Přejít na obsah

FIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Podívejte se na ohlasy ohledně palety motorů u FIII na jakékoliv diskuzi a pak z toho konkurence vychází docela dobře. Ta sázka na třihrnky u FIII není moc šťastná a hodně lidí to nepřekousne. Platí že objem ničím nenahradíš a zde je to na úkor životnosti a zvýšení zisku výrobce. Zejména když jediný čtyřválec to má brzy opustit a nahradí ho taky tříválec. Na tak těžký auto to není ideální.

Děláš jak kdyby jiné automobilky tříválce nemontovaly. Ale já ochutnal TSI 77 kW a méně výkonný motor bych už asi nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pravda, trivalce davno montuji vsechny automobilky. To zase jen u nas v Cesku jsou vsichni odbornici na motory a trivalce jsou smejd - nejlepsi do mesta na kratky cesty je prece 15 let stara audina s minimalne dvoulitrem... sice pak obvykle tidle odbornici na motory nemaji ani na pneumatiky, ale ma dvoulitr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si přečetl ten test a opravdu to bude mít Fabia težký. Jednak se mi Fabia zdá již stará oproti elegantnějšímu vzhledu Hyundaie a i řada parametrů je lepší u H. Pokud brzy přijdou H.se čtyřválcovým turbomotorem tak pak při výběru nebude co řešit a i vzhledem k délce záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těm co si myslí že s I20 udělají nějaké terno, přeji aby do toho šli. Já už jsem z těchto aut vyléčený. Je pravda že je vyrábí tak, aby se líbila .Ale kvalita je fuč. Každého věc ,co se mu líbí ale raději škodovku, než KIA a I20 a podobné.

Mám přesně stejné zkušenosti - ovšem u škodovek. A co teď s tím??? A nedělám si legraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těm co si myslí že s I20 udělají nějaké terno, přeji aby do toho šli. Já už jsem z těchto aut vyléčený. Je pravda že je vyrábí tak, aby se líbila .Ale kvalita je fuč. Každého věc ,co se mu líbí ale raději škodovku, než KIA a I20 a podobné.

Co jsi měl za problémy s hyundaiem? Jaký jsi měl model? Já najezdil z i30 200000km naprosto bez závady, či jiného problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí se podívat jak je to s kvalitou nových Škodovek zde na fotu a kolik je bolestí z důvodu úspor při výrobě. A přitom nemaj auta tolik nalítáno. Kdysi u O1 nebyly vůbec takové stížnosti na drčení, opotřebení sedaček a čalounění, i o motorech toho moc špatnýho nebylo. Tedy z mé zkušenosti poslední dobrý auto s velkou životností byla O1 a dnes je asi lepší koupit K - H díky záruce a v okolí je jich dost a nikdo si nestěžuje. Já po 6 letech a 120 Tkm taky vůbec ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke Kii, koupil jí spolužák s 777 zárukou a vše při garanci má zdarma. Tedy po dobu sedmi let. To je v dnešní době k nezaplacení, díky úsporám se velice prodraží auto po záruce. A čím je delší tím lepší pro zákazníka. Dokud to nebude mít taky Škoda tak mi nesmí nová domů :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si ani jiné auto než koncernové koupit nemůžu.  :kol-44:  Nehodlám se totiž přeučovat rozložení ovládacích prvků v interiéru. Podle mě mají koncernová auta ergonomii dotaženou k dokonalosti. Navíc takovou paletu modelů jako koncern mi žádná jiná automobilka nabídnout nemůže - stačí se kouknout na stav peněženky a můžu si vybrat od Citigo po Continental GT, od supersportu po dodávku. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke Kii, koupil jí spolužák s 777 zárukou a vše při garanci má zdarma. Tedy po dobu sedmi let. To je v dnešní době k nezaplacení, díky úsporám se velice prodraží auto po záruce. A čím je delší tím lepší pro zákazníka. Dokud to nebude mít taky Škoda tak mi nesmí nová domů :kol-48:

Tak si prostuduj záruku Kie a zjistiš, ze ta 7 leta záruka není na všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke Kii, koupil jí spolužák s 777 zárukou a vše při garanci má zdarma. Tedy po dobu sedmi let. To je v dnešní době k nezaplacení, díky úsporám se velice prodraží auto po záruce. A čím je delší tím lepší pro zákazníka. Dokud to nebude mít taky Škoda tak mi nesmí nová domů :kol-48:

Máš pravdu od roku 2010 jsou prý garanční prohlídky u KII zdarma. Ale záruka? Počítej s tím, že až bude chtít měnit okno bude čekat, jelikož vše se dováží, nejhorší je sehnat gumu okolo okna. Pokud ti odejde cokoliv jiného budeš čekat jako já i měsíc než ti dodají novou jednotku např, na centrál apod. Nebudu jmenovat co, ale docela mi odešla  zásadní věc. Přes měsíc se čekalo jestli to KIA schválí, pak dalších 14 dní než to přivezli, provedli montáž a za ani ne 14 dní ,nová věc opět poškozená. Tak jsem to opět reklamoval a bylo mi řečeno že to Kia v tak malém rozmezí dvou týdnů neuzná ať s tím jezdím dál a pak se to zkusí znovu. A další a další. Takže pro mě za mě si tady chvalte 7 let záruky na KII, ale ono to zase není tak jak to je prezentováno. Cokoliv se na KII mění nejdříve musí Kia schválit, to znamená technik to pošle a čeká se jestli to uznají nebo ne. S tím jsem se třeba u škodovky nesetkal. Ale je to má zkušenost za kterou si stojím. Navíc mi stačí jak Kia rychle ztrácí hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na kupní smlouvě a musí být jasně specifikováno 777 a je to při různých akcích a možní i výbavě. Já měl tři roky a zcela bez problémů.  Co se týče náhradních dílů tak já je mám do druhýho dne protože velké sklady jsou v Holandsku, Německu a Rakousku. Přitom mám výrobu v Koreii a oni kvůli spokojenosti zákazníků na evropském trhu mají zde dost dílů. A rozdíl v zásobování mezi předchozím Fordem a nyní Kiou nevidím a i na Forda jsem to měl do 24 hodin. Tedy já nemám připomínku k rychlosti dodání dílů.

A pokud můžu hodnotit postup opravy v záruce Škoda a Kia tak je to přímo nebetyčný rozdíl. Já bych mohl napsat knihu jak jsem reklamoval u Octávky převodovku a dvouhmotnostní setrvák. Sice úspěšně, ale málo kdo by to dokázal se odborně dohadovat s technikama MB nad rozebraným autem a když hrozili že oprava půjde na mě když se nenajde rozdíl tolerance. A našel se :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...