Přejít na obsah

LPG - Informace a zkušenosti


pulux

Doporučené příspěvky

Ahoj, vše v pohodě. Jen měním co cca 15-20tis filtr plynné fáce (teď netuším, ale odhadem asi 300Kč). Zatím mi vždycky říkali, že plyn beru kvalitní a filtr není skoro vůbec zašpiněný. A to tankuju na normálních pumpách u hlavních cest, tak nevím, kde v tom případě tankují ti ostatní? :-)

 

Teď se mi objevil jeden kostlivec, ale nevím, jestli to souvisí s LPG.

Před přestavbou, těsně po koupi mi odešlo vysokotlaké čerpadlo paliva (při nadprůměrné akceleraci a tím nemylím maximální) se čerpadlo přidřelo, hodilo to nouzák a auto se stalo nebezpečné. Ale vyměnilo se to a vše fungovalo, jak má. Až pak jsem šel na přestavbu, abych měl jistotu, že je auto v pořádku a že nebude chyba na straně LPG.

Teď mi to čerpadlo odešlo znovu. Po cca 65tis a asi roku ježdění. Tak se samozřejmě vymlouvají, že za to může LPG a že to nepůjde na záruku. 

Takže nevím, jestli za to to LPG může nebo ne, když už se to řešilo ještě před samotnou přestavbou. 

 

Jinak vše šlape jak hodinky, šetří se nejsou ani jiné starosti, ani jiné náklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte, mám Superba 3.6, 206 tisic km. Kúpil som ho nedávno, no chcel som to na LPG. Po zisťovaní, aký systém dať namontovaťsi myslím, že to bola dobrá voľba. Zatiaľ som len 2 týždne po montáži, ale LPG ide fasa super. Dal somnsi tam namontovať systém Prins VSI DI 2.0. Výhodou je to, že tento systém je presne určený na to auto a v krabici už príde všetko, aj držiaky na vstreky a RJ aj s návodom, a technik to len namontuje. Taktiež je retrofitne schválený a stačí ho len zapísať do TP. Prechod medzi palivami ani neviem kedy, zmena výkonu ani nezistiteľná, spotreba 10-11l/100km, samozrejme ťažká noha a diaľnica 140 na tempomate. Ručička benzínu, ako bolo spomínané, pri dlhšej trase skoro nič. Teraz v zime to benzínu žerie viac, nakoľko mu dlhšie trvá kým sa zohreje. Za tú cenu som mohol mať systém BRC, ktorý ale zase nie je až taký prepracovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kravybuca som rad ze ešte niekto reaguje na tomto fóre :-D
Kolko si zatial nabehal na tom aute ? A kde si ho daval prestavat a kolko ta to vyslo ?
Ja nad tou prestavbou uvazujem uz dlhsiu dobu len sa bojim tych problemov so vstrekovacmi...

@TOnic-ekmáš ešte toho superba ? Nejaké problémy s benzínovými vstrekovačmi si nezaregistroval ? Prípadne nejaké iné probémy s motorom či TK/EK kontrolami ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak montáž bola robená v Prešove LPG Foltín. Cena 2300€. Zatiaľ len 2000km za mnou ale ide všerko ako má. Maximálka ostala, ale to bude aj tým, že pri plnom plyne to asi dáva viac benzínu kvôli vstrekom.

Obavy mám tiež a stále, ale je známe, že LPG má vyššie oktánové číslo, motor by sa mal špiniť menej. Suché ventily nehrozia z dôvodu konštrukcie motora FSI. A pôvodne vstreky ochrániť len aditívovaným benzínom, alebo si ho aditivovať sám. Ale nič nie je večné 😁 za ten čas sa ešte nestihlo nič pokaziť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravim take mam ted v planu se opet vratit k 3.6fsi mel jsem cececko 3.6 220kw ale premyslim ze bych si vzal superba přeci je jen prostornějsí a do budoucna to predelal na plyn najezdim mesicne no kdyz jezdim kazdy vikend domu z nemecka tak nejakych 3000km na byt to mam 350km pres tyden na firmu to mam ...od po-pa celkem 54km ....a cesta zpet opet 350km tudiz ve finale to je nejakych 3tis. km jezdil jsem to i s benzinem a pohoda ale kdyz je moznost jezdit skoro za pulku tak branit se tomu nebudu normal jsem jezdil s tim cececkem za 9litru benzinu predem dekuji za odpovedet a urcite budu rad kdyz mi doporucite i nejakou kvalitni firmu klidne drazsi na prestavbu lpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...