Přejít na obsah

Nefunguju dialkove ovladace META


Hawran

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám v O1 TDI 98 alarm Meta připojený k centrálu,poslední dobou musím dlouho obcházet auto, než ho odemknu nebo zamknu.Zámky mám zaslepené, takže je to občas prekérka.Nevíte někdo,nemáte zkušenost, popřípadě jakým alarmem tenhle nahradit?

kdyby se někdo snažil poradit třeba tím, abych si vyměnil baterky v dálce,tak to už sem udělal.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam taky na DO ale radši jsem si nechal zamek u řidiče.nikdy nevíš.čuměl jsem na octavky 2 a ty mají taky u řidiče a u spolujezdce zaslepky.na ty zamky jsou opravarenske sady za hubyčku :palec2:

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Návštěvník

Zkus je znova nakodovat - pokud nekomu jeden ovladac nefunguje -

Pozor - nikde se tento navod nedozvite - META Alarm - tady prikladam info.

S dialkovym ktore funguje stlacit 8x otovorit/zavriet cize spolu 16 x.Potom prestane reagovat,a treba stlacit to co nefungovalo,a cakat 30 sec.Potom zas to co funguje a potom druhe a uz by malo ist.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto naozaj v praxi aj funguje? Mam rovnaky problem, kupil som auto s jednym funknym a jednym nefunkcnym alarmom META a akosi sa mi toto nezda byt cesta. Nerad by som prisiel aj o to jedno. Je to naozaj praxou niekolkokrat overena vec :-O?

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...

zdravim, mel bych jeden dotaz na Metu, ma to kulaty DO s jednim tlacitke a ted kdyz je auto odemceny a zmacknu kratce Do tak se auto zamkne a zablikaj blinkry, kdyz ho drzim dlouho tak to samy plus pipnuti sireny a ted ten problem kdyz je auto zamkly a zmacknu DO pri zapnutym alaarmu tak se jen vypne, auto uz se ale neodemkne, jde to nejak vyresit abych ho tou dalkou i odemkl, dik vsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Skus sa pozriet na jednotku alarmu na ten konektor, mne to robilo tiez a cakal som kym ti niekto odpise, ale nedockal som sa tak som isiel do servisu, tam mi to premerali a zistili mi prelomeny kablik, ja som to uz mal opravovane tak mi to prepajkoval a funguje mi to. Ak by si chcel vediet ktory presne to je kablik tak ti to zistim, aj ked to mam pekne pozaizolovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

B L B O S T I ..... skontroluj pravy stlpik ( B ) , je v nom antena. Premeraj ci nieje prerusene vedenie k nej . A pod volantom je jednotka alarmu o rozmeroch cca 15 x 15 cm. Mne to pomohlo , kabel som od konektora vypojil a nahradil som ho novym asi 1 metrovym medenym kablom , ktory som viedol do soferovho stlpika (A) a funguje to kraaasne :palec2:

:smich::smich::help::kuk:

Nepis sem aspon sprostosti ze antena je v stlpiku B ;)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus sa pozriet na jednotku alarmu na ten konektor, mne to robilo tiez a cakal som kym ti niekto odpise, ale nedockal som sa tak som isiel do servisu, tam mi to premerali a zistili mi prelomeny kablik, ja som to uz mal opravovane tak mi to prepajkoval a funguje mi to. Ak by si chcel vediet ktory presne to je kablik tak ti to zistim, aj ked to mam pekne pozaizolovane.

to by bylo super kdyby si mi zjistil ten kablik, jednotka alarmu by mela byt v sirene? nebo myslis neco jineho? diky

