Přejít na obsah

Import POI do navigace Columbus - radary ČR (nebo jakékoliv jiné)


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, chci se zeptat..
po delší době chci nahrát POI soubory do amundsena.
Dřív jsem soubory z poi.cz stáhl a na http://mydestination.skoda-auto.com/POIs přidal ikonky nebo zvukové oznámení.

Pak se vytvořil jeden soubor, který se nahrál na SD kartu a tou pak radary, obchody atd do amundsena nahral.

Teď mi ale portal na škodě píše, že už není funkční a podporovaný.
Změnil se postup, nebo už to nejde nahrávat

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, rychlý dotaz ohledně https://www.poi-radary.eu/, pravděpodobně pro @wombat 

To upozorňování na radar pípnutím by mělo fungovat jak v případě importu z USB, tak i přes Škoda Connect?

 

EDIT: Tak už jsem to našel, to pípání na vlastní POI je věc nastavení v infotainmentu, takže je jedno jak to tam dostanu.

EDIT 2: Aha, tak to má jít jen u varianty "SD/USB a MIB2"

 

Jinak díky, a donate 5 EUR na pivko

Editováno: , autor: libor12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se nějak docílit toho, aby mi zůstaly v infotainmentu nahrané POI´s z SD karty po online aktualizaci POI´s?

 

Celkem jsem se do toho zamotal a potřebuji radu. Na SD kartě mám radary z poi-radary.eu, ale potřebuji k nim přidat POI´s, které mám pouze ve formátu .gpx  z portálu poi.cz . Je nějaký program na převod těchto dat (.gpx) tak, aby byly viditelné v infotainmentu z SD karty a zároveň byla zachována zvuková signalizace?

 

Chci aktualizovat z SD karty z důvodu zachování zvukového upozornění, což u online aktualizace nefunguje.

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

LukášCBR: na stránkách Škody byla aplikace "my destinations", kde se nahrály data (např. ve formátu GPX) a následně se stáhnul soubor ve formátu "čitelném pro Columbus", který se rozbalil na SD kartu a dal naimportovat do navigace. Byla tam i možnost volby "pípnutí". Bohužel na update portálu na stránkách Škody ten odkaz už není a nemůžu najít přímý odkaz na tu stránku - možná, že už nefunguje. 

 

Obdobnou stránku měl i VW, tam jsem měl dokonce uložen v záložkách i přímý odkaz na tu stránku, ale ta už také není k dispozici. 

 

Importované POI mohou být buďto všechny z SD karty anebo všechny on-line. Nejde to zkombinovat tak, aby část byla importiovaná z SD karty a část on-line - při importu se vymažou ty již uložené v navigaci.

Editováno: , autor: S.Lopik
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LukášCBR: na stránkách Škody byla aplikace "my destinations", kde se nahrály data (např. ve formátu GPX) a následně se stáhnul soubor ve formátu "čitelném pro Columbus", který se rozbalil na SD kartu a dal naimportovat do navigace. Byla tam i možnost volby "pípnutí". Bohužel na update portálu na stránkách Škody ten odkaz už není a nemůžu najít přímý odkaz na tu stránku - možná, že už nefunguje. 
 
Obdobnou stránku měl i VW, tam jsem měl dokonce uložen v záložkách i přímý odkaz na tu stránku, ale ta už také není k dispozici. 
 
Importované POI mohou být buďto všechny z SD karty anebo všechny on-line. Nejde to zkombinovat tak, aby část byla importiovaná z SD karty a část on-line - při importu se vymažou ty již uložené v navigaci.

Nepodařilo se ti najít nějakou funkční náhradu? Pátral jsem i po convertoru, ale bezvýsledně. Nechápu, proč už jsou ty stránky nefunkční.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LukášCBR: o ničem boužel nevím. Ty stránky jsem využíval pro přípravu dat pro import poměrně dlouho na Scoutu - ten ještě neměl možnost on-line aktualizace. Pak u Kodiaqa jsem využíval on-line ale myslím tak cca rok zpátky ty stránky ještě normálně fungovaly - tím, že u on-line aktualizací nejde zapnout "pípnutí", tak jsem aktualizoval "postaru". Aktuálně využívám https://www.poi-radary.eu/, ale výhoda byla, že si k radarům mohl člověk přidat i nějaké další POI.

Možná by poradil wombat - jeho stránka s radary generuje data "čitelná" columbem, možná by svou stránku doplnit o možnost importu uživatelské POI databáze..

 

Důvodem pro zrušení služby je podle mne její malé využití - osobně jsme překvapený, kolik lidí navigaci má a využívá tak 1% funkcí - jediné, co umí, je zadat cíl a nic více. :(

 

sam121: ten prográmek pro import POI je zde: https://poinspect0r.blogspot.com/, ale je to na RNS510, takže ta data k importu jsou jiná

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention]S.Lopik [/mention] tak jsem to zkoušel, ale celkem jsem se v tom ztratil.

Wombat by mohl vědět, ale pokud vím, dělá to z vlastní iniciativy a zadarmo. Jeho radary z POI-radary.eu využívám také, jen bych k nim rád přidal ostatní POIs např. z POI.cz, což nejde (buď online, nebo SD karta). Přesně, jak si sám napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to čistě na radary, samozřejmě import vlastních bodů by šel, ale bylo by to zbytečně komplexní a navíc doména by nebyla relevantní. Jiné nástroje neznám, toto jsem dělal čistě pro svou potřebu jak co nejvíc zautomatizovat. Až budu mít auto se Škoda Connect, tak bych to automatizoval na úrovní importu přímo do něj - jedním klikem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyuzivam k tvorbe vlastnich POI pro moji Discover PRO tento SW: https://www.dropbox.com/sh/nwer9gay6fk2u86/AADx05YyTJMF2tP-Jt6c_8oxa?dl=0

 

stahnete gpx treba z poi.cz, ktere nasledne prekonvertujete na csv, ja vyuzivam http://www.poiedit.com

 

VW-Eigene POIS - V7.2 je jednodichy script fungujici pod MS Excel. Dokaze vytvorit POI se zvukovym upozornenim s definovanou vzdalenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se zeptat, jak to tu procitam tak https://www.poi-radary.eu funguji jen pro novejsi MIB2 Columbusy, je to tak? Mam nekde moznost sehnat do MY2014 Octavie s Columbusem, tudiz MIB1 predpokladam, POI radarů? Nebo nema nekdo tady uz vygenerovany ktery pouziva? To by bylo uplne nejlepsi protoze jsem z toho popravde trochu zmateny :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/17/2020 at 10:20 AM, wombat said:

Ano, je to čistě na radary, samozřejmě import vlastních bodů by šel, ale bylo by to zbytečně komplexní a navíc doména by nebyla relevantní. Jiné nástroje neznám, toto jsem dělal čistě pro svou potřebu jak co nejvíc zautomatizovat. Až budu mít auto se Škoda Connect, tak bych to automatizoval na úrovní importu přímo do něj - jedním klikem.

Ahoj, nemáš to vystavené někde na githubu nebo neplánuješ to? že by si tam šly ty vlastní kategorie dodělat svépomocí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...