi koupil nove a ne ojete z bazose... Tech par stovek navic, kdyz je to navic na x let, me uz nevytrhne.

 

Monty: nahustis je vsechny na predepsany tlak a pak jen pres infotainment ulozis. Nevim sice, jak to funguje, ze pak pozna rozdil, ale nic vic by se s tim delat (podle navodu) nemelo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabie si hlídá rychlosti točení jednotlivých kol. Jestliže jedno kolo začíná být o něco rychlejší než jsou uložené hodnoty, zřejmě se zmenšilo, takže asi ztrácí tlak. Pak se rozsvítí kontrolka, že si máš to konkrétní kolo zkontrolovat. Z toho plyne, že žádné speciální ventilky nepotřebuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mam osobnu skúsenosť,, že mi v priebehu týždňa hlásil system zmenu tlaku v zadnej pravej pneumatike. Samozrejme na kontrole na pumpe bolo všetko ok.Stacilo znova ulozit aktuálne hodnoty do systemu a je pokoj.

 

Akurat som mal nastavene eko nahustenie pneu od vyroby,tušim nejakých 2.5 BAR,čo na alu 15" ma dosť zarazilo a zaroveň hneď sa vysvetlio prečo F3 tak drca. dal som to na 2.1 a mal som ine auto :)

90 % jazdim sam, takže auto moc nazaťažujem.

Editováno: , autor: ramrod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...