Přejít na obsah

Brzdové destičky


dattel

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

já je na svojí ještě neměnil mám myslim FS2 a půjde snad taky zatlačit, vyjímka je citroen kdy se váleček šroubuje speciálním přípravkem zpět, plno lidí na tom vyhořelo když si je chtěli vyměnit sami a pak to táhly do servisu , ale šlo to u šroubovákem opřeným o majzlík, nevím jestli tohle používá ještě jiná značka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

haló, prosím zkušenější o radu - je nutné při výměně destiček odpouštět brzdovou kapalinu, resp. povolovat odvzdušňovací ventil? Mám přípravek na zašroubování pístu, ale ten jde hrozně ztuha a protáčím ho jen tak na místě. Nebo sundat oba třmeny na nápravě, že by to pobral ten druhý píst? A nevyskočí v takovém případě úplně ven?

Takže prosím, jak dostanu píst na zadní kotoučové brzdě do díry, aniž vypustím brzdovku? Jde to vůbec? Díky za tip.

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně ten pístek nepoškoď - zatlačit by měl jít, nejlépe přes něco měkčího. Majzlík a šroubovák je hardcore řešení (ale sám ho taky používám)

Pokud máš destičky venku, tak nešlapej na brzdu - pístek mohl by vypadnout a to by bylo nepříjemné

A kapalinu odsosávat nemusíš - jenom se doporučuje odšroubovat to dolévací hrdlo (nebo, když se to trochu okolo něj oblemcá, tak to pak otři)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, děkuji všem za rady, nakonec to bylo příjemných 90 minut na čerstvém vzduchu. Jen se nebát a mít pořádné nářadí. Ten přípravek s výstupky a téčkovou rukojetí je fakt základ. Pak to šlo samo :-)

Díky, díky, zase se ozvu až budu dělat něco dalšího. Tohle jsou opravdu super stránky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Čaues kluci, potřeboval bych si vyměnit brzdové destičky na Fabii 1.4Mpi 50kw r.v. 2003. Tloušťku kotouču mám 21,5 mm. Je maximalni tloušťka 22 mm a minimální 19 mm? A jake značky a rozměry těch destiček? Nikde nemůžu najít jestli na ty 1.4 jsou všude stejné destičky. Můžete mi někdo napsat přesné označení těch destiček?? Opsal bych si to podle starých, ale dneska už to sundávat nemůžu a potřebuju to do zítřejšího rana vědět. Díkes za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Caute chalani, kedze akutne mi treba menit brzdy na fabii... :feve: a potrebujem ich co najrychlejsie vymenit, pri kupovani novych som narazil na problem, tych platniciek na HTP 40kW je akosi viac typov...

Jedni su sumerne, ze su vsetky rovnake, a druhe su dve rovnake, dve ine... obidve su na prednu napravu na tuto fabiu...

Predpokladam ze bude zrada v tom ci su to brzdy FSII alebo FSIII je tak?

Kukal som vyhladanie.... aby ma hned niekto nesprdol.. jedine co som nasiel boli keci o kamienkoch v brzdach, 1.4 MPI brzdy, kopec veci o kotucoch ale nic o tomto.. takze by som bol velmi rad keby ste mi niekto poradili, nakolko zajtra by som to uz aj kupil a vymenil...

Fabia I, HTP 40kW, rv 2005, brdzy su FSII, ABS nemam, signalizaciu opotrebenia tiez nie :)

Budem velmo vdacny....

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dily/desticky.html

Vidim tam celkovo skoro tri tvarove typy, takze mam pekny bordel kusok v tom... a ked kukam v eshopoch kadetade napriklad autokelly tam su tiez dva typy k dostaniu

help

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luďa - Su to FSII....

Prochy - ten dokument tu mam otvoreny.... presne ten co si postol... len to som nebol isty.. lebo pri tom motre je uvedenych viac typov platniciek... tak uz jednou cestou by ma aj zaujimalo preco su tam tie vyrezy, na jednych rovne, na druhych na vsetkych 4 rovnake a tretie su rovnake len 2 a dve su zas ine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...