Přejít na obsah

Brzdové destičky


dattel

Doporučené příspěvky

Když to nechceš před koupí novejch rozebírat tak musíš změřit kotouč,já mám FSII,a pruměr 239/18 a destičky jsou na jednom kole každá jiná.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6n06...ia-fabia-2.html

A když si pořadně vyčistíš toto místo tak by tam mělo bejt 18/239

post-86-1259504301_thumb.jpg

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlasta - je tam toto - 216-213 presne tak ako vidis... ono je to ciste, ale mobilovy fotak stoji za prd... ja som si odpisal co tam je vsetko...

216-213 5097

podtym je ten znak FR

FS II BB6

v takomto rozmiestneni je to tam presne.. a na platnicke je napisane

GALPER3261FF

hladal som aj na nete, ale skoro nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky sem měl stejnej problem když sem šel kupovat svoje první obložení na fabku .... suvereně sem naběh do auto-kelly řek sem model auta rok vyroby atd.a frajer u kasy po pul hledaní v pc mi řek at si ty stary vymontuju a obkreslim a znova přijdu!!!!!! :D :D :D :D to mě teda pěkně rozštíp tak sem šel ke konkurenci a tam mi bylo řečeno že jsou dva druhy podle pruměru kotouče a jedny mi dal a kdyby nahodou tak mi je vymění.naštěstí se trefil a ja aspon nezapomeu že ja mam pruměr 239 :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, panove, tohle je zakladni neznalost... :D

A ted pro ty, co aspon v pripade bezpecnostnich dilu veri tem originalnim:

FSII prumer kotouce 239x18 c.d. desticek 6N0 698 151C (bez signalizace), 6Q0 698 151B (se signalizaci)

FSIII prumer kotouce 256x22 c.d. desticek 1J0 698 151L (bez signalizace), 1J0 698 151E (se signalizaci)

a jeste pro motor 2.0 a model RS:

prumer kotouce 288x25 c.d. desticek 6Q0 698 151A (bez signalizace), 6Q0 698 151C (se signalizaci)

Sada origo desticek pro FSII stoji cca 1400,- Kc, pro FSIII cca 1700,- Kc. Ma smysl na tom setrit? Kdyz nic jinyho, mam pak jistotu, ze to bude brzdit stejne dobre, jako puvodni desticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie originalne platicniky, uplne doslova olupane po 50 000km... :(

Jde o styl jizdy, uvidis, co tyhle nove.

Je potreba si uvedomit, ze u desticek nejde jen o jejich generelni zivotnost, ale hlavne ucinnost a soulad s materialem kotoucu.

Ale kdyz jsme u zivotnosti - ja mel na Fabii (FSIII) najeto neco pres 74tkm a desticky byly puvodni s vyhledem dalsich cca 30 tkm.

Styl jizdy byl prevazne defenzivni, zdaleka vsak ne pomaly - spis bych rekl predvidavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahoj,

mam v planu nechat vyměnit přední brzdové destičky na Fabii RS (2003) 1.9tdi 96Kw, poradíte někdo jestli jít znovu do originálních koncernových destiček nebo zvolit jinou variantu (cenově přiměřenou - nechci šetřit ale zaroven nejezdím jako F1), taky na kolik to v servisu asi vyjde cenově? a taky jak poznám že už to má za sebou i kotouč?

díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kotouč je na konci když má tloušťku 22mm (ta část, kterou to brzdí, ne rantl na kraji)

desky kup od nějaké známé značky, budou určitě fungovat. jinak origo stojí podobně jako trw, zimmermann, ferodo apod., tj. do 1000kč

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Ahoj potřebuji radu, koupil jsem si destičky na fabii sada, 4 kusy. Chtěl jsem vyměnit, podíval se na net abych něco nezkazil a první problém je že zde píšou že jsou dvě a dvě destičky jiné. Jedny co jdou k písku že mají být popsané, ale já mám všechny 4 destičky stejné, žádný nápis KOLBENSEITE nebo PISTON SIDE u nich nevidím i na pohled se mi všechny 4 zdají stejné. Otázka tedy je jestli jsou i sady, kde jsou všechny 4 destičky stejné. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se právě zdá že jsou stejné, nasadil jsem je vyměnil i brzdové hadičky a kotouče. Za studena vše ok, ale jak chvilku jezdím tak pak při pomalé jízdě na neutrální slyším jak mi tam něco dře. A kotouče jsou  dost vařící. Špatným odvzdušněním to asi nemůže být že? 

Editováno: , autor: krmartin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...