B L B O S T I ..... skontroluj pravy stlpik ( B ) , je v nom antena. Premeraj ci nieje prerusene vedenie k nej . A pod volantom je jednotka alarmu o rozmeroch cca 15 x 15 cm. Mne to pomohlo , kabel som od konektora vypojil a nahradil som ho novym asi 1 metrovym medenym kablom , ktory som viedol do soferovho stlpika (A) a funguje to kraaasne :palec2:

ahoj pod volantem jsem nic nenasel, muzes poslat fotku, diky

jinak nevim stou antenou DO maka i na 20 m jen to proste neodemkne auto

Diky vsem za pomoc

Editováno: , autor: petr.voltr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603: Ako si zistil ze ked kupis nove D.O. a bude robit to iste ako stare D.O. ked si to ani nevyskusal

ja sem nic nezjistil, jen me napadlo co kdyz bude delot to nove DO to same co to stare, tak pak nebude problem s nim ale nekde RJ nebo elektrice navic co jsem koukal nove DO stoji 1000 kc a nejsem si jistej ze bych za tu cenu sehnal slusnej alarm + dalsi vec je montaz ta bude taky neco stat.

Ty jsi me psal ze mam synchronizovat DO s alarmem, me jde jen o to jestli to nemuze byt neco jineho, je me divny ze auto to zamkne ale uz neodemkne

Editováno: , autor: petr.voltr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zkus je znova nakodovat - pokud nekomu jeden ovladac nefunguje -

Pozor - nikde se tento navod nedozvite - META Alarm - tady prikladam info.

S dialkovym ktore funguje stlacit 8x otovorit/zavriet cize spolu 16 x.Potom prestane reagovat,a treba stlacit to co nefungovalo,a cakat 30 sec.Potom zas to co funguje a potom druhe a uz by malo ist.

Funguje to ked pojdete podal toho návodu tak sa to podarí na 1 krát.

Doma som mal jedno DO čo išlo a druhé čo nešlo spravil som to podla toho návodu a ide :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Zdravim,


mam O1 1,6 74kW r.2000 - od zaciatku tam bol namontovany system META s 2 dialkovymi (M100 obdlznik a asi M500 - vajicko -> oba 1-tlacitkove).


Ku klucom mi predchadzajuci majitel dal cervenu karticku s HEXA 16-miestnym kodom, typ META jednotky je M32OCR - google ju nepozna. Tu META tam montovali v skodovke pri kupe auta.


Pouzival som iba ten okruhly ovladac, ale prestalo mi fungovat tlacitko na DO/pracovalo az na niekolkonasobne stlacenie - preletovaval som preto mikrospinac za novy, pritom som mal vytiahnute 2 bateri e2016 z toho okruhleho ovladaca.


Ked som tam dal nove baterie a siel dialkove skusit k autu - nefungovalo.


Skusal som vsetko mozne, ale nic. Na chvilu sa chytilo asi na 4-5krat, ze po stlaceni tlacitka na DO sa rozvietili smerovky, ale auto nezamklo/neodomklo.


Potom uz neslo a nejde doteraz.


Skusil som ten obdlznikovy DO M100, ale baterie v nom neboli asi 2 roky, uz nefunguje ani ten(pred 2 rokmi bezproblemovo fungoval, ale aj v nom odislo tlacidlo/mikrospinac).


 


Predpokladam, ze sa rozsynchronizovali DO k tej jednotke META -> skusal som postup, ako pri original skoda = cez 2 kluce = 1 v zapalovani, druhy kluc v zamku sofera a stlacit tlacitko - nefunguje, asi preto ze mam META a nie original skoda.


Skusal som aj postup, ze stlacim tlacidlo a hned odomknem klucikom dvere - neuspesne.


 


Neviete, ako sa synchronizuju dialkove ovladace META M100 / M500 k jednotke META M320CR, prosim?


Ked mam tu cervenu karticku s kodom (ale nie je tam 5 miestny company kod, iba ten 16-miestny HEXA) - tym sa to neda prekodovat? Aj ked - ja som DO nevymazal, su len rozsunchronizovane...


Dakujem za pomoc.


pmajco


post-13982-0-32537600-1417343055_thumb.j

post-13982-0-79935400-1417343061_thumb.j

post-13982-0-12683100-1417343070.png

post-13982-0-57519800-1417343077_thumb.p

post-13982-0-25079200-1417343084_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...