Přejít na obsah

Mlžení předních světlometů


LKOII

Doporučené příspěvky

@Jan R. A četl jsi manuál k Aurisu? Strana 527

image.thumb.png.b2baa314ab8b90d0a4dd020afc9a4762.pngimage.thumb.png.7d3a6799bb23ef9bce573876bdb4868a.png

https://myportalcontent.toyota-europe.com/Manuals/toyota/AURIS_OM_OM12K97CZ_view.pdf


To je ale zlá Toyota že "si tak ošetřuje levnější výrobu".

 

Netvrdím, že to považuji za normální, ale je velmi snadné házet špínu na jednu automobilku, ale bohužel oni to tak mají (téměř) všichni... :(

(sám to nepovažuji za OK, ale co naděláme)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jan R. jen bych to doplnil, že se zde bavíme o mlžení u O3 (O3FL), měl jsem také předtím desítky aut, naposledy O2FL s xenony, a tento problém jsem neznal. U mě konkrétně nyní s FullLED, kde z principu je méně tepla přímo v reflektoru (žárovky i HID výbojky velmi topí), u LED zdrojů jsou chladiče obvykle někde z druhé strany.

 

Takže jsem to "...mlžení je vlastnost..." chvíli akceptoval jen právě u FullLED, dokud v tom už netekla voda, u žárovek a xenonů bych tomu opravdu nerozuměl, ačkoliv mám odpovídající vzdělání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Jan R. napsal:

Vlastnost to není, jen škodovka si tak ošetřuje levnější výrobu. Mě se nikdy světla na žádném autě nezamlžila, naposledy mlhovky u F1 v rodině, ale ta je 16 let stará, může být sklíčko dávno poškozené, netěsné.

Toto mě připadá jako trochu mimo příspěvek, měl jsem za sebou O2FL, O2, O1, a NIKDY jsem nepozoroval jediný centimetr čtvereční nějakého mlžení (!).

Můj problém byl (opakuji) s novými FullLED reflektory, to jistě ta 16 let stará F1 nepotkala ani ve snu...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Martab napsal:

@Jan R. A četl jsi manuál k Aurisu? Strana 527

image.thumb.png.b2baa314ab8b90d0a4dd020afc9a4762.pngimage.thumb.png.7d3a6799bb23ef9bce573876bdb4868a.png

https://myportalcontent.toyota-europe.com/Manuals/toyota/AURIS_OM_OM12K97CZ_view.pdf


To je ale zlá Toyota že "si tak ošetřuje levnější výrobu".

 

Netvrdím, že to považuji za normální, ale je velmi snadné házet špínu na jednu automobilku, ale bohužel oni to tak mají (téměř) všichni... :(

(sám to nepovažuji za OK, ale co naděláme)

Četl, mají to tam také, ale na vlastní oči jsem ten jev ještě neviděl. Selectionů jezdí v Praze mraky. U BMW jsem to také neviděl, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

@Hurikan88No radu, vyfotil jsem to, natočil jsem to (mnohonásobné stékající kapky), a odjel do servisu.  Viz příloha.

 

Servis prohlásil i bez mé dokumentace, že přípustné je pouze lehké drobné mlžení uvnitř (i to by se mě nelíbilo, ale může to být konstrukční vlastnost), ale v žádném případě nesmí po skle uvnitř přímo stékat kondenzující nebo jinak pronikající voda. To je samozřejmě závada i z principu.

 

Napsala se reklamace, objednali nový FullLED reflektor, a za dalšího 1/2 dne ho vyměnili. Dělá se přitom samozřejmě kompletní kalibrace, tak jsem je ještě požádal, aby si poznačili aktuální nastavení starého reflektoru (pokud to lze, nevím), protože jsem to měl pracně přenastavené, neboť z fabriky svítil tlumený LED hrozně blízko, viz příslušné vlákno.

 

Vždy se mě to takto "zamlžilo - zavlažilo" např. při mytí auta - vždy mě auto myjí ručně. 

