Přejít na obsah

Import POI do navigace Columbus - radary ČR (nebo jakékoliv jiné)


Doporučené příspěvky

Tak jsem to nahrál, vyexportoval jsem všechny státy z nabídky. Nahrání v pohodě.

Akorát je malinkatej problém v Amundsenovi, že povoluje jen vybrat maximálně 10 kategorií bodů zájmu. Takže jsem naklikal jen 10 států z toho seznamu. Mně to stačí a v případě potřeby bych to přepklikal. Ale napadá mě, že pokud někdo používá i nějaké defaultní body zájmu v Amundsenovi, tak by mu to nemuselo stačit? Ale osobně si nemyslím, že by to měl být nějaký problém, protože většinou budu projíždět "rychle" za sebou tak 3 státy a tak je tam dostatek prostoru na vybrání dalších bodů zájmu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

@wombat tak nechápu, co je špatně..předtím, když jsem aktualizoval tak bylo vše ok, ale před tím, když jsem zip rozbalil, tak tam byly 4 nějaké soubory, ted, když to rozbalím, tak jsou tam dva viz foto a když dám aktualizovat v Amundsenu z SD/USB, tak vyskočí chyba a nejde to..

1.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte, ako to je s Columbusom verzie MIB1 ? Lebo zo stranky https://www.poi-radary.eu/ to nejako nefunguje kedze po rozbaleni suboru su tam priecinky s MIB2. Po zasunuti USB kluca len na kratko vypise "download softwaru" a nic sa dalej nedeje. V navigacii potom pri moznostiach importu POI nie je moznost vybrat z USB.

Dakujem vopred za radu.

Sato

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar, mám dotaz: Z www.poi.cz jsem si stáhnul ov2 soubory vybraných POI, naimportoval sem tu: http://mydestination.skoda-auto.com/POIs stáhnul, rozbalil na kartu a jal se aktualizovat. Píše mi to: Chyba aktualizace software. Pak se infotainment Columbus restartuje. Dělám něco špatně? Ty tři složky a metainfo.txt má v rootu karty, evidentně je najde. Pak ještě, jestli ne nemá něco jinak poklikat na webu Škody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 25. 10. 2018 na 9:24, wombat napsal:

Ahoj,

 

podpora je jen pro MIB2.

  • Skoda Columbus (MIB2HIGH) and Amundsen (MIB2TSD)

Jdou do AMUNDSENA nahrát radary z poi-radary.eu tak aby se zobrazovaly spolu s akustickým signálem?

Jde to někomu? (amundsen r.v. 2018)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Panove - zdravim....

Mam Skoda Octavia GTEC (CNG) r.v. 2017 a Amundsen (celosklenena verze).

Jelikoz databaze CNG cerpacich stanic primo v navigaci je mala, chtel bych naimportovat vlastni cile (POI). Mam CSV, KML i OV2 soubor s celkem 181 CNG stanicemi v CR, ale nemuzu z nich nijak udelat SD card verzi - primo na skodovce (http://mydestination.skoda-auto.com/POIs) mi to vzdy skonci chybovou hlaskou XML.

Zkusite pomoct?

Takto bych samozrejme chtel naimportovat i ostatni CNG cerpaci stanice okolnich statu (PL, SK, AT, IT, DE a pod).

Nebo mate jiny zdroj?
https://cng-stations.net/poi/POISelector.en.htm?preset=1

CNG_CZ_public.csv

CNG_CZ_public.kml

CNG_CZ_public.ov2

Editováno: , autor: georgesoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2019 na 20:56, wombat napsal:

Zvuky nepodoruje MIB1 na MIB2 je podpora Ok (v případě, že to máš zaplé  v MMI)

 

+ jen pro jistotu, určitě si použil variantu pro SD, nikoliv GPX.. ;-)

Když nahraji do AMUNSENA z poi-radary.eu vybrané radary, tak, aby k nim byl přiřazen zvuk (použita varianta pro SD kartu) – vše je funkční, ale po nahrání se zase se ztratí mé zvláštní cíle, které jsem nahrál přes Škoda connect. A obráceně je to také tak. Po nahrání mých zvláštních cílů zmizí radary, které jsem tam nahrál z SD karty.

Je nějaký prográmek nebo možnost spojit jak mé zvláštní cíle, tak radary z poi-radary.eu do jednoho souboru a nahrát na SD kartu a pak to celé nasypat do AMUNSENA?

Vážený ?? WOMBAT je nějaká možnost?

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

možnosti jsou:

 

z poi-radary.eu vyexportovat GPX.

 

1) přes portál Škoda (pokud zrovna funguje) nacpat ty radary + to co chceš.

2) viděl jsem tu někde Win utilitu přes kterou uděláš to stejné.

3) nic jiného asi není :-) na ty po-radary.eu nic jiného dávat nechci, ač by to bylo jednoduché, pže tomu skriptu je to jedno. :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, wombat napsal:

Ahoj,

 

možnosti jsou:

 

z poi-radary.eu vyexportovat GPX.

 

1) přes portál Škoda (pokud zrovna funguje) nacpat ty radary + to co chceš.

2) viděl jsem tu někde Win utilitu přes kterou uděláš to stejné.

3) nic jiného asi není :-) na ty po-radary.eu nic jiného dávat nechci, ač by to bylo jednoduché, pže tomu skriptu je to jedno. :-)

 

 

Děkuji za odpověď

když ty radary vyexpotuji do formátu GPX tak asi již u radarů nebude funkční zvukové upozornění, nebo ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S určitým odstupem jsem zkusil importovat radary. Dřív se aktualizace sekla a Columbus se resetoval. Dnes jsem POI smazal, dal jejich aktualizaci a ta bez problému proběhla (z USB). Na mapě se radary objevují. Tímto děkuji a hlásím další odškrtnutou úpravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 5. 5. 2018 na 8:54, uziv napsal:

Z údajů na portálu poi.cz jsem dal dohromady nová importní data pro škodováckou navigaci (asi půjde použít i pro VW). Stačí rozbalit na čistou SD kartu (proboha, nemazat tu navigační!) a naimportovat. Jsou tam tři typy radarů: stacionární, úsekové a dopravní úsekové detektory (to jsou takové ty chytré, co měří rychlost, počet aut atd.) a pak ještě hlídané červené na semaforech.

 

U Amundsena použij aktualizaci POI, ne import. V přehledu je pak nutné všechny čtuři kategorie zaškrtnout, aby se zobrazovaly. Některé ikony nejsou v přehledu vidět, ale to nevadí, na mapě jsou OK.

Radary.zip

Pouzil jsem tvoje data a postupoval podle navodu. Prazdna SD karta do slotu 2, rozbaleny zip soubor a pres aktualizaci POI. Data se nahrala v poradku a podle mapy se i zobrazuji. Zitra vyzkousim zvukove upozorneni. Mam posledni infotainment Superb MR2019 Amundsen. 

Jen nevim kde si data aktualizuji resp. jak, protoze mezitim spoustu radaru pribilo. 

 

Diky

Editováno: , autor: Basher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...