20181219_162939.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Co říkáte na toto? O3FL mám od 06/2018, ale na mlžení jsem přišel až včera, záruka k vozu byla 2 roky nebo 60.000 km a já mám bohužel už 73.000 km, takže jsem již bez záruky. Řešil jsem to se servisem, který mi řekl, že po pár km se to vysuší, ujel jsem cca 200 km a ono stále nic. Mám změny po cca 12 hodinách co to dělá nafocené a v pátek to půjdu řešit osobně.

 

Doufám, že se k tomu postaví jako k výrobní vadě bez ohledu na délku záruky.

 

foto volně přístupné zde:

https://drive.google.com/drive/folders/1-6yHtGOfHan1vxTEDvYapwNdH3JWUVDF?usp=sharing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
V 15. 1. 2020 na 19:33, RadimX11 napsal:

Zítra do servisu s naprosto totožným problémem... A stejně jako ostatní se to i mě týká světlometu na straně u řidiče.
Auto bylo vyrobené 5/2018. Mytí 95% ručně, 5% ruční myčka.

IMG_20191204_155527.jpg

IMG_20191210_191034.jpg

IMG_20191210_191141.jpg

IMG_20191212_153939.jpg

 

moje auto vyrobeno 05/2018 taky... ve finále vyměněno v rámci záruky.

 

Viděl jsem fotky světlometu a byl prasknutý, ale jsem si 100% jistý, že já jsem do ničeho autem nenarazil.

 

Držím palce, ať to dobře dopadne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě po detailním zkoumání zjištěn škráblý nebo prasklý nárazník - na první pohled není videt ani při bližším pohledu. Přesně bude řečeno po rozebrání. Světlo je viditelně prasklé shora u horního uchycení šroubu, čímž se do něj zřejmě dostala vlhkost. A vzhledem k promáčklé SPZ to vypadá, že to vzniklo nacouváním do vozu, neboť já jsem do ničeho nenarazil. Promáčknutí znatelné je a světlomet je dokonce mírně pohnutý oproti druhému - při pohledu ze shora pod kapotou. Takže neuznáno na záruku. Řešeno bude havarijním pojištěním, příští týden jdu na výměnu.

Aktualizace 18.2.2020:
Po 7 denním čekání vyměněn prasklý nárazník, zamlžené levé přední světlo, nějaké části s tím související, výplň za mřížkou rovněž prasklá. Auto jako nové, tak snad bude bez problémů :)

Editováno: , autor: RadimX11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zahmlievanie takmer celého svetla a stekanie vody začalo po 1. servisnej prehliadke 09/2020 a po väčších lejakoch.  Počas leta sa mi objavil tmavý stekanec vidno ho na poslednej foto  bol zvnutra svetlometu. Umývané len na bezkontaktnej myčke. výrobené 11/2018

2.11. 7:00 privezené na reklamáciu - uznané, svetlo objednané

3.11 11:00 vymenené v rámci reklamácie - odchádzam

 

20201017_142241.jpg

20201020_185113.jpg

1.jpg

Editováno: , autor: Marek_6000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den pánové

Mám dotaz ohledně světel .Mám Octavii RS 162kw combi rok 2015/16 jde mi o světla ma to nalítáno 77t a když zapnu světla jsou tam vidět miniaturní prasklinky ted se zeptám jde vyměnit ten přední plast světlometu nebo se musí koupit cele nové světlo  dekuji za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, led světla se mi začala mlžit s tím jak přišlo chladné a deštivé počasí. Když je auto studené, tak se nic neobjeví, ale jakmile se zahřeje, tak i při kratší jízdě se objeví zamlžení (jen u jednoho světla), vypadá to jako by to světlo nevetralo. Chci se zeptat je možné nějak pročistit větrací otvory (pokud to světlo někde má, popřípadě kde) nebo mělo by cenu ho zezadu někde navrtat aby tam proudil trochu vzduch? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne u nove s halogeny taky mlzelo, zalezi jak dlouho jedu, nebo venkovni teplota ci vlhkost, neni to furt a zacina to tema rohama spodnima a vice u dalk.svetel.

Vetsinou tak max tretina svetla vic ne a spis jen zamlzeni, kapicky me to nikdy nedelalo, jak rikam, mam halogeny a pekne topi, ale ani se neodvazim tam dat jine zarovky, aby me to neponicilo pruhled plastu.

 

